Skoro povinnost plakat

12171
21.11.15 19:04

Skoro povinnost plakat

Nedávno jsem byla svědkem pro mě zajímavé scény. Zašla jsem na oběd do makrobiotické restaurace - občas tam zajdu, vaří tam celkem dobře a já se ničeho neodříkám. Fakt je, že tam většinou potkám zvláštní lidi a někdy i ty, které jsem tam už viděla. Na tom by nebylo nic tak divného, ale posledně tam seděla maminka s asi tří až čtyřletým klučinou. Kluk si kecnul na zadek, vzhledem k jeho výšce žádná rána, ale maminka začala s tím, že jestli potřebuje plakat, ať pláče, že se nemusí stydět plakat. Načež kluk, že nepotřebuje, že ho to nebolí. Maminka se mu jala vysvětlovat, že na pláči není nic špatného, jen ať si popláče a takhle do něj hučela bezmála několik minut. Kluk neustále mlel, že nechce, že ho to nebolí.
No měla jsem chuť na ní křiknout, že jestli mu chce vypěstovat trauma, tak je na nejlepší cestě. :mrgreen: Chudák kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1372
21.11.15 19:08

Co na to říct.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.11.15 19:09

Asi mela dojem, ze pocitum sveho syna rozumi lepe nez on sam. Ja teda taky rikam synovi, at klidne place, ale kdyz nechce, tak do nej fakt nehustim. :mrgreen: a on je takovej, ze se fakt plakat nezdraha, ma-li tu potrebu.

• Nahlásit
  • Citovat
23402
21.11.15 19:09

A co sis dala dobrého?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
21.11.15 19:11

@pikola Nějakou dýňovou omáčku s jakýmsi zrním - asi klíčený oves či co. Moc dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
21.11.15 19:12

Tak si myslím, že sis trochu přidala, že tu určitě nebylo několik minut :-)
Jinak každý má jinou výchovu, je třeba to tak brát a neradit.
Synovec (3,5roku) kousl tátu (bráchu) do krve, ten mu neřekl nic a švagrová řekla, to se nesmí, to se nedělá a teď se obejmeme. Taky jsem čuměla jako puk. Já bych mu plácla po ruce, po zadku, vyčinila mu. Jim jsem neřekla nic, je to jejich věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
21.11.15 19:12

Tak maminka byla asi rodilá „optimistka“, která ráda přivádí své okolí k pláči :think:. Jeden by nad ní zaplakal :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 19:15

No jo, z extrému do extrému. Co naděláš. Mě tuhle naopak naprdla jakási babka, která se jala hustit do mého tříletého syna, že kluci nepláčou… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12171
21.11.15 19:17

@pe-terka „Vy mě neznáte, ale až mě poznáte, já každého donutím k pláči.“ Teď nevím, jestli to řekl lajtnant Dub, nebo makrobiotická matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
21.11.15 19:22

@eva valoi chudák :mrgreen: :mrgreen:

bych začala plakat taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.11.15 19:23
@Mallorka píše:
Tak si myslím, že sis trochu přidala, že tu určitě nebylo několik minut :-)
Jinak každý má jinou výchovu, je třeba to tak brát a neradit.
Synovec (3,5roku) kousl tátu (bráchu) do krve, ten mu neřekl nic a švagrová řekla, to se nesmí, to se nedělá a teď se obejmeme. Taky jsem čuměla jako puk. Já bych mu plácla po ruce, po zadku, vyčinila mu. Jim jsem neřekla nic, je to jejich věc.

Jeee, to je hezky, objimaci metoda se mi libi moc. U nas delame „malej“ a davame pusy.

• Nahlásit
  • Citovat
8683
21.11.15 19:24

Tak jsem zvědavě rozklikla, kde je skoro povinnost plakat, tipovala jsem porodní sál, a ona je to jídelna :lol: Já totiž od jedné příbuzné slyšela, že na porodním sále se přeci rozbrečí každá správná máma, že jen s ignorantem to nehne. No se mnou to nehnulo, byla jsem šťastná, ale s oběma dětmi přišly slzy štěstí až po návratu z porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5130
21.11.15 19:24

Haha to je sranda. Prijde mi to usmevne. Nerekla bych matce nic, ale podivovala se stejne jako ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
21.11.15 19:25
@eva valoi píše:
@pe-terka „Vy mě neznáte, ale až mě poznáte, já každého donutím k pláči.“ Teď nevím, jestli to řekl lajtnant Dub, nebo makrobiotická matka.
:mrgreen:. nj, asi byla paní echt alternativní ve všech směrech :think: Kluk bud podlehne a bude z něj kňoura nebo se vzbouří a maminka si popláče.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3549
21.11.15 19:25

@brko za kousnutí do krve :D? Jinak na kluka se tato metoda moc neosvědčila. Moc zlobí ted ve školce, všechny děti mu vadí atd. Je rozmazlenej, ale nevím, jestli to je tou metodou, to nemůžu soudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama