Skoro 4letý a stále plínka na noc

130
13.2.21 12:03

Skoro 4letý a stále plínka na noc

Zdravím maminky, jdu si za vámi pro radu. Máme doma skoro 4letého chlapečka a na noc má stále plínku :? Přes den na spaní a tak celkově už ji nemá cca rok a půl (ano po obědě stále ještě spí, cca hoďku) ale na noc to stále nejde. Přes den toho vypije podle mě docela málo a k večeru to občas dohání. Před spaním jde sice na záchod, ale i tak je plínka ráno totálně mokrá :? Jak ho naučit na noc bez plínky? :nevim: Plínka mu za tu dobu zůstala asi 2× ráno suchá, ale teď zase dlouho nic. Někde maminky radí hold prostě plínku nedat a v noci bude spát v mokrém a že mu to dojde (to podle mě začne v noci řvát a tím vzbudí mladšího brášku) a nebo ho budit a dávat na nočník. Nějaké jiné rady nebo jak mu pomoct apod? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3338
13.2.21 12:05

Mám stejně starého a má taky na noc plinku. Neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6539
13.2.21 12:08

Za mě buď budit a dávat na nočník, nebo prostě počkat. V zahraničí je celkem běžné, že mají děti v tomto věku ještě plenu na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1108
13.2.21 12:15

Jakože, když bude spát v mokrém, tak si uvědomí, že v noci nemůže čůrat? :D To je dobrá blbost. Buď to neřeš a nebo ho v noci prostě vzbuď a posaď na nočník/záchod.
Já bych řešila to pití - víc nabízet přes den a večer to trochu omezovat, zbytečně si i zatěžuje ledviny, které by měly přes noc odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
13.2.21 12:27

Mám o trošku staršího a taky s plinku na noc. Dle doktorky se to do 5 let neřeší, je to širší norma. Ja dělám jen to, že syna nalejvám pitím co nejvíc během dne, aby to pak nedohanel večer. A pomohlo to leda v tom, ze večer pije míň, ale čurá úplně stejně. Tak čekám a čekám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53803
13.2.21 12:28

No mi prijde, ze 4r. zdrave dite je velmi prerostle na pleny. Ale nekdo to neresi. Oni je to spis i o pohodlnosti.
Kdyz seberes plenu, tak chvili budes chodit a budit na wc pravidelne. Nez si zafixuje, ze na curani vstane a dojde si na wc. Ono je totiz pohodlne, ze to pusti do plenky. Mamka nic neresi. Proc to ma resit dite? Treba se i poradit u detske.
Vzala jsem plenu ve 2r. na noc u dcer, u syna o pul roku pozdeji. Chtelo to trpelivost, v noci pravidelne na nocnik nebo wc. Tech nehod moc nebylo. A k veceru krouhnout piti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16922
13.2.21 12:30

1. suchý režim
tedy nepít alespoň 2 hodiny před tím než jde spát, nevařit vodové večeře (polévky, kaše), nepodávat ovoce a nebo okurky navečer. Hlídat aby pil pořádně přes den.

2. před spaním se pořádně vyčůrat, i když se mu nechce. hlídat aby se alepsoń dvakrát až třikrát vyčůral i přes den. Případně párkrát zůstat vzhůru, vysledovat kdy se počůráa a pak ho nějakou dobu pravidelně budut a poslat se vyčůrat.

3. trénvoat ovládání svěračů - tedy nejrůznější hry při čůrání - u kluka je to jednodušší. Pouštět a zadržovat, čůrat ve stoje na cíl, venku s tátou vyčůrávat obrázky. Tím se posilují nervová spojení mezi svěračem a mozkem a zvyšuje se šance že teda v noci zůstane suchý.

Lepší než plenka je požívat gumovou podložku a nechat ho aŤ se tedy párkrát převlékne z mokrého do suchého - ta počůraná teplá plenka v noci vlastně může být dost příjmená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
13.2.21 12:34

Ve 4 letech je plenka na noc ještě v normě. Spát v mokrém je spíš o nastydnuti, syn se nevzbudil ani když byl komplet mokrý. Nepomohlo ani vnoci budit, byl mimo, vycural se trochu a pak se stejně počůral. Doktorka nam k tomu rekla toto: pokud je zdravy (a vysetreni se řeší asi až po 5.roce), tak příčiny jsou 2: příliš tvrdé spaní nebo malá kapacita močového měchýře. Ani jedno příliš neovlivnite. Dítě musí dozrát. Můžete zkusit zvětšit kapacitu měchýře. Cca 3 hodiny před spanim začne dite víc pit, napr. Větší sklenku á půl hodiny. Hodinu před spaním už nic. 15 minut před spaním vyčůrat a pak těsně před znovu. Zkoušet několik dní za sebou, pak pauza. Pokud je zralý, tak se chytne. U nas to zabralo, ale mel asi 4 a půl roku. Hlavně nestresuj sebe ani dítě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
13.2.21 12:40
@Kelsey píše:
No mi prijde, ze 4r. zdrave dite je velmi prerostle na pleny. Ale nekdo to neresi. Oni je to spis i o pohodlnosti.
Kdyz seberes plenu, tak chvili budes chodit a budit na wc pravidelne. Nez si zafixuje, ze na curani vstane a dojde si na wc. Ono je totiz pohodlne, ze to pusti do plenky. Mamka nic neresi. Proc to ma resit dite? Treba se i poradit u detske.
Vzala jsem plenu ve 2r. na noc u dcer, u syna o pul roku pozdeji. Chtelo to trpelivost, v noci pravidelne na nocnik nebo wc. Tech nehod moc nebylo. A k veceru krouhnout piti.

To je celkem fuk, co a jak přijde tobě, tabulky praví, že do tří let má být dítě bez plen přes den, do pěti let v noci. Jestli je pocuravani v noci u dítěte, kterému budou čtyři, způsobené nějakou poruchou, ti nikdo ani neřekne, protože do pěti let s tebou noční pocuravani doktoři řešit ani nebudou. Stejně jako s tebou nebude gynekolog řešit, že se už půl roku snažíš a otěhotnět a pořád nic, nebo že roční dítě nechodí (čas do 18 měsíců) a pětileté neumí R (čas do sedmi let, i když tohle se kvůli škole lidi často snaží popohnat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
13.2.21 12:41
@Kelsey píše:
Kdyz seberes plenu, tak chvili budes chodit a budit na wc pravidelne. Nez si zafixuje, ze na curani vstane a dojde si na wc. Ono je totiz pohodlne, ze to pusti do plenky. Mamka nic neresi.

S tim nesouhlasím, absolutně. Budík jsem si dávala a na WC dotáhla, byl úplně mimo. Omezovala jsem i večerní pití, zcela bez efektu. Měla jsem štěstí na zkušenou a laskavou pediatru, která k tomu zaujala postoj viz výše můj příspěvek. Děti jsou různé. Dcera byla v pohodě už ve 2 letech a syn měl z toho pomalu trauma ve 4. Nebylo to o pohodlnosti. Zakladatelko, děti jsou různé, nestresuj se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5388
13.2.21 12:45

Nechala bych plinu. Od dozraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 12:45

Dcera měla načůráno ráno snad dva litry. Prostě to nešlo. Sama si ve 4,5 letech jeden den řekla, že už to vydrží. 2 noci jsem ji budila na čůrání, třetí mi řekla, ať ji nechám a od té doby to buď vydrží celou noc nebo se vzbudí a jde si po tmě sama na záchod. Obě babky se mohly kvůli tomu zbláznit. Ale ublížilo to někomu? Ne. Prostě do toho dorostla, neměla ani jednu nehodu a vše bez stresu.
Anonym - nejsem zvědavá, aby mi tu někdo za to nadával.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.2.21 12:50

Jestli to chceš řešit, tak bych vysvětlila, nedala plinu a v noci pravidelně budila a prevlekala. Pokud to třeba do týdne nezabere, tak zase za měsíc… Ale třeba to prostě nepůjde, no.

Já jsem se takhle trápila s dcerou, která byla jinak dost schopná, přes den neměla plinky od roka a půl, od dvou let uměla písmenka atd., ale plinu na noc měla ještě ve třech letech. Hrozně tvrdě spí… Tak jsem nedávala a budila, ale trvalo to snad půl roku, než jsme oslavili měsíc v kuse bez nehody. Doteď se občas (třeba jednou za dva měsíce) v noci pocura, je jí pět a půl. Její bratr, kterému je tři a půl, plinu má a obávám se, že ještě dlouho bude, ten ji měl dlouho i přes den a vůbec je takového pomalejší.

Manžel má, jak jsem zjistila, v papírech, že se s pomocovanim léčil do 14 let. Už dobrý :lol:, ale tyhle věci se dědí, tak možná taky zapatrej, jak to bylo u vás v rodině..

• Citovat
  • Nahlásit
552
13.2.21 13:06

Já měla v noci natáhlý 2× budík a dávala jsem na nočník. Časem se začal budit sám, ještě dřív než jsem ho probudila. Nemá na noc plínu od 2 let a 1 měsíce. Měsíc po tom, co neměl přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
13.2.21 13:07

@Kelsey jde vidět, že dítě s tímto problémem nemáš, vůbec nevíš, o čem mluvíš. Tak o tom nemluv. Jako tvrď mi, že kluk má na noc plinku jen proto, že jsem líná ho to odnaučit… úplně to ve mně vře. Asi nemá cenu popisovat mechanismus toho, jak se stane, že dítě v noci necura. A stejně tak nemá smysl popisovat, co všechno jsem už vyzkoušela… mně by to vlastně ani rozčilovat nemuselo, můj syn není úplně zdravý, ale i tak.. věřím, že jsi to nemyslela zle, ale opravdu se mýlíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat