Skoro 15 měsíců a nic moc neumí :(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
5.7.22 12:56

Skoro 15 měsíců a nic moc neumí :(

Dobrý den, poslední dny začínám být nesvá ze syna. Za týden má 15 měsíců a nic moc neumí. Zvířata a knížky nenapodobuje a neukazuje, většinou knížku dá do pusy a zahodí. Zatím na nic neukazuje, snažím se mu vše ukazovat, vybízet, ale nic moc podívá se kam ukážu, ale když mu řeknu ukaž, kde je to a to tak nic :(. Na jméno slyší jen někdy. Občas, jak se mu chce ukáže paci paci, jak je veliky, berany duc, papa, nenene, tany tany tancuje, ale musí se mu chtít, moc na povel nechce 😀ještě teda nechodí, obchází nabytek, jde treba se zidli, nebo mezi mnou a manzelem 3 kroky udělá, ve stojí se pusti, vyleze na postel, sedacku, skluzavku, do schodů i občas dolu, ale sam se neodvazi jít. Oční kontakt udrží chvíli a uhne, cizi lidi mu nevadí, usmeje se, zvuky mu taky nevadí. Nenapodobuje, jen rad teda děla, ze vola s telefonem v ruce, zameta smetakem, vysava vysavacem. Řec má svoji žvatlající( občas řekne mama, tata, dudu, tak, nene, mnam) ostatní děti pozoruje, bere hracky z ruky..Mám ještě 6 letou dceru, ne, ze bych chtěla porovnávat, ale v jeho věku už uměla plno věcí. Myslíte, že se mám obávat nějaké poruchy? Předem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2602
5.7.22 13:05
@KlaraK12 píše:
Dobrý den, poslední dny začínám být nesvá ze syna. Za týden má 15 měsíců a nic moc neumí. Zvířata a knížky nenapodobuje a neukazuje, většinou knížku dá do pusy a zahodí. Zatím na nic neukazuje, snažím se mu vše ukazovat, vybízet, ale nic moc podívá se kam ukážu, ale když mu řeknu ukaž, kde je to a to tak nic :(. Na jméno slyší jen někdy. Občas, jak se mu chce ukáže paci paci, jak je veliky, berany duc, papa, nenene, tany tany tancuje, ale musí se mu chtít, moc na povel nechce 😀ještě teda nechodí, obchází nabytek, jde treba se zidli, nebo mezi mnou a manzelem 3 kroky udělá, ve stojí se pusti, vyleze na postel, sedacku, skluzavku, do schodů i občas dolu, ale sam se neodvazi jít. Oční kontakt udrží chvíli a uhne, cizi lidi mu nevadí, usmeje se, zvuky mu taky nevadí. Nenapodobuje, jen rad teda děla, ze vola s telefonem v ruce, zameta smetakem, vysava vysavacem. Řec má svoji žvatlající( občas řekne mama, tata, dudu, tak, nene, mnam) ostatní děti pozoruje, bere hracky z ruky..Mám ještě 6 letou dceru, ne, ze bych chtěla porovnávat, ale v jeho věku už uměla plno věcí. Myslíte, že se mám obávat nějaké poruchy? Předem děkuji

Vždyť je šikovný, buď klidná. A hlavně, neporovnavej, kazde dítě je jiné.
Shakespeara ti neprednese a pro mlíko ti taky nedojde ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4348
5.7.22 13:13

Starší dcera má teď pět, je to moc šikovná chytrá holka. V 15 měsících na tom byla podobně, ne-li „hůř“, akorat už dávno běhala. První slova uměla v roce a půl (mama, haf, ješiši, gól), spojovat začala až kolem dvou let. Takové to „udělej něco na povel“ dělala až tak ve školce, když nacvičovali na besídku :mrgreen: my s ní paci paci a tak nikdy nedělali, přišlo mi to jako blbost. Ten vývoj je strašně individuální, mladší má 10 měsíců a je úplně jiná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1639
5.7.22 13:16

Dítě nemusí dělat věci na povel. Když to dělá občas z vlastní vůle, tak to umí a to stačí. Telefonování, luxování a zametání je nápodoba. Nebo jak myslíš, že se to naučil? Chůze a řeč je za mě na ten věk ok. Počkala bych do osmnáctiměsíční prohlídky a zatím se nestresovala. Za tři měsíce se může ještě leccos změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29608
5.7.22 13:22

Normální dítě, kluci většinou nejsou tak rychlí jako holky (pokud hodlas porovnávat s dcerou), synové teda už běhali, jezdili na odrážedlo apod, ale co se týče mluvení a nějakých opicaren na povel, to taky nedělali. Upřímně, mladší syn má tři roky a na povel ti neudělá nic doteď :D záleží co dělají sami od sebe. Knížky u nás nezajímají ještě ani toho tříletého, max si občas sám prohlíží obrázky, ale to v roce a půl ještě nedělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 13:55

Podle mě toho tedy umí dost :oops: zakladatelko, hoď se do klidu :hug: je to úplně v pohodě. Říká se že kluci jsou linejsi ale podle popisu mi fakt přijde že tvůj syn je na tom úplně dobře. Můj taky nebyl nijak zvlášť šikovný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.22 13:57

Ještě dodatek, hlavně nezkoumej takový ty psychomotoricky tabulky co kdy a jak má mrně dělat jinak se z toho zblaznis :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10899
5.7.22 15:04

Jako, že endělá věci na povel, to by mě tak netrápilo.
Ale pozadu mi přijde celkově. Může být jen hodně líný, ale rozhodně bych o takovém popisu dítěte neřekla, že umí dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 20:36

Kluci jsou pomalejší. Syn až do tří mluvil „hatmatilkou“. Nakonec se pak rozmluvil i díky logopedii, teď v 7 nezavře pusu :zed: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
261
6.7.22 09:07

Že nechodí, nebo moc nemluví asi není zase takový problém. Ale neudržet oční kontakt a neukazovat by už mohlo něco znamenat… Určitě se zeptej doktorky, nás se na kontrole na takové věci ptala a v roce a půl jsme museli vyplnit dotazník na PAS a podobné otázky na oční kontakt atd tam byly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.7.22 09:14

@xxprincesscz Ok děkuji, on udrží oční kontakt do očí se dívá, ale ne nijak extra dlouho. A neukazuje moc, dnes když viděl, že mám něco v ruce, tak ruce natahoval, ale aby mi ukázal, že chce třeba pití nebo mi nosil ukázat hračky to moc ne, tak se mu to s dcerou snažíme více ukazovat🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
6.7.22 20:48

Mam stejne stareho syna jako Vy a umi toho uplne stejne, jako ten Vas, opravdu jako byste popisovla toho meho. A ze je nejaky opozdeny nebo nedej Boze nemocny si absolutne nemyslim. :-) A to prvni byl taky v tomto veku uplne jinde. Proste maji sve tempo. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.7.22 21:31

@Petpuk super děkuji, já jen, že mně už okolí rozčiluje jak se neustále ptá a umí zvířata a chodí? A ta naše už to v roce dělala, běž radši k doktorce atd, tak proto jsem nad tím začala uvažovat🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
7.7.22 08:25

Vykaslat se na kecy a nevyzadane rady okoli je nejlepsi vec, kterou jsem pro sebe i sve deti mohla udelat. :-) Snazte se ho dal rozvijet a vydrzte, on se to vsechno nauci a ve trech letech uz bude fakt jedno, jestli chodil v roce nebo v roce a pul. 😎 Jak napsal vyznamny detsky psycholog prof. Matejcka- deti nejsou dostihove kone a vyvoj neni zavod. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
7.7.22 08:50

Jo a co se knizek tyce, u nas zabraly ty s pohyblivymi prvky, hmatovymi prvky a s odkryvacimi obrazky, ted uz bere v potaz i obycejne, ale byl to boj. :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat