Batole moc nepřibírá

87
29.4.20 12:20

skoro batole moc nepřibírá

Ahoj holky,

prosím o zkušenosti :) Mám 11 měsíčního kluka, je strašně aktivní, pořád někde musí lézt, stoupat si, dělat blbosti, v akci je skoro celý den a moc toho nenaspí :D Trochu si dělám starosti, že moc nepřibírá. Když se narodil, měl 4,5 kila a do půl roka přibral na 9,3 kila. V osmi měsících měl 10,10 kg a v deseti měsících 10,18 :nevim: Mě přijde, že se hodně vytáhl, nepamatuju si přesně, kolik na prohlídkách měřil, ale někdy ho oblíknu do velikosti i pro dvouleťáky :D Nicméně mi začíná připadat docela hubený, poznám to i podle kalhot, že mu jsou volnější v pase, když si lehne na záda, tak mu celkem lezou žebra, není teda vychrtlý a doktorka nic neříkala, ale stejně mi to přijde zvláštní. Kádí i čůra normálně. Jeho jídelníček je :

když se vzbudí (cca. 6 hodin) mléko 220 ml, pak jí po třech hodinách
svačina -bílý jogurt, kus ovoce, nebo i oboje, Lipánek s kouskem rohlíku atd.
Oběd : cca 200 gramů zeleniny s masem, když to nesní celé, ještě dokrmím třeba mlékem, ovocem, bílým jogurtem
2.svačina : V podstatě to samé co první svačina (samozřejmě nedávám v jeden den to stejné, třeba 2 lipánky :D snažím se o vyváženost)
Večeře : 200 g kaše, nebo hustá zeleninová polévka
Před spaním : 220 ml mléka

Přes den dávám podle chuti, kousky ovoce, zeleniny, křupky :nevim:

Co myslíte ta váha, je ok že nepřibírá, může to být tím jak je aktivní? Nebo málo krmím? :D

Díky za názory!

Příspěvek upraven 29.04.20 v 12:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.4.20 12:23

Chci se zeptat, jestli je kojeny, nebo na UM. V jedenácti měsících mi přijde, že má dost málo mléka, jen ráno a obcas v poledne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
29.4.20 12:31

@Nafrněná pražanda

Upravím trochu ten příspěvek, dávám mléko ještě před spaním, zapomněla jsem to tam napsat… Ale stejně by měl možná ještě přes den flašku vypít? :nevim: Taky mi přijde že ho má málo… ale on mu moc nedá, někdy ani ty dvě flašky nevypije, přes den má samozřejmě hodně vody, i tři, čtyři deci, vypil by snad dva litry, kdybych ho nechala :D

Příspěvek upraven 29.04.20 v 12:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
29.4.20 12:32

A dávám UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
29.4.20 12:39

Schválně jsem se šla podívat do sešitku syna - ten byl taky velký.
narozen 4,2 kg, v půl roce 9,64 kg - takže skok. Pak v roce už jen 10,3 kg, takže za půl roku ani ne 1 kg. V 18 měsících 12,5 kg a pak tu mám až 3 roky 16kg.
Já myslím, že měl jako můj syn rychlý start a pak se to prostě zastavilo. Teď už má 7 a je štíhlý a proti svým vrstevníkům vyšší.
Možná si jen zvyklá, že byl vždy kulatý a teď z něj roste štíhlý kluk. A prostě už lítá, má velký výdej. Prostě je svalnatější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
29.4.20 12:45

Řeším ten samý problém. Malý je taky dlouhy. Kdyz mu chci koupit nějaké kalhoty, tak mu jsou na dylku ale v pase mu padají, takže musí mít kšandy. I když teď trochu pupkati :lol: :lol: Při narození měl 3.5, v roce 9.6. pak když jsme ho průběžně vážila, tak asi ve 14 měsících měl necelých 11 kg. Kolikrát mi doktorka říkala, ať to neřeším, že v pozdějším věku váha stagnuje a děti moc nepribiraji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3777
29.4.20 12:48

Myslím, že ti ji pěkně. Tolik toho kolikrát nesni ani moje 3 letá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16950
29.4.20 13:07

Ja mam teda drobnější děti, syn narozen 2,8kg a v 11 měsících ma kilo 10. Za posledni 2 mesice pribral sotva pul kila. Velikosti pro 2 letaky oblika taky (hlavne teda trika a vrsky no, kalhoty jsou velké), ono cim jsou starší, tim pomaleji budou pribirat. Ja bych se ridila spis tim, jestli ji a je spokojeny. Jinak sem teda myslela jakeho nemam jedlika, ale tolik jak vas toho nesni :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50404
29.4.20 13:15

Oni jak jsou hodně aktivní, tak kolikrát v tomhle období skoro nenaberou. Důležité je, že se vytáhnul do výšky, takže určitě nestrádá.
Mé první dítě mělo asi dva měsce, kdy nenabralo ani deko. Mimochodem, narodilo se se 4 kilama a v roce mělo 9,5, prostě se vytáhlo, jinak zcela zdravé, aktivní, jedlík… druhé dítě tomu jídlu moc nedá, o takovýchhle porcích si můžu jenom nechat zdát, přesto přibírá lautr stejně jak to první, na jednotlivých prohlídkách se liší max. o 20-30 deka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1346
29.4.20 14:32

Mě tam chybi snídaně. Ale nerekla bych, ze by stradal. V roce by mely mit deti dvojbasobek porodni vahy a ten tvuj bude mit možná drobet vice :D Asi pokud je spokojený, tak bych pokračovala, jak ji ted, papa ti celkem hezky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.20 17:48

@Gabiiinka když má i večer a i sám nechce, tak to bude ok ;) taky si myslím, že děti přestanou tolik pribirat, jak se hodně hýbou. Kdyby se ti to přece jen nezdálo, zkusila bych třeba banán s avokadem, vývar a celkově výživný jídla, ať má z čeho stavět. Ale kdyby byl hladovy, ozval by se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama