Skoro dvouletá a sama se nenají

27.4.17 12:48

Skoro dvouletá a sama se nenají

Ahoj maminky, potřebuji radu, jelikož už jsem opravdu zoufalá. Mám dcerku 22 měsíců a nedokáže se sama najíst, neustále jí musíme krmit. Snažím se jí to ukazovat, vést jí ruku se lžící do pusy, ale buď jde rukou proti mě a nebo sousto sní, ale už to nezopakuje. Nemá vůbec zájem jíst sama. Když jsem se snažila jí u jídla nechat sedět samotnou, tak to ani nezkusila a jen volala maminka dávat, raději vůbec nic nesní. To samé ráno u snídaně, nakrájím jí namazaný rohlík, k tomu dám do misky okurku a ona u toho jen sedí a hledí na to a čeká až jí to já dám do pusy. Pokud jí krmím, jí celkem obstojně (i když to není a nikdy nebyla žádný velký jedlík), když jí to nedám, tak prostě raději bude o hladu. Přitom někdy se stane, že si třeba okurku bere sama, křupky co má ráda jí běžně sama, takže není problém v tom, že by to neuměla, ale prostě nechce. Tou lžící asi moc jíst neumí, zatím neměla šanci se to naučit a už mi přijde, že je nejvyšší čas. Nemá někdo radu jak to řešit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1185
27.4.17 12:50

Mám radu neřešit to, měla jsem to podobně u kluka, ten by se nechal krmit do 5 let…dospěje k tomu sama…klidně ji krmte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
12657
27.4.17 12:50

Nechala bych ji hlady, až bude mít hlad, ještě ráda si vezme sama..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 12:54

Neřešila bych. Moje dcera se ráda doma nechá krmit ještě teď ve skoro 4 letech. Přitom ve školce jí úplně v pohodě sama. Ono to období „já sama“ přijde, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 12:56

No tak já bych řekla, že má čas dcera 2,5roku začala jíst sama asi před třemi týdny :) do té doby se nechávala krmit stejný jako u vás :) a syn se taky naučil jíst sám až okolo 2,5 roku. Tak nevím nechávala jsem je až to sami zkusili a začali. Jsem zastánkyně nikdy děti do ničeho netlačit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 12:56

@Tamtama To jsem zkusila od včera večer - nesnědla večeři, dnes snídani, svačinu ani oběd a šla teď spát hladová. Vůbec jí to nevadí. :nevim: Už mi teď u oběda bouchly nervy, což vím, že není dobré, ještě víc jí to teď zprotivím, ale už jsem to prostě nevydžela :( Přijdu si jako matka k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 12:58

Asi obě rady výše uvedené jsou cesta…záleží co chcete…buď vydržíte a budete krmit nebo ji trocha potrápíte a začne sama

naše malá 26m nejdřív jí sama jak má hlad a pak jak už je sytá, tak ji dokrmuji já nebo manžel a ještě pár lžiček sní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 12:58

@Petrule78 @Popokatepetla @ptakovapelika Jééé opravdu? Děkuji moc, to mě docela uklidnilo. Já mám právě kolem sebe děti, které od roka a půl krásně samy jedí. I na rok a půl leté prohlídce mi pediatra kladla na srdce, že má jíst už sama, nebo to alespoň zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 12:59

@Danielama a to opravdu neměla ani sousto ničeho..? žádný bonbonek nebo křupku..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 13:02

@Conulka Jen to co jsem jí dala do pusy já, když jsem jí vedla ruku lžící - takže cca 3 lžíce polévky teď k obědu a ráno cca tři kuličky hroznového vína, které vzteky že jí ho nechci dávat já hodila na zem a když jsem po ní chtěla, ať mi jde pomoct ho sesbírat, tak si teda přitom asi tři dala do pusy - jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
27.4.17 13:03

POkud chceš, aby jedla sama, zkus jí udělat na talířku dvě části a řekni jí, že až sní tu první část, druhou jí budeš dávat ty. Možná třeba jí řekni, že když si dá tyto dvě sousta do pusinky sama (nachystáš jí je na talířku) tak potom za ní přijdeš a budeš jí pomáhat. A postupně přidávat, až sní většinu nebo celé sama. Rozhodně bych nenechávala hladem. nevím k čemu to je jako dobré? Je přeci ještě maličká a třeba chce jen společnost u jídla. Zkus jíst s ní. Řekni jí, že budete jíst zároveň a občas jí dej i sama od sebe, aby viděla, že si nemusí nic vynucovat. Od včera hlady teda to je dost morbidní ne? Jen proto, že se ti nechce krmit… :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Upravit
1421
27.4.17 13:07

@Danielama Starší syn má taky 22 měsíců a jí sám asi 2-3 týdny. Ale ne teda všechno úplně sám. Řekla jsem dost, protože mladší má půl roku, za dalšího půl roku se má začit učit taky sám se lžičkou a představa krmit staršího a učit jíst sám mladšího, mi přišla na hlavu. Takže dostal ráno jogurt a lžičku a vysvětlila mu, že ode dneška bude papat sám. První den byl více méně hlady (abych ho navnadila, dala jsem mu třeba 2 lžičky a pak to nechala na něm - nejedl), druhý den to bylo lepší a třetí už snědl na snídani celý jogurt, jen jsem mu pomohla vyšrábat ze dna. S obědem mu pomáhám, svačinky jí sám - ovoce, přesnídávky a pod. a večeře většinou sám, někdy taky pomáhám. Ale hodně se to zlepšuje. Samozřejmě se ze začátku vstekal a zkoušel na nás, ale je hodně důležitá důslednost. Tak hodně štěstí a neházej flintu do žita ;). Ono když tak uvažuju, nemít já toho mladšího, tak ho možná taky ještě krmím a až tak neřeším :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 13:08

@kdochcekam Já už jsem zkusila kdeco, do tohodle se mi nechtělo, ale bylo to to poslední co mě napadlo, tak jsem to zkusila, vím, že to asi je blbé, když už jsem fakt zoufalá. Ale nepomohlo ani to no. Samozřejmě, že až se vzbudí, tak najíst dostane a ještě jsem tedy nenapsala, že v noci je stále kojená).Zkoušela jsem jí i různě motivovat, že když to zkusí sama, dostane to a to a nebo sedět u ní a jíst také…absolutní nezájem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
27.4.17 13:11
@Danielama píše:
@kdochcekam Já už jsem zkusila kdeco, do tohodle se mi nechtělo, ale bylo to to poslední co mě napadlo, tak jsem to zkusila, vím, že to asi je blbé, když už jsem fakt zoufalá. Ale nepomohlo ani to no. Samozřejmě, že až se vzbudí, tak najíst dostane a ještě jsem tedy nenapsala, že v noci je stále kojená).Zkoušela jsem jí i různě motivovat, že když to zkusí sama, dostane to a to a nebo sedět u ní a jíst také…absolutní nezájem

Dyť je to ještě drobeček. Já mám šestileťáka, co jde do školy a přemlouvám ho ať mu můžu dávat. :oops: :oops: úplně se děsím toho, jak mě ty děti čím dál míň potřebují. Za měsíc nebo dva může být situace u tvé maličké úplně jiná. nevěnuj tomu tolik pozornosti. Je to banalita. Buď ráda, že jí a jestli bude jíst sama třeba za půl roku, to ukáže čas. :hug: :mavam:

• Citovat
  • Upravit
4120
27.4.17 13:12

@kdochcekam Souhlas. Dite na to neni zrale, tak ho necham hladovet?! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie