Skoro 4 měsíční mimčo - zuby, horko, dozvuk očkování?

20.6.21 11:38

Skoro 4 měsíční mimčo - zuby, horko, dozvuk očkování?

Jdu si pro radu. S malou jsem byla ve středu na očkování (Bexero), den pak měla teplotu 38.6 i po podání čípku Nurofen. Byla spavá, ale jinak v klidu, spala celou noc, ve dne si i chtěla hrát. Slintá už delší dobu, dr na očko říkala, že už asi zlobí zuby, dole v dásni zevnitř jsou vidět dvě bílé tečky, slintá, cpe si vše do pusy, chladivá kousatka taky dávám. Teplota přešla, teď má max 37.2 Dvě poslední noci dobrý peklo, mrzutá, ubrečená, na dnešek jsem v noci kojila 5× 8o Mlíka zdá se mám dost, podle převážení a prostě teče, malá čůrá a kaká normální množství. Do toho to horko, doma máme 26°C, večer to schladim na 23°C, dávam po bytě mokrý pleny. Ven chodíme teď jen brzo ráno, protože to vedro je šílený. Calgel je až od 5 měsíců, tak nevim, čim ulevit, pokud vůbec, masírovat dásně jsem zkoušela. To častější kojení v noci, mrzutost a tak, fakt může být od zubů, i ta lehce zvýšená teplota? Nebo nějaký dozvuk očkování? Nějaká rada, zkušenost? Slova útěchy? Je mrzutá i ve dne, unavená, mne si oči, tahá uši, ale nejde jí zabrat. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4420
20.6.21 11:42

Mám 7M kluka a je to to samé. Od rána do noci jak hromádka neštěstí. Spát mu nejde, zpruzely… proste je vedro. Jedine co pomáhá, když ho chladim, vlaznou nebo fakt téměř studenou… pak bývá tak na 40 minut fresh a s úsměvem a pak na novo pysk, knourani, nespokojený… věřím ze za dva dny bude dobre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
20.6.21 12:03

No, priste fakt neockuj, kdyz rostou zuby… Nalozilas ji toho prilis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 12:19

@Lucie_Sx jenže jí zuby zlobí už od 2.5 měsíce věku a dr už nic odkládat nechtěla, měla už odklad 2 týdny. Zuby rostou pořád, někdy zlobí míň a někdy víc. :( S timhle by nešlo děti očkovat snad celej první rok, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 12:21

@Verurizeckova snad zaprší a dětem bude zase hej no. Tim nočnim nespanim je celá rozhozená i přes den. Snad se to pak zase upraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
20.6.21 12:22

Takhle stará miminka slintaji všechna a všechna si cpou vše do pusy. Objevují tak svět. Je to úplně normální a vůbec to se zuby nemusí mít nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 12:24

@Hibou dr ale komentovala i oteklé dásně, tak to předpokládám zuby budou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
20.6.21 12:26
@jahodova.limonada píše:
@Lucie_Sx jenže jí zuby zlobí už od 2.5 měsíce věku a dr už nic odkládat nechtěla, měla už odklad 2 týdny. Zuby rostou pořád, někdy zlobí míň a někdy víc. :( S timhle by nešlo děti očkovat snad celej první rok, ne? :nevim:

Vzdycky to jde odlozit.
Jestli dr. dokonce komentovala otekle dasne a stejne ockovala, mela jsi to stopnout ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6719
20.6.21 12:41

Ale myslím že to může být z horka ono je horko náročné i pro dospělé mám doma 15 měsíční dceru a i přes to že je tahle velká tak je taky protivna včera jsem ji dala po obědě spát kolem 2 hodiny a spala mi do 6 a to už jsem ji budila já a ani vstávat nechtěla a když otevřela oči tak ležela jak placka skoro mi nechce jíst je to náročné teď ale snad brzy to bude lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
20.6.21 12:55

@jahodova.limonada dceri jsem mazala Aloclair gelem na dasne, pak Calgelem, jak byla o dost vetsi…

Ale od kdy se muze mazat, to nevim. Mazala jsem az po jejich 6 mesicich. Pripadne v lekarne ti urcite poradi, co muzes 4 mesicnimu diteti na dasne dat.

Jinak i to horko dela svy, vidim to na svych malickych detech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 13:04

@Kukacka123 tam mi právě dali ten Calgel, to je tak, když se člověk vydá nevybaven infem, prostě jsem šla kolem lékárny, řekla věk dítěte, to jí bylo ještě jen 3 měsíce a dala mi calgel… a příbalák mluví jasně :zed: no třeba to je fakt tim vedrem všechno a jak opadnou pařáky, tak ji to přejde všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
20.6.21 13:31
@jahodova.limonada píše:
@Lucie_Sx jenže jí zuby zlobí už od 2.5 měsíce věku a dr už nic odkládat nechtěla, měla už odklad 2 týdny. Zuby rostou pořád, někdy zlobí míň a někdy víc. :( S timhle by nešlo děti očkovat snad celej první rok, ne? :nevim:

Ale o tom, jestli dítě dostane očkování, rozhoduješ ty, ne doktorka.
Očkování v těchto vedrech bych se určitě vyhýbala, je toho na miminko asi už moc, vedro, očkování, zuby. Ale to jsem moc neporadila, já vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
20.6.21 15:17
@jahodova.limonada píše:
@Kukacka123 tam mi právě dali ten Calgel, to je tak, když se člověk vydá nevybaven infem, prostě jsem šla kolem lékárny, řekla věk dítěte, to jí bylo ještě jen 3 měsíce a dala mi calgel… a příbalák mluví jasně :zed: no třeba to je fakt tim vedrem všechno a jak opadnou pařáky, tak ji to přejde všechno.

Ono plno veci je az od urciteho veku podle pribalaku, ale muze se davat driv. Jenze to neni podlozene zadnyma testama, proto do pribalaku musi napsat to, co tam je. Ale lekarnice ma zas vice praktickych zkusenosti (aspon u nas) a vi, ze to dite to muze. Treba Babycalm je az od ukonceneho 1. mesice zivota ditete, ale svagrova davala od narozeni, v lekarne ji rekli, ze muze. I nase lekarnice mi to potvrdila, ze v tom problem nevidi…zalezi, komu a cemu veris :)

Ale ty vedra urcite svou roli hraji, verim tomu. Do toho zuby + ockovani…to by byl zahul i pro dospeleho, natoz pro tak maly telicko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat