Skoro celé těhotenství je na mě přítelův pes zlý

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anna888
Nováček 4 příspěvky 12.02.18 23:06
Skoro celé těhu je na mě přitelův pes zlý.

Dobrý den, přítelův pes je na mě skoro celé těhotenství agresivní. A čím víc se moje těhotenství blíží ke konci tím se jeho agrese zhoršuje. Mám doma i jine pejsky, ale ty mě berou vpohodě pořád jsem tady šef. A nedělame mezi nima nějaký rozdíli prostě berem všechny stejně. Ale on jako jediný nesposlechne nýbrž má ze mě srandu. A když mu opravdu už zavelím tak je problém. Prosím o radu. Jsme už zoufalí. A hlavně máme strach z toho až se malý narodí, jak bude reagovat. Předem děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9507 příspěvků 12.02.18 23:15

Ze zkusenosti me a me kamaradky - ti psi jsou na to opravdu citlivy. Ten nas porad knoural ( strasne hodny pes, agrese tedy zadna ), jak se tehotenstvi stupnovalo, knoural stale vic. Po porodu jak kdyz utne. Dite ocuchal a mel ho rad. Kamosky psi byli taky strasne nervozni a po porodu vse jako pred tim. Takze je mozne, ze ten vas bude po porodu zase normalni. To zjistite, nic jinyho ted delat nemuzete.

pannda
Kelišová 6403 příspěvků 29 inzerátů 12.02.18 23:23

Zajímavé

Markéta80
Hvězda diskuse 38726 příspěvků 12.02.18 23:27

@Anna888 cítí potenciální nebezpečí ale neví co to je ;) Před těhotenstvím pes ok nebo chování podobné jen ted je to horší?

Petruna21
Echt Kelišová 9784 příspěvků 12.02.18 23:31

Tak my to máme naopak já se našeho pejska nemohu vůbec zbavit všude chodí se mnou i na zachod :lol: a hlídá mě až mi to leze na nervy :zed:

Janakatabara
Kecalka 107 příspěvků 12.02.18 23:39

Náš pes byl během mého těhotenství taky nervózní. Stupňovalo se to s blížícím se porodem, poslední 3 týdny nežral, nepil, močil krev…mysleli jsme, že nám umře. Po porodu byl během týdne ok. Zlý nebyl nikdy, ale změny chování jsou asi běžné.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 12.02.18 23:45
@Petruna21 píše:
Tak my to máme naopak já se našeho pejska nemohu vůbec zbavit všude chodí se mnou i na zachod :lol: a hlídá mě až mi to leze na nervy :zed:

Jééé to je hezký :)

Petruna21
Echt Kelišová 9784 příspěvků 12.02.18 23:47
@LimitedEdition píše:
Jééé to je hezký :)

Ono to hezké je ale někdy je to fakt nepříjemné :roll: sedí u mě když koukám na telku jen se hnu už mě hlídá ale furt lepší než aby byl zlí :) tady je fotka jak je pořád u mě :lol:

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 13.02.18 00:02

Tak první otázka je, jak vás bral před těhotenstvím? Druhá, co je to za rasu? Třetí má pes „zaměstnání“ (cvičení, hlídání, běh s pánem)?

Oni někteří psi (je to hlavně o jednotlivci ale některé rasy na to mají větší sklony) velmi citlivě reagují na emoční stabilitu člověka a ta je v těhotenství a potom i při kojení u žen dost diskutabilní. Moje mladší čuba od mého otěhotnění zaleze kdykoli se stane nějaká stresová situace (syn se začne vztekat, něco spadne nebo se rozbije). Nejlepší způsob jak takového psa uklidnit je mu psychicky a fyzicky naložit tak aby byl tak unavený a neměl energii vymýšlet rebelie. Takže nejdřív přítel by ho měl pořádně utahat (dobrá je chůze na vodítku, kdy pes nesmí čuchat, venčit se, tahat ale jenom klidně a poslušně jít za psovodem, některým stačí 10-15 minut, jiní odpadnou po hodině) a potom by jste ho měla chvíli cvičit vy (jedno jestli poslušnost, nějaké triky nebo jenom aport balónků) po takové zátěži se většina psů uklidní. Opravdu nejdůležitější je aby se psovi stále někdo věnoval a nepřestal ani po porodu (to musí chvíli být v režii tatínka). Vím, že je to hodně obecná rada, ale bez detailní a objektivní znalosti situace je těžké radit něco konkrétního. Pokaždé když nám psi začali dělat neplechy, tak za tím byly v 90% nějaké změny našeho chování, těch 10% je typická hormonální změna před a při hárání.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 13.02.18 07:17

Náš pes taky během těhotenství taky dost vyváděl, agrese vůči mně tam taky byla, měl najednou zažívací potíže. Manzel mi nevěřil, že je to těhotenstvím, ale porodem to skončilo a je to ok. Toť naše zkušenost.

weyky
Neúnavná pisatelka 19113 příspěvků 78 inzerátů 13.02.18 07:43

Náš pes v prvním těhotenství byl jak na trní, nervní, pořád chodil za mnou, lehal na břicho a narodila se dcera, očuchal jí a už byl zas v klidu. Druhé těhotenství už asi věděl, co ho čeká, tak mne začal nesnášet, nechtěl ode mně žrádlo, nesměla jsem o pohladit atd.Pak se narodil syn, očuchal ho, olízal a dobrý, jsou z nich kámoši.

Anna888
Nováček 4 příspěvky 13.02.18 09:50

@Heivka Před těhotenstvím mě bral jako šéfa smečky. Je to kříženec špice a hlavně mu už je 14 let je rád že si parkrát zaštěká venku před barákem s ostatníma. Hlavně mám doma už jen samí důchodce. :) Ale jako moji psi mě berou pořád stejně. Mám westíka 14 let, westici 12 a boxera 12. Ty na opak jsou na mě hodní a denně mi čuchají k břichu, jestli jsem ještě vcelku.
Jeho chovaní mě dost mrzí a ne jenom mě. Už jsem se i radila i s mym tatou jako zkušeným psovodem. Všechny bere ale mě už né jsem pro něj jako hrozba.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 13.02.18 10:07

@Anna888 Tak v tomhle případě si myslím, že reaguje na psychickou nestabilitu způsobenou hormony (já si třeba připadám normální, dle manžela v těhotenství a šestinedělí patřím spíš do blázince než mezi lidi ale prý to přežije). Pokud se k ostatním pes chová normálně tak bych si dovolila odhadnout, že se po porodu/šestinedělí všechno vrátí do starých kolejí. Pokud se chová jinak i k ostatním lidem může to značit zdravotní problém a je to na vyšetření u veterináře.

Anna888
Nováček 4 příspěvky 13.02.18 12:18

@Heivka tak uvidíme do konce těhu mi zbývá 7 týdnů. Aby mu pak zase nevadil ten náš prcek. No uvidíme. Jinak děkuji za Váš názor.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 13.02.18 14:04

@Anna888 Tak dokud je prcek malý a nepohyblivý, tak psovi asi moc vadit nebude, ale dala bych pozor, zvlášť u staršího psa, až se mrňous začne pohybovat aby psa zbytečně nedráždil a vždycky umožnit psovi únikové místo které bude pro dítě absolutní tabu. Já mám psy klidné (mladší čuba se tedy narodila až když synovi byly 4 měsíce) a i tak důsledně hlídám aby obě čuby mohly utéct a když na kluka zavrčí tak v první fázi odtáhnu syna a holky klidně odešlu na místo a pochválím, že daly vědět že je situace k řešení. Přeju hodně štěstí a pohodové soužití celé smečky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

60 let skandálů Madonny: Sex s černochem, hořící kříže, onanie a pokrytectví

Slaví sice šedesáté narozeniny, stárnout se ale rozhodně nechystá. Madonna se... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama