Skončila mi rodičovská, a co když otěhotním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verulinka26
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 14:42
Skončila mi rodičovská a co když otěhotním?

Maminky. Skončila mi V prosinci rodičovská. Jsem měsíc zaměstnana - na poloviční úvazek za minimální mzdu. Otěhotním -budu mít nárok na PPM tak na těch 220tis. Děkuji a co ochranna lhuta?

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 15:11

Tvůj dotaz je trochu chaotický, takže se nedá říct, jestli nárok na PPM mít budeš nebo ne. Nárok na PPM závisí na tom, jestli splníš 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM - takže záleží kolik bys toho odpracovala v tomto zaměstnání před PPM a jestli jsi byla zaměstnaná i před tímto zaměstnáním a pokud ano, tak jestli to spadá do těch 2 let. Druhou podmínkou je, že musíš nastoupit na PPM z té pojištěné činnosti (ze zaměstnání) nebo v ochranné lhůtě, která je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, max. 180 dnů.

A na rodičovský příspěvek (těch 220 tis. na jedno dítě) má nárok každý. Maximální měsíční částka pak závisí na předchozím příjmu rodičů, ale do 7600 Kč měsíčně může volit každý. S minimální mzdou a ještě polovičním úvazkem na vyšší měsíční částku dosáhneš jedině, pokud by měl dostatečný vyměřovací základ otec dítěte.

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 15:15

A pochopila jsem to teda tak, že jsi nastoupila do nového zaměstnání. Pokud by to bylo stejné zaměstnání, kdes měla rodičovskou dovolenou a teď by ses tam vrátila na poloviční úvazek, tak by nárok na PPM byl každopádně.

Verulinka26
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 15:19

Nastoupila jsem do nove prace ted v prosinci 2017 a v lednu jsem dostala vyplacenou posledni rodicovskou. Pred tim jsem pobírala ppm a měla jsem hodně odpracováno. Takže na rodičovskou dosáhnu tak či tak jen ted není jisté zda se mi dostane i ppm? Chápu správně? Děkuji Lendeš

Verulinka26
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 15:22

A omlouvám se za chaotickou zprávu, jsem tady po prvé a nevěděla jsem jestli se do příspěvku vejdu..tak jsme se to snažila zkrátit :-)

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 15:31
@Verulinka26 píše:
Nastoupila jsem do nove prace ted v prosinci 2017 a v lednu jsem dostala vyplacenou posledni rodicovskou. Pred tim jsem pobírala ppm a měla jsem hodně odpracováno. Takže na rodičovskou dosáhnu tak či tak jen ted není jisté zda se mi dostane i ppm? Chápu správně? Děkuji Lendeš

Ano, chápeš to správně.

Verulinka26
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 15:33

DĚKUJI MOC a zkusím to nějak ještě zjistit.

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 15:59

@Verulinka26 Tak bude záležet, kdy otěhotníš a jestli máš smlouvu na dobu neurčitou nebo určitou a dokdy.

Verulinka26
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 16:02

Tak kdybych otěhotněla ted v prubehu ledna…a smlouvu mam na urcito do prosince 2018

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 16:21

@Verulinka26 A kdy ti skončilo předchozí zaměstnání, to už je dlouho, už to nespadá do období 2 let před tím případným nástupem na PPM? Pokud ne a teď máš odpracovaný teprv měsíc a teď bys otěhotněla, tak by ti to ještě nevyšlo. Když budeš mít odpracované 2 měsíce a až pak otěhotníš, tak už ti to vyjde. Prostě musíš mít odpracovaných těch 270 dnů nejpozději 6 týdnů před termínem porodu.

Verulinka26
Nováček 6 příspěvků 15.01.18 17:02

JJ právě jsem to počítala takže otěhotnět můžu až cca v únoru protože dva pracovní měsice bych měla prosinec leden takže by mi to vyšlo, že?

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 17:26

@Verulinka26 Jj, to už ti pak vyjde.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama