skoro 4leté dítko - co umí to vaše?

808
28.8.06 15:25

skoro 4leté dítko - co umí to vaše?

Máme doma skoro 4 letého klučíka. Jenomže k tomu i 2,5 letou slečnu a 1,5 letého kluka. Tak nějak mi věkově splívají a nevím, co by tento klučík tak nějak měl už věkově umět. Do školky ho letos nevzaly (hodně dítek), tak se ptám takto: Co umí vaše skoro 4leté dítko?

děkuji Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

720
28.8.06 16:32

Koukám, že to máš rozjetý na všech frontách :D
Tak ti řeknu co ve 4 uměl:dobře mluvit, říkačky, básničky,běhat, skákat, házet míčem,na kole bez přídavných koleček,lyžovat jakž takž.
Do školky v tomhle věku požadují umět se samostatně najíst, obléknout, svléknout, poznat si svoje oblečení,atd.
My máme taky nabouchanou školku, takže Kuba se taky nedostane ani ve 4 letech :twisted: Je mi to docela líto, protože Matěj chodil od 3 a byl tam nadšenej. Přeci jen jsou věci, který sama doma nezmákneš. Byl najednou o moc samostatnější, našel si plno kamarádů, bylo to prima.
Abaja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
28.8.06 22:40

Ahoj

díky za odpověď

jak jsem psala, ptám se proto, abych nějak Lukáše nešidila v rámci možností. Jelikož má ještě dva mladší sourozence, tak se tak nějak ohlížím pořád na ně a zapomínám, že Lukáš už na to má věk…

Např. ještě jsme nemalovali vodovkami, neměl modelínu (jednou jsem to zkusila a Jonáš ji strčil do pusy a mále ji snědl). Jelikož jsou pořád spolu, tak beru ohledy na ty mladší a nějak zapomínám na staršího.

Jinak oblékat se umí, svléknou také, jí sám už od 18m - tedy ne dokonale, sem tam je i ucintaný, obout boty se suchým zipem, plavat tedy ne, ale vody se vůbec nebojí a s rukávky je ve vodě jako doma…

Právě, aby byl v kolektivu jsem ho přihlásila do školky, ale tam se nedostal, tak se ptám, čím vším by se ještě mohl vzhledem ke svému věku zabývat…

Jo, a kolo - zatím má přídavná kolečka, ale zkusím to s ním už bez nich..

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
29.8.06 18:57

Ahoj Věro,
tak my jsme už vodovky i plastelínu zkoušely i s mladší dcerou. U obou činností jsem s nima musela být u stolu pořád - jakmile jsem se vzdálila, tak mladší vyváděla alotria…Ale ve třech dětech s jedním „bachařem“ si to dost dobře nedokážu představit… :) Pokud ale byla možnost malovat jenom se Sárkou, tak to bylo v pohodě. Sárku ale posledních 14 dní drží omalovánky - a jde jí to hezky. Už to není takové to čmárání halabala přes všechny obrázky. Vždycky jsem dojatá, jak se jí to daří… :D :wink:

Sárka zatím taky má kolečka u kola - je hrozně veliká na svůj věk a nějak ještě nezvládá motoriku svého těla správně… :wink: Koloběžku ale zvládá už minimálně rok a půl. Jinak chodím s oběma plavat od 4. měsíce a tak jde příští týden do předplavečáku (beze mě). V pátek nás čeká poprvé školka - měli jsme štěstí, že jí vzali.

Další věc, která nebyla řečena - humor. Je hrozně vtipná a dělá opravdu vtipy cíleně. Organizuje mladší sestru a vymýšlí jí činnosti, na co si budou hrát. Pořád má tendenci o ní (a své sestřenice) pečovat - ale to je asi její povahou než věkem…:)

Zavazováni tkaniček jí ještě nejde, ale snaží se - uzel udělá.

Ještě popřemýšlím a kdyžtak se ozvu…
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
30.8.06 13:05

Ahoj, řekla bych, že je to hodně individuální, ale to co už napsaly holky by asi mělo být :-) tedy oblíknout vysvlíknout najíst se vydrhnout si zuby :-) to, jaké dítě zvládá činnosti umělecké nebo sportovní je spíše v zázemí rodiny :-) Mikeš už plave sám, ale já ho k tomu vedla, na kole se bez koleček bojí a tak to nehrotíme, na lyžích ještě třeba nestál vůbec… barví, kreslí, píše písmenka, pozná většinu abecedy, ale to chtěl sám…počítá, umí pár slovíček anglicky :-) Tohle je hodně na tobě. Asi musí být těžké věnovat se každému dítěti individuálně, takže přeji, aby ve školce bylo místo :-) Mikulášek ji miluje :-) hlavně pí učitelku Irenku :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama