Skoro 10 měsíců a neleze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leonarose
Povídálka 33 příspěvků 23.01.19 14:11
Skoro 10 měsíců a neleze

Ahoj, můj syn bude mít 3.2.2019 10 měsíců a ještě neleze a ani se neplazí. Jenom tak se otáčí rukama na místě a občas zvedne zadeček to už děla od 4 měsíce jen na sekundu a zase položí. Chodíme na fyzio a i tak se nic neděje a to už jsou to dva měsíce a cvicim s nim každý den. Ukazuju, pomáhám a samozřejmě všechno to co nám na fyzio ukázali jenom abych mu neublížila. Nic nic nic. Tak si říkám co vaše děti? Kdy oni začali? Já vím ze se to nemá řešit a každé dítě je jiné, ale snad trosku pochopíte moje obavy. Nejsem tabulková, ale už precejenom 10 měsíců a bez posunu. Na pediatrii jdeme druhého. Dekuju holky

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 10 měsíců: Svět je jedna velká herna

Reakce:
hanzy
Echt Kelišová 8398 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 14:21

Moje se v 9m teprve otocila ze zad na bricho, v 10m se pomalu nekde sourala po zemi a sem tam cestou zkusila na par vterin na kolena.. v tech 10m se ale jen zacinala plazit. Ted je ji za chvilku 12m, po kolenach leze jako drak a u nabytku stoupa. S zidli sem tam soube a udela par kroku. Taky jsem mela obavu jeste v tech 9-10m jak to bude. Cvicit jsme nikam nechodily.

Terez001
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 23.01.19 14:23

Ahoj, jsme na tom stejně, malý měl 11 měsíců a jen se plazí. Začal se plazit AŽ v 10 měsícich, taky chodíme na vojtovku (od 9 měsíců, jindy to dr neřešila a na rehabce mně slušně vynadali) Ale ted necvičíme už dýl (cca 3 týdny) rostly mu zuby a měl šestou nemoc. Zatím se jen plazí a ještě k tomu jednu nohu jen tahá za sebou, takže je to blbě :roll: Jsem taky už nervozní, ani nesedí, neleze. Jen péruje a to jen v postýlce, na zemi málokdy, nebo jen tak 2× za den. Děti kolem nás už téměř chodí. Starší syn už lezl v 7,5 měsících :(

Uživatel je onlineTarinka
Echt Kelišová 8333 příspěvků 23.01.19 14:41

Taky jsme to tak meli u starsi dcery, zacala se plazit v 9,5mesicich, navic spatne. V deseti jsme sli na fyzioterapii, ukol byl ji rozlezt, cvicili jsme bobatha, davali na vsechny ctyri, pohoupat, meli jsme overball, tak ten jsem ji davali pod brisko aby byla ma vsech.ctyrech, cvicili jsme opravdu porad. Rozlezla se tyden pred rocnima narozeninama, do tydne si sedla a stoupla u nabytku, chodit zacala az v 19 mesicich. Myslim, ze ted bud rada ze se neplazi, uz by mohl zacit rovnou lozit, plazeni muze preskocit, ty deti co se plazi totiz nemaji.tu motivaci takovou, protoze se dostanou vsude.

Uživatel je onlineTarinka
Echt Kelišová 8333 příspěvků 23.01.19 14:44

Jo a u dcery co nelozila mi furt vsichni rikali, ze ji to treba klouze, ale bydleli jsme v panelaku a vsude meli koberce. U druhe uz je bydleli v dome a vsudeli plovoucky. Ta se ale.rozlezla v osmi mesicich. Na.rehabkach mi rikala, ze zdravemu diteti je jedno jak je podlaha kluzka. Pri nacviku (davani na kolinka) by se mely povrchy stridat plovoucka/kobe­rec/penove puzzle…

hapolda
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 23.01.19 14:51

Nase zacala plazit nekdy kolem 9 mesice a plazila opravdu dlouho. V roce se teprve postavila a zacala se stavet na kolena. Postupne se rozlezla a chodit zacala v necelych 18 mesicich. Na zadny rehabky jsme nechodili. Vse ji sice dyl trvalo, ale zato to delala poctive a spravne.

Tarjei
Závislačka 4425 příspěvků 23.01.19 14:52

Nejstarsi syn byl velikej, prvne se otocil na brisko v pul roce, nikdy nelezl. Proste se naucil sedat si a z toho se zacal zvedat o nabytek a v roce chodil. Mladsi deti byly drobnejsi, lezly a chodit zacaly později nez ten nejstarsi. Ze nelezl se na nicem neprojevilo, aktualne je to chlap větší nez ja :mrgreen:

Pocahonta
Kecalka 333 příspěvků 23.01.19 15:10

Syn (druhé dítě), u něj sem si kontrolu u RHB doktora vybojovala v 7. měsíci (doktorka mu prostě ještě dávala čas). Nelíbilo se mi, jak oproti sestře pásl koníčky. Na RHB mi oznámili, že hrubou motorikou odpovídá 4. měsíčnímu dítěti. Přes měsíc jsme cvičili vojtovku, ale pak to prostě nešlo (přestal na ní reagovat). Bylo nám řečeno, že je naprosto zdravý, jen má svůj čas. Ze zad na břicho se otočil v 9. měsíci. Plazit se začal v 11. měsíci (kapičku slzy jsem uronila). Do té doby byl jen spokojený na bříšku. Raději jsem ho ještě vzala do Prahy na ISL, paní tam natáhla koberec (máme doma jen plovoučku a lino) a frajer tam před ní začal lézt (do té doby to vůbec nezkoušel). Chvíli na to jsme jeli na dovolenou, kde byl v pokoji koberec a krásně se tam rozlezl a pokoušel se stavět s oporou. Pak se strašně rychle zlepšoval (hrozně dlouho chodil kolem nábytku, stavěl se v prostoru, ale bál se udělat krok). Sám začal chodit bez opory v 19. měsíci, ale za to se rozchodil opět rychle.
Jinak jemnou motorikou, mluvou je na tom lépe, než jeho sestra, ta v 18. měsíci suverénně skákala na trampolíně. Prostě každé dítě je jiné, důležité je, že je zdravé a ono to potom dožene. Pevné nervy!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >