Skončit s kojením kvůli psychice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 22:36
Skončit s kojením kvůli psychice?

Prosím o zachování anonymity, stydím se za tuto situaci. Začínám kojit pátý týden po porodu, ale všechno je nějak špatně a já nevím co s tím. Samotné kojení jde v podstatě bez problémů, proto jsem z toho špatná. Je to druhé dítě, u prvního jsem ne kojila, nechtělo, odsávala jsem, tak bych teď měla být ráda. Ale já to kojení nesnáším. Syn má pořád hlad, a já se skoro nevyspim. Třeba dneska vecer jsem ho s malými přestávkami kojila od šesti do deseti. Asi má spurt, má fakt hlad, ale já potřebuju fungovat v domácnosti, najíst se, věnovat se staršímu a hlavně se vyspat. Spím tak tři čtyři hodiny denně a jsem na umreni. Když nespím, tak ho desetkrát odrihavam, a stejně mu to mléko často vylítne ven, pak má třeba čtvrt hodiny skytavku, třikrát se pokadi a pak by znovu jedl. V postýlce nechce spát, vždycky začne chroptet jako když se dusi a je zahlenenej a já ho musím znovu a znovu odrihnout a nakonec usne na kojicim polstari. Postýlku má hodně vyvýšenou a stejně to nepomáhá. Jak jsem unavená tak všechno špatně snasim, na staršího kricim ať je ticho, nemůžu se mu vůbec věnovat protože mi mladší visi na prsu, vlastně ho vůbec nevídám už od porodu, protože se o něj stará děda a manžel. Na malyho kricim ať mi dá pokoj, že by furt jen jedl a já potřebuju trochu klid, aspoň do sprchy. Hrozný je, že mi nevadí když brečí, manžel mi ho někdy musí přinést, u prvního jsem při každém knourani letěla a u tohohle mám chuť třeba jít pryč a nechat ho brečet a brečet. Mám pocit, že mě to kojení izoluje, když přijde návštěva, musím kojit v jiné místnosti protože kojím vleze, ven v těch mrazech moc nechodím a malej než se vypravíme ven často už po chvíli řve že má hlad a venku kojit nemuzu, spím v jiné místnosti abych ostatní kojením nerusila. Vlastne to kojeni primo nesnasim. Někdy mě napadají divné myšlenky, v podstate mám pocit že maleho vubec nemam rada a ze nam zkazil zivot, nekdy si rikam, jestli to neni poporodni blues nebo hur, ale je to hodně tím nevyspanim. Když se náhodou vyspim šest hodin tak jsem celkem ok. Ale to je tak málokdy. Nevím jestli by se to zlepšilo kdybych přešla na um. Jenže mám strach, že malej dostane koliky, zatím je nemá, že manžel to bude brát jako moje selhání, protože má pocit že konečně je to jak to má být a ne flaška. A že třeba budu pořád nevyspala a nic by se nezměnilo. Nevím co mám dělat, už takhle mám nadstandardní pomoc mého otce a manžel má tento týden volno v práci tak mám na starosti jen malého a stejně nezvládám, jenom brečím nebo kricim, a manžel mi to vyčítá, že jsem k ničemu a neschopná aspoň malyho uspat když už nic v domácnosti a se starším.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Tejule
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.02.18 22:57

Moje rada zní - teď mě všechny uvedomele a kojo matky ukamenuji, zkus dát na noc UM. Třeba bude klidnější a ty si dáš pár hodin spánku navic :) vše bude vypadat líp a přestanes být takhle vynervovana… Jsi prostě unavená, vyčerpaná a jedním slovem grogy. Takže hlavně klid… Potřebuješ se vyspat a to podle mě je největší kámen úrazu. Neboj se nic, v pohodě matka, v pohodě dítě… Na todle mysli a ne že selžeš. Pokud by tvou pohodu znamenalo nekojit mít dítě na UM a vše zvládat líp, tak jen do toho!!! Nepoddavej se dnešnímu trendu kojit i za cenu smrti, prostě někdo na to není a ty co mektaj, že to je selhání ať si vylizou víš co :-)

chico14
Závislačka 3975 příspěvků 19.02.18 23:04

Ja zrovna chtela napsat to same. S prvni dcerou jsem na tom byla podobne, jen s tim oroblemem, ze se nechtelala pricucavat a ja misto kojeni mela na prsu porad jen odsavacku a litala mesi prebalovanim, odsavanim a uspavanim…byla jsem z toho uplne stejne ve stresu jako ty a rozjela jsemsk to az do jakysi deprese na nekolik mesicu.. nastesti muz sam prisel asi po 3 tYdnech, ze se na nejaky kojeni mame s dcerou vyprdniit, dal mi flasku do ruky a ze se prd stane, hlavme a ja i mala jsme v pohode… takze je sice hezky, ze tu muz pomaha doma i se starsim, ale spis by mel pochopot tvuj stav a nestresovat te kecama typu, ze musis kojit a ze jsi neschopna.. to by mi chlap rekl jednou…
takze zkus malemu UM.. svet se nezbori a kdyz bude klidnejsi, tak se pak rozhidnes sama jak dal :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 23:05

Nejzdravější člen naší rodiny je můj brácha, kterej byl kojenej asi 14 dní, takže tak :-)

Reflex
Ukecaná baba ;) 2464 příspěvků 19.02.18 23:06

Máš nervy na pochodu, hormony, přetažení. Pokud už teď máš naprosto iracionální pocity selhání, že se ti nedaří uspat mimino (kdo by to byl řekl), tak jaké budeš mít pocity, když kvůli tomu, že „nezvládáš“, ukončíš kojení, které ti nedělá potíže? To si budeš vyčítat už tuplem a oprávněně. Takže radím vydržet, za měsíc dva tři bude podstatně lépe. Nepomohla by ti třeba mamka nebo tchýně s mimčem? Přebalila by, povozila v kočárku, ty by ses vyspala, poklidila by ti, uvařila… Na překlenutí té krizové doby.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16781 příspěvků 19.02.18 23:08

Máš dost mléka? Přibírá? ty psych. stavy můžou být důsledkem nevyspání, ae i poporodní deprese nebo lakt. psychozy. Těžko rozlišit od obrazovky…

rena621
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 19.02.18 23:18
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity, stydím se za tuto situaci. Začínám kojit pátý týden po porodu, ale všechno je nějak špatně a já nevím co s tím. Samotné kojení jde v podstatě bez problémů, proto jsem z toho špatná. Je to druhé dítě, u prvního jsem ne kojila, nechtělo, odsávala jsem, tak bych teď měla být ráda. Ale já to kojení nesnáším. Syn má pořád hlad, a já se skoro nevyspim. Třeba dneska vecer jsem ho s malými přestávkami kojila od šesti do deseti. Asi má spurt, má fakt hlad, ale já potřebuju fungovat v domácnosti, najíst se, věnovat se staršímu a hlavně se vyspat. Spím tak tři čtyři hodiny denně a jsem na umreni. Když nespím, tak ho desetkrát odrihavam, a stejně mu to mléko často vylítne ven, pak má třeba čtvrt hodiny skytavku, třikrát se pokadi a pak by znovu jedl. V postýlce nechce spát, vždycky začne chroptet jako když se dusi a je zahlenenej a já ho musím znovu a znovu odrihnout a nakonec usne na kojicim polstari. Postýlku má hodně vyvýšenou a stejně to nepomáhá. Jak jsem unavená tak všechno špatně snasim, na staršího kricim ať je ticho, nemůžu se mu vůbec věnovat protože mi mladší visi na prsu, vlastně ho vůbec nevídám už od porodu, protože se o něj stará děda a manžel. Na malyho kricim ať mi dá pokoj, že by furt jen jedl a já potřebuju trochu klid, aspoň do sprchy. Hrozný je, že mi nevadí když brečí, manžel mi ho někdy musí přinést, u prvního jsem při každém knourani letěla a u tohohle mám chuť třeba jít pryč a nechat ho brečet a brečet. Mám pocit, že mě to kojení izoluje, když přijde návštěva, musím kojit v jiné místnosti protože kojím vleze, ven v těch mrazech moc nechodím a malej než se vypravíme ven často už po chvíli řve že má hlad a venku kojit nemuzu, spím v jiné místnosti abych ostatní kojením nerusila. Vlastne to kojeni primo nesnasim. Někdy mě napadají divné myšlenky, v podstate mám pocit že maleho vubec nemam rada a ze nam zkazil zivot, nekdy si rikam, jestli to neni poporodni blues nebo hur, ale je to hodně tím nevyspanim. Když se náhodou vyspim šest hodin tak jsem celkem ok. Ale to je tak málokdy. Nevím jestli by se to zlepšilo kdybych přešla na um. Jenže mám strach, že malej dostane koliky, zatím je nemá, že manžel to bude brát jako moje selhání, protože má pocit že konečně je to jak to má být a ne flaška. A že třeba budu pořád nevyspala a nic by se nezměnilo. Nevím co mám dělat, už takhle mám nadstandardní pomoc mého otce a manžel má tento týden volno v práci tak mám na starosti jen malého a stejně nezvládám, jenom brečím nebo kricim, a manžel mi to vyčítá, že jsem k ničemu a neschopná aspoň malyho uspat když už nic v domácnosti a se starším.

Poporodni deprese nejsi jeste zotavena po porode a k tomu mas prace doma hodne. Ja to urcite budu mit tak zatim mam 10t no je mi furt blbe a nejsem schopna fungovat na 100%. Bojim se jak to bude doma vypadat. Planujem vyuzivat nositko na kojeni abych se mohla venovat i druhemu diteti+ domacnost.Kdyz prijede navsteva prehodim pres sebe deku co ma dirky a nemusim jit vedle.No to ze to tak planuji neznamena ze to i tak bude. Preju hodne sil a kdyz si chces poradne odpocinut udelej mu na noc umele mleko at se aspon 1 noc poradne vyspis. :kytka:

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 19.02.18 23:26

Já bych poradila asi psychologa. Normálně na ně moc nedám, mám za sebou tři miminka a taky vím, co je třeba poporodní splín, pláč, atd., a teď mám taky depky z nevyspání (a nejen depky, ale už pozoruju i odcházení mozku do předčasného důchodu…), ale je pravda, že jsem nikdy neměla takové pocity ohledně miminka. Že jsem řvala na děti, neovládla jsem se, v noci byla vzteklá, že miminko nespí a já se nevyspím, to vše ano, ale nesmýšlela jsem tak o žádném miminku, že by nám zkazilo život apod. To nejsou tvoje vnitřní pocity, to je prostě asi vítězství depky a proto radím psychologa. UM bych nedávala, rozhasí se mu trávení a kojení je navíc ve skutečnosti jedinečné, tak abys potom nelitovala. Navíc na uspání nejlepší metoda… dopracovala jsem to tak, že jsem měla na zemi velkou matraci, tam jsem nakojila do uspání, nechala spát (bez odříhnutí) a hotovo, to fungovalo nejlíp. Drž se :srdce:

hehehe
Extra třída :D 11558 příspěvků 19.02.18 23:28

Ne, já to prostě řeknu narovinu : Přestala bych kojit. Tečka.

Lewisa
Stálice 95 příspěvků 19.02.18 23:28

Jo a když jsem měla druhé, tak jsem se prvnímu věnovala právě při kojení vleže (bolely mě jinak záda): četly jsme komiks, v posteli, a všichni byli spokojení. Na domácnost se vykašli. Tak bude binec, no. Nepíšeš, kolik je staršímu… to se poddá… jo a taky jestli máte větší byt, tak by třeba pomohla pojízdná postýlka, jako mají v porodnici, dá se půjčit. Tak bude mimi tam, kde ty a starší.

chico14
Závislačka 3975 příspěvků 19.02.18 23:32

@hehehe :palec: ja jsem pl me zkusenosti taky toho nazoru… ale to je tady v tech diskuzich vetsinou tabu.. vsechny damy te hned odsoudi, ze jsi strasna matka, co nechce kojit :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 23:33

Mléka mám kupodivu dost, malej hezky přibírá, jde mu to, proto mě to tak mrzí. Akorat mi to jde nejlip vleze, vsede mam problem si ho spravne prilozit a navic me brzo boli zada. Mamku uz nemám, tchyně pracuje a bere si staršího o víkendu. Je fakt, že se všichni snaží ulehčit mi to péči o staršího, ale mě nejvíc pomáhá, když malého pár hodin nevidím, to je mi pak skvěle a myslí mi to na nějakou dobu racionálně. Taky jsem myslela že budu satkovat, ale mám v háji záda asi z toho tehotenstvi, vydržím tak půl hodiny, pak už to nedávám. Asi teda zkusím občas to um, ale manžel pořád varovne vykrikuje, že jak jednou dám flašku, malej se mi na kojení vykašle a bude po všem. A přitom mi předtím sliboval, že když nebudu kojení zvládat, tak s tím prostě seknu a podpoří mě v tom.

hehehe
Extra třída :D 11558 příspěvků 19.02.18 23:40
@Anonymní píše:
Mléka mám kupodivu dost, malej hezky přibírá, jde mu to, proto mě to tak mrzí. Akorat mi to jde nejlip vleze, vsede mam problem si ho spravne prilozit a navic me brzo boli zada. Mamku uz nemám, tchyně pracuje a bere si staršího o víkendu. Je fakt, že se všichni snaží ulehčit mi to péči o staršího, ale mě nejvíc pomáhá, když malého pár hodin nevidím, to je mi pak skvěle a myslí mi to na nějakou dobu racionálně. Taky jsem myslela že budu satkovat, ale mám v háji záda asi z toho tehotenstvi, vydržím tak půl hodiny, pak už to nedávám. Asi teda zkusím občas to um, ale manžel pořád varovne vykrikuje, že jak jednou dám flašku, malej se mi na kojení vykašle a bude po všem. A přitom mi předtím sliboval, že když nebudu kojení zvládat, tak s tím prostě seknu a podpoří mě v tom.

No tak ať si manžel varovně vykřikuje jak chce, tvoje prsa, tvůj byznys… :pankac:
Víš, co je zvláštní? Mám za sebou dvoje kojení, u obou jsem zuby nehty vydržela jen pár měsíců, ale vždy to bylo tak, že když jsem měla v hlavě kojící hormony, tak to byl strááášný problém a málem jsem se několikrát sesypala, ale jak se to po ukončení dalo zase všechno do normálu a hlava se přepla, byla jsem v pohodě a nějaké kojení neřešila. Říkám ti, ne, není to tak smrtelně důležité.
Akorát víš co je průšvih? On se ti pak může budit každou chvíli i s tou flaškou… To možná tuší manžel - bojí se střídání stráží. :lol: ;)

Reflex
Ukecaná baba ;) 2464 příspěvků 19.02.18 23:41
@Anonymní píše:

Manžel může mít pravdu, jak dáš flašku, může jít kojení do háje. Kojení zvládáš, proto tě manžel nepodporuje. Jednou mu budeš vděčná, že tě nepodpořil. Zkus si najít někoho, klidně kamarádku, hlídačku, kohokoliv, kdo ti mimino povozí v kočáře nebo ti ho odnese z dohledu, abys mohla chvíli relaxovat. Bude to lepší. Za chvíli nebude potřeba dávat odkrknout, celkově bude samostatnější, míň uřvané. Koliky mít nemusí, dávej probiotika a bude to snad v pohodě.

Reflex
Ukecaná baba ;) 2464 příspěvků 19.02.18 23:44

No a další věc, až dítě poporoste, tak se uspí kojením, jakmile bude nespavec řvát a budeš dělat rychle mlíko do flašky, to bude teprve psycho.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >