Skoro dvouměsíční má rýmu a kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 14.11.14 12:46
Skoro dvouměsíční má rýmu a kašel

Malej bude mít dva měsíce, od staršího chytil rýmu a teď i trochu pokašlává. Ráno jsem volala dr, dostala jsem rady co a jak, ale neřekla mi nic k tomu kašli (to ještě tolik nekašlal). Když se to hodně zhorší, pojedeme na pohotovost, ale můžu mu něco dát já sama? Stoptussin, Prospan nebo něco?

Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 14.11.14 12:48

Nedávej mu vůbec nic.

Kašle proto, že leží, takže mu tečou hleny do krku. Zvlhčuj vzduch a hlavně ho zvedni do vyvýšené polohy.

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 14.11.14 12:51

Kašle i v lehátku, kde je ve vyvýšené poloze…teplotu nemá, kdyby mu to sedalo na průdušky, tak jí asi má, ne? Jak poznám kdyby to měl na průduškách?

Majkelka
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 14.11.14 13:02

Taky jsme toto řešili a doktorka i v lékárně poradili to samé - stoptussim. Nic jiného se dávat nemá, protože oni opravdu kašlou proto, že vykášlavají hleny a ten stoptussim sirup je prý jediný, který tomu vykašlávání napomáhá. Ostatní kapky by kašel zastavili a to by bylo špatně. Jinak hodně odsávat nosánek, občas mu tam stříknou mořskou vodu, nebo jak se tomu říká :)

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 14.11.14 13:05

@Majkelka Jojo, to dělám. Já myslela že Stoptussin je spíš na utlumení kašle…

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23159 příspěvků 14.11.14 13:06

@Nikolacek nic bych mu nedávala, hlídej teplotu, nos vykápni třeba libenarem a odsávat, odsávat, odsávat a taky nasivin pro novorozence a kojence do jednoho roku, bay mu oplaskla sliznice.

Majkelka
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 14.11.14 13:08

Nene, stoptussin je na ulehčení vykašlávání, myslím, že je to tam i napsané. Naopak např. Sinecod apod. kašel utlumují, což by vedlo k tomu, že by mu to na průdušky kleslo. Tak nám to bylo vysvětleno jak u dr., tak i v lékárně. My s tím teď bojovali snad 3 týdny.

Majkelka
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 14.11.14 13:09

Záleží jak moc kašle, náš malej nemohl ani v noci spát, pořád kašlal až měl záchvaty. POkud je to jen nějaký pokašlávání, taky bych nic nedávala, max. jestli už dostává i čaje, tak nějaký dštský na nachlazení.

Nikolacek
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 14.11.14 13:23

Nekašle nějak tragicky, že by ho to budilo, to ne…odsávám a kapu, ale má zadní rýmu, tak toho neodsaju moc…

natyber
Kelišová 6061 příspěvků 14.11.14 14:16

@Nikolacek Hlavní je zvlhčovat vzduch. Kapej třeba tu mořskou vodu. Nedávala bych nic. Vždy jdu s dítětem k doktorce, pouze na poslech. Většinou je to v pořádku a tak jen léčíme doma. Kašel jako takový je obrannou reakcí dýchacích cest. Takže naházet, kolem postýlky mokré pleny, hlavně doma nepřetápět!! Dávám nakrájenou cibuli do kapesníků a navěsím takhle třeba tři pytlíčky na postýlku.

Gabrielaaa
Extra třída :D 13047 příspěvků 14.11.14 14:57

Přidám zkušenost, mám dvouměsíčního syna, pořád byl jakoby zahleněný, pokašlával pšíkal a chrochtal, hlavně v noci než usnul… u doktorky jsem prozřela, prostě mu tam lítá moje mlíko, protože jsme přes veškerá yšetření rýmu i kašel vyloučili

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >