Skončit v práci nebo ne?

Anonymní
22.1.20 16:41

Skoncit v praci nebo ne?

Hezky den, asi potrebuji znat nestranny nazor, mozna nekoho s podobnou zkusenosti. Nedavno jsem zacala s brigadou (jsem jeste studentka) - lektorka zajmovych krouzku. Je to casove narocne a praci si beru i domu, docela dlouho dojizdim, plat cca 7000 mesicne. Ne ze bych tam chodila s odporem, ale nadsena taky nejsem, do toho skola a vstavani brzo rano. Navic to je daleko od oboru, ktery studuji. Neustale premyslim nad tim, ze skoncim, ale pak si predstavim, ze bych si musela shanet neco jineho a je mi na nic. Taky jsem jeste nikdy nedavala vypoved, je mi to blbe (po tak kratke dobe) a bojim se reakce nadrizeneho. Smlouvu mam totiz jen do prazdnim. Plus by bezela vypovedni lhuta dva mesice, jak bych se pak k nadrizenemu chovala? Na druhou stranu, kdyz si predstavim, ze bych uz za dva mesice mela pokoj, tak mi to dela radost.
Co byste mi poradili? Zatnout zuby a vydrzet nebo skoncit? Jake jsou vase zkusenosti s podanim vypovedi? Moc dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

254
22.1.20 17:00

Ahoj, to máš klasickou smlouvu tedy, ne nějakou brigádu, DPČ nebo podobně, je to tak? Jen ať se správně zorientuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3023
22.1.20 17:11
@Anonymní píše:
Hezky den, asi potrebuji znat nestranny nazor, mozna nekoho s podobnou zkusenosti. Nedavno jsem zacala s brigadou (jsem jeste studentka) - lektorka zajmovych krouzku. Je to casove narocne a praci si beru i domu, docela dlouho dojizdim, plat cca 7000 mesicne. Ne ze bych tam chodila s odporem, ale nadsena taky nejsem, do toho skola a vstavani brzo rano. Navic to je daleko od oboru, ktery studuji. Neustale premyslim nad tim, ze skoncim, ale pak si predstavim, ze bych si musela shanet neco jineho a je mi na nic. Taky jsem jeste nikdy nedavala vypoved, je mi to blbe (po tak kratke dobe) a bojim se reakce nadrizeneho. Smlouvu mam totiz jen do prazdnim. Plus by bezela vypovedni lhuta dva mesice, jak bych se pak k nadrizenemu chovala? Na druhou stranu, kdyz si predstavim, ze bych uz za dva mesice mela pokoj, tak mi to dela radost.
Co byste mi poradili? Zatnout zuby a vydrzet nebo skoncit? Jake jsou vase zkusenosti s podanim vypovedi? Moc dekuji.

Nejsi ve zkušební době?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 17:19

@Lucylla1 @Uslava
Mam klasicky DPP a zkusebni doba uz uplynula.

• Nahlásit
  • Citovat
681
22.1.20 17:24

DPP nema tak dlhu vypovednu dobu, tusim iba 15 dni. Snad bude niekto vediet presne. A zkusebni doba u DPP tiez nie je uplne zvykom. Ked sa ti nepaci, tak ukonci, najdi si nieco ine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.20 17:26

Pokud potřebuješ peníze, najdi si brigádu jinou a pak tady ukonči brigádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
22.1.20 17:29

Našla bych si jinou práci a tady dala výpověď. A je mi úplně jedno, co na to můj vedoucí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 17:29

@sandrusa
Ve smlouve mam dva mesice. Lehko se rekne ukonci, porad si rikam, jak budu pred nima vypadat? Nespolehlive a nezodpovedne. Ja vim, ze mi to muze byt jedno a ze lidi davaji vypoved normalne, ale i tak

• Nahlásit
  • Citovat
1277
22.1.20 17:34
@Anonymní píše:
@sandrusa
Ve smlouve mam dva mesice. Lehko se rekne ukonci, porad si rikam, jak budu pred nima vypadat? Nespolehlive a nezodpovedne. Ja vim, ze mi to muze byt jedno a ze lidi davaji vypoved normalne, ale i tak

No, tak ji nedávej, když to tak záleží na tom, co si o tobě mysli ostatní. Jde vidět, že jsi mladá a nezkušená. Takových situaci v životě ještě zazijes… Najdi si jinou práci a na ostatní se nauč nekoukat…

:nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 17:39

@mamina89
Nevim, jestli je to o mladi nebo nezkusenosti, pochybnosti a spatny pocit z vypovedi muze mit i clovek pred duchodem..

• Nahlásit
  • Citovat
681
22.1.20 17:42
@Anonymní píše:
@sandrusa

Nezodpovedna a nespolahliva by si bola, keby si zo dna na den neprisla. Ked das vypoved podla zakona, tak ziaden problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6709
22.1.20 17:46

Pokud nutně potřebuješ peníze, našla bych si jiné místo a pak dej výpověď. Jak to popisujes to nezní moc perspektivně - dojizdeni, prace na doma… Nemáš žádnou morální povinnost tam zůstat do smrti. Já jednou skončila v práci po dvou hodinách, protože mi to stačilo na to zjistit, že tam opravdu dělat nechci :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama