Skoro 3 roky od svatby a nejsem zvykla na nové příjmení

Anonymní
10.4.20 01:52

Skoro 3 roky od svatby a nejsem zvykla na nove prijmeni

Ahoj, prosim anonym… s muzem to budou 3 roky co jsme se vzali a ja si furt nemuzu zvyknout na „nove“ prijmeni. Moje divci bylo cizi, exoticke a ted mam typicke ceske… proste furt se podepisuji, predstavuji starym prijmenim. V lete z toho byla docela s muzem hadka kdyz jsem v recepci na hotelu vyjela na pana ze tam nema rezervaci na moje jmeno, vubec jsem si neuvedomila ze mam jine prijmeni. Dnes to vygradovalo, muz me pred chvili privezl z pohotovosti, musela jsem podepisovat x papiru a vsude jsem se podepsala divcim, pak si me zavolala sestra, ze v karticce mam jine jmena nez ve formulari.. muze miluju, vsechno je v pordku, ale proste to prijmeni, nevim proc. Kamaradky rikaji ze to mely v radu dvou mesicu kdy se prestavily divcim jmenem ale ja uz to mam fakt skoro tri roky :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3829
10.4.20 02:00

Mě to tedy přijde divné… Nebijkotuješ to trošku? Že tě asi trápí že máš obyčejné a ne exotické jméno…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
537
10.4.20 03:07

Tak proč sis nenechala svoje? A nebo sis měla nechat svoje i manželovo příjmení a je to a nemusela sis tři roky dělat takové stavy :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
10.4.20 03:07

Podle mě sis tohle měla rozmyslet dřív a nechat si to svoje rodné, nebo si dát obě… Já s tím problém neměla žádný. :nevim: Doteď slyším na obě jména, ale představuji se jen tím vyvdaným.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11922
10.4.20 05:26

Ja si zvykla rychle, ale pred par lety, takze po mozna 7 letech manzelstvi nebo tak, jsem byla delsi dobu u rodicu a z niceho nic jsem.se postacce predstavila a podepsala divcim, asi mentalni regrese :mrgreen: Hele nevim, tak zauvazuj o zmene, jde to, I kdyz to je opruz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
625
10.4.20 05:26

Rodné nebo manželovo, je to jen „shluk“ pár písmen. Spíš tím dávaš podle mě najevo úplně jiné věci - neuctu k manzelove jmenu potazmo rodine, mozna trosku nadchval, proste normalne myslejici zena musi byt po 4 letech zvykla, podle me… me to trvali teda chvilku, a to jsem sla z ceskeho na cizi, ktere mi kazdy jeste komoli a jak se „peru“ za správný tvar mého nynějšího prijmeni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3884
10.4.20 05:27

A proč sis nenechala to své?

Je to docela úlet, jde vidět, že tě to opravdu HODNĚ žere. Teď už s tím nic neuděláš, leda rozvod? :nevim: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3884
10.4.20 05:30

@beruska9 To jde, změnit si příjmení takhle v manželství? Chlapovo ego dostane slušně na frak, i když pokud už pár let předvádí tohle, tak už je to nejspíš jedno. :D Jako nezvyknout si tři roky, to je opravdu docela hardcore, obzvlášť pokud na to přistoupila dobrovolně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3884
10.4.20 05:43

@beruska9 Tak máš pravdu. Docela zirám 8o :)

"změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod,

změna příjmení se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého dítěte,

za trvání manželství může být změna příjmení povolena pouze na základě souhlasu obou manželů,

mají-li manželé společné příjmení a je-li povolena změna příjmení jednomu z nich, vztahuje se tato změna i na příjmení druhého manžela a příjmení jejich nezletilých dětí,

mají-li manželé a rodiče dítěte různá příjmení, změna příjmení toho z manželů, jehož příjmení má nezletilý, se vztahuje i na nezletilého,

mají-li manželé společné příjmení a jeden z nich užívá a na druhém místě uvádí příjmení předchozí, může jim být povolena změna pouze tohoto společného příjmení."

zdroj: mvcr.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
10.4.20 06:46

No, já bych si příjmení asi manželovo nevzala. Jedině obě. V prvním manželství jsem si nechávala své příjmení.
Nechápu, proč bych si měla brát něčí jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
10.4.20 06:53

Me prijde po 4 letech divne, kdyz slysim sve rodne prijmeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3124
10.4.20 07:03

No nevim mi prijde trosku na hlavu aby si nekdo neuvedomil jak vyplnit formulare… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
10.4.20 07:08

@M-A
Taky jsem šla z českého (lehkého) příjemní na typické dlouhé německé :lol: Trénovala jsem podpis ještě před svatbou. Zvykla jsem si pak během mesice max 2 :) ale první mesic masakr :lol: neotáčela jsem se nikde, představovala jsem se jinak a když se někdo zeptal jak se to píše tak říkám, ježíš počkejte a hláskuji - ještě teď půl roku po svatbe a myslím, ze budu do smrti hláskovat. Kdybych měla z každého špatného vysloveni mého příjmení korunu tak jsem milionář :lol: :dance:

Zakladatelko, manžel to musí asi nést hodně špatně nebo ho to minimálně mrzí a je mu to líto. Já si zvykla během max 2měsíců - manžela to ze začátku taky hodně mrzelo, tak jsem mu to vysvětlila, že musí chvilku počkat když jsem jiné příjmení používala přes 10.let (jsem rozvedená a znova vdaná), že se to určitě zlepší. Bral to jako, že příjmení se mi nelíbí a nemám k němu (příjmení) úctu.

Myslíš, že by se ještě nedalo něco dělat, aby jsi si “zvykla”? Nebo prostě ti chybí tvoje exotické příjemní které každý obdivoval a příjemní tvého manžela je pro tebe jako “ztracení obdivu” protože již máš typické české jméno :nevim:

Pak se to zlapšilo a reaguji normálně, představuji i podepisuji se “novým” příjmením (6.mesiců po svatbě). Je to u mě automatické. 3roky je opravdu moc a trochu trapná otázka - jak to máte doma s manželem, je vše v pohodě? Pokud ano, a tobě vadí pouze to příjemní tak si ho změn zpět ale chudák manžel pak… bude ho to mrzet a brát to jako neúctu ke své osobě. Nejspis ti to ale neřekne a bude se tím užírat. Byt tebou sedla bych si s manželem a promluvila si s nim jak to cítíš a jak to cítí on. Určitě se najde nějaké řešení bohužel jeden extrém je rozvod a druhý změna příjemní kde se ho pak každý bude ptát zda se rozvedl či tak… nebo se můžete dohodnout a on si vezme tvé dívčí příjmení (což ale pochybuji).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
625
10.4.20 07:14

@petula.bir já zase slabikuju, protoze samohlasky se v tech souhlaskach casto zamenuji, napriklad jmenuji se Lekavova a rikaji Lokevava :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62044
10.4.20 07:16

Divne to je. Ja zmenila prijmeni na prijmeni v muzskem tvaru, kdyz jsme v zahranici a i kdyz je to netypicke, zvykla jsem si za mesic dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama