Skoro roční dítě nespí v noci

9.11.19 09:34

Skoro roční dítě nespí v noci

Dobrý den, prosím vás dostali jsme do péče chlapečka, teď bude mít rok na konci měsíce. Chlapeček od malička v noci nespí a strašně se budí. Klidně co hodinu a chce buď jist a nebo pít. Když k němu nevstanu brečí dokud to neudělám. Má už měsíc daný režim, ale dá se říct, že stejný jako měl. Vstává v šest, spí hodinu dopoledne a dvě po obědě. Pak je nejpozději od půl třetí vzhůru až do půl sedmé. Pak se koupe v sedm večeře a jde spát. Už v deset pláče, pak o půlnoci a potom skoro co hodinu. Ani slza nic jen se vzteka. Prosím co pomáhá aby dítě lépe spalo? Jsem z toho zoufalá, jelikož pak celý den pracuju a starám se o vše. Moc děkuji za každou radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

572
9.11.19 09:55

A co má chlapeček k večeři? Hodně lidí dává k večeři kasi, ale ty deti pak boli brisko, nebo maji žízeň, a proto se budí. A spi malý v postylce? Vem si ho k sobe do postele, to většinou taky pomáhá ke klidnému spánku. Prd na kecy, že se naučí s tebou spat v posteli. Pokud mu to pomůže, tak jen dobře. Všechno se dá později odnaučit 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 10:00

Podle mě by pomohlo, kdyby toho tolik nenaspal přes den. Tři hodiny denního spánku je pro roční dítě až moc. Zkus omezit dopolední spánek, odpoledne max. dvě hodiny. Když ti to takhle dospí přes den, nechce se mu v noci. No a taky mazlit mazlit tulit. On v noci ani nebude mít tolik hlad, jako by chtěl něčí blízkost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
9.11.19 10:14

@nikdy nikdo já bych mu vynechala ten dopolední spánek a dávala spát už jen po obědě. Nám to pomohlo :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6490
9.11.19 10:38

Prechod na 1 spanek denne by mohl trochu pomoci, moji nespavci spali jen 1krat denne prave od roka, nejmladsi dokonce uz od 8m. Ale jinak mam 3 deti a vsechny zacaly lepe spat az po 2. narozeninach, zadne saskovani nijak zasadne nepomohlo :nevim::hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
9.11.19 11:18

Mam take skoro rocniho chlapecka, jeho spanek teda taky zadna slava, pres den teda naspi tak kolem tech 3. Hodin. Zkuste ten jeden spanek ale ja si absolutne neumim predstavit jak by maly vydrzel az do obeda, vstava kolem 6:30 a pak spi 8:30-10:00 a cca 12:30-14:00..usina hned. Vemte si ho do postele, ja si maleho taky beru k sobe vetsinou uz jak jdu spat a vzbudi se, vyjimecne az treba kolem 1.-2. Takhle pak vetsinou vydrzi spat cca 6 hodin vkuse kdyz nerostou zuby, budi se jen na mleko ve 4. Kdybych ho nechapa v postylce tak se bude budit porad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
9.11.19 11:34

Na zacatek je potreba se smirit s tim ze je uplne normalni, ze rocni deti v noci nespi a casto se budi. Jsou to jeste miminka odkazani plne na peci dospelych. Je potreba k nemu vstat vzdy a ujistit ho, ze tam pro nej jsi. Klidne ho pochovat a pomazlit nebo dat napit. Pokud doted vyrustal v nevyhovujících podminkach, je potřeba mu to vynahradit a dat mu pocit jistoty a bezpeci. Je potreba ho pres den dostatecne unavit pobytem venku, pokud uz leze nebo chodi, tak vzit ho treba na hriste. Doma take nedavat do ohradky, aby mohl zkoumat svet, coz ho unavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 11:44

@Adelka951 To jde vidět, že takové dítě nemáte. Proč myslíte, že byl v nevyhovujícíh podmínkách a nemá pocit bezpečí a jistoty? Dcera čerstvě 13 měsíců se taky pořád v noci budí. Spí se mnou v posteli, dostává napít mlíčka, kdykoli se vzbudí. V ohrádce není, lítá po domě celý den, včetně schodů nahorů dolů, na hřišti také a blbne i s bratrem. Pohybu má až tolik, že má problém s nízkou váhou. Umělé mléko nebo kaši do pusy nevezme. Přes den jinak sní hodně. To jsem zvědavá, jestli něco poradíte i mně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
9.11.19 11:49
@Markéta Rudná píše:
@Adelka951 To jde vidět, že takové dítě nemáte. Proč myslíte, že byl v nevyhovujícíh podmínkách a nemá pocit bezpečí a jistoty? Dcera čerstvě 13 měsíců se taky pořád v noci budí. Spí se mnou v posteli, dostává napít mlíčka, kdykoli se vzbudí. V ohrádce není, lítá po domě celý den, včetně schodů nahorů dolů, na hřišti také a blbne i s bratrem. Pohybu má až tolik, že má problém s nízkou váhou. Umělé mléko nebo kaši do pusy nevezme. Přes den jinak sní hodně. To jsem zvědavá, jestli něco poradíte i mně?

Myslim si to, protoze zakladatelka pise, ze ho dostali do pestounske pece teprve pred mesicem, proto je jiste, ze jeho zivot nezacal zrovna idealne. A uz jsem psala, ze je potreba jen vydrzet. Take se mi deti vzdy budili v tomto veku, na prsu temer nonstop. Tady je jen o to, ze zakladatelka se hrozne divi, ze musi k ditku vstávat, i kdyz se ji to moc nehodi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 12:22

@Adelka951 Pardon nečetla jsem to tak pozorně. Holt nevyspalá matka. Nedivím se zakladatelce, že ji tohle trápí, protože při nekvalitním nočním spánku se jakékoli další problémy i prkotiny zvládají fakt těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 15:55

Zkuste si ho vzit do postele a spat s nim. Pravdepodobne je nejisty a potrebuje se ujistit, ze neni sam. Tezko rict v jakych podminkach zil ten prvni rok, ale syn (teprve 8 mes) se mi taky budi 3-6× za noc, a to se mnou spi od narozeni a nikdy jsme nebyli ani na minutu separovani. Tak co teprv miminko, ktere ty prvni mesice mozna neprozilo uplne v nejlaskavejsim prostredi. Syn mi spi nejlip pokud spime opravdu prituleni k sobe, casto spi s hlavou oprenou o moji ruku nebo jsme k sobe primackli - takto vydrzi spat mnohem dele. Pres den ho zkuste nosit v satku, at ma te blizkosti co nejvice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 07:56

Děkuji všem za názory a rady. Zkusím vynechat dopolední spánek. Dneska spinkal od osmi do deseti, pak si dal cajicek. Budil se co chviličku a od 2 do půl čtvrté byl vzhůru. Nechce spát v posteli to se pořád budí. Dávám ho do psacího pytle kde zaspal od půl čtvrté až do půl osmé dneska. Což byl snad jeho nejdelší spánek. Takže dneska by mohl jít spát až po obědě. Snad to pomůže. Děkuji vám.
Jinak maličký byl odebrány jako miminko a musel do nemocnice. Od 3mesicu byl u přechodné pestounky, která mu dávala lásku a starala se o něj úžasně. Takže je spojené miminko jen ten spánek měl. i u ní takový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 07:57

@MichaelkaT máme šátek a i nositko a vůbec se nosit nechce. Nemá rád úplně přímí kontakt podle všeho. Ale rád lozi po 4 po celém domě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama