Skončila jsem s dítětem na ulici, co dělat?

Anonymní
14.9.21 21:39

Skončila jsem s dítětem na ulici, co dělat?

Zdravím, před dvěma dny jsem s mojí holčičkou skončila na ulici. Přítel je alkoholik a gambler, už několikrát jsem se pokoušela ho z toho dostat, ale bezúspěšně. Nyní mě i napadl, proto jsem s dcerou od něj odešla a dal už to nehodlám snášet.
Ale co nyní dělat? Úspory nemám, z většiny posledních peněz jsem zaplatila ubytovnu na pár dní. V peněžence mi zbývá 600. Rodinu nemám, rodiče zemřeli před pěti lety při autonehodě a s ostatními příbuznými se od malička nestykam. A přátele ke kterým bych mohla aspoň na nějaký čas také ne.
Takže náhodou nebyl někdo v podobné situaci? Co a jak řešit dál? Mohu někde požádat o pomoc? Zítra budu obvolavat azylové domy, ale co jsem tak slyšela, povětšinou jsou plné a čekací doba dlouhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16856
14.9.21 21:45

Napis mi zpravu. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24530
14.9.21 21:46

No byla chyba odcházet, ve chvíli kdy tě napadl jsi měla volat policii a oni by z bytu vykázali jeho. Teď se obrátit možná na charitu, zkusit ty azylové domy, na up požádat o příspěvek hmotné nouze, možná ospod by pomohl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
14.9.21 21:46

Zkusenost vubec nemam, ale jako prvni bych asi zasla na OSPOD a poptala se tam. Urcite poradi, kam se dal obratit. A pomuzou vyresit nejaka predbezna opatreni ohledne ditete atd. Drzim palce. Ten nejtezsi krok mas za sebou. Ted to sice bude tezke, ale pak uz bude lip. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
14.9.21 21:50
@Kriss Tina píše:
No byla chyba odcházet, ve chvíli kdy tě napadl jsi měla volat policii a oni by z bytu vykázali jeho. Teď se obrátit možná na charitu, zkusit ty azylové domy, na up požádat o příspěvek hmotné nouze, možná ospod by pomohl :think:

Sice by pcr prisla a vyhnala ho, ale za par hodin by tam mohl byt klidne znovu. Dostane na služebně akorat trapnou pokutu a vic ani tuk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 21:54

Bohužel byt je jeho od jeho rodičů. Takže tam jsme zůstat nemohly. Malá není jeho, s otcem malé máme určené alimenty i péči. Kvůli tomu už brečím několik hodin, aby mi malou nechtěl sebrat otec, když jsem v této situaci. Je teď to jediné, co mě ještě drží nad vodou. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1311
14.9.21 21:55

Kontaktuj ospod. Zkus azylaky, v nejhorším případě dítě na pár dní do Klokánku a ty si něco musíš najít. Na ospodu ti poradí.
Myslím na vás, ať najdete sílu to všechno zvládnout :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
14.9.21 22:03

Pokud mas dite s jinym, je problem byt u nej? Nebo aby s nim dite ted bylo, nez si najdes praci a nasetris na najem? Vycházíte spolu?

Jak bylo receno, dite do Klokanku a ty hybaj do prace. Strhej se jak muzes, dite budes vidat, ale musis makat. Obětujes 2m a pujdes nekam do bytecku. Kazdopadne fakt Ospod… snad se neco hned pro tebe najde. V azylaku nevim jestli chces byt. Pokud jsi normalni a pracovita, tak by te tam kleplo. Tam od decka stejne nemuzes na krok, takze by sis nic nevydelala a jen zivorila a smrdela tam s tema luzama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2295
14.9.21 22:07

Tak pokud dítě má otce, tak je to jasný, ne? Aspoň dceru si k sobě určitě vezme. A ty si zatím něco najdi. Jak je dcera stará? Co školka, dětská skupina, jesle…a ty do práce. Pak samozřejmě ospod, Res to ty, než tě tam napraská otec, dítěte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
14.9.21 22:12
@Anonymní píše:
Bohužel byt je jeho od jeho rodičů. Takže tam jsme zůstat nemohly. Malá není jeho, s otcem malé máme určené alimenty i péči. Kvůli tomu už brečím několik hodin, aby mi malou nechtěl sebrat otec, když jsem v této situaci. Je teď to jediné, co mě ještě drží nad vodou. :,(

Ta situace je hrozná, ale nebylo by pro tu malou lepší, aby byla u táty než se postavíš na nohy? Chápu to obrovský citový pouto, ale pokud tu možnost máš, požádej v první řadě jeho a pak začni pracovat na sobě, takhle s malou u sebe nejsou moc vyhlídky jak se z toho vyhrabat, dej ji k otci, najdi si práci, k tomu brigády, někde ti daj i peníze hned ten den na ruku, pak hned bydlení a za pár měsíců jsi snad z nejhoršího venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24530
14.9.21 22:13
@Anonymní píše:
Bohužel byt je jeho od jeho rodičů. Takže tam jsme zůstat nemohly. Malá není jeho, s otcem malé máme určené alimenty i péči. Kvůli tomu už brečím několik hodin, aby mi malou nechtěl sebrat otec, když jsem v této situaci. Je teď to jediné, co mě ještě drží nad vodou. :,(

A s otcem vychazite jak? On by nepomohl? Jde přece o jeho dítě, i kdyby vám měl přispět na tu ubytovnu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14817
14.9.21 22:19

Socialka a hmotna nouze.
Kdyz si tam muze vyrvat pomoc mensina (byla jsem svedkem), tak proc ne ty.

Klokanek v zadnem pripade, z toho je blba cesta ven.
A otec by si asi dceru vzal, ale uz nemusel „dat“ zpatky. To bych nepokousela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 22:25

Jde o to že otec má svou přítelkyni. Ta si do vztahu přivedla jedno dítě, pak spolu měli další. Bydlí v 2kk, nevím zda se tam poskladaji ještě s mou malou. Ale spíš se obávám, aby si nešel hledat byt větší kvůli malé a pak už se o ni nechtěl soudit a nechtěl ji na stalo do péče.

• Citovat
  • Nahlásit
2295
14.9.21 22:40

A bylo by spatne, kdyby dítě mel v péči ten rodič, který pro něj má zázemí? Kdyby to bylo naopak, že chlap by byl na ulici, neměl praci, neměl kde bydlet, co jíst… tak by žena k němu dítě vůbec nechtěla posílat, že, byl by to fuj bezdomovec, neschopné chlap, na kterého by tady padla spousta nehrzkych slov… ale takhle opačně, hlavně, aby bylo dítě s matkou… No ne vždy je dětem s matkou líp než s otcem. Je super, že dítě má aspoň jednoho rodiče schopného se postarat a je jedno, který z nich to je. Dát teď dítě otci a svůj život si dát dohromady s emi jeví aktuálně jako nejlepší řešení. Nejlepší pro to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34663
14.9.21 22:47
@Anonymní píše:
Jde o to že otec má svou přítelkyni. Ta si do vztahu přivedla jedno dítě, pak spolu měli další. Bydlí v 2kk, nevím zda se tam poskladaji ještě s mou malou. Ale spíš se obávám, aby si nešel hledat byt větší kvůli malé a pak už se o ni nechtěl soudit a nechtěl ji na stalo do péče.

Ale ty jsi momentálně v situaci, kdy si dítě dovolit nemůžeš. Zkus ho požádat o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat