Skoro školák střídá pravou a levou ruku

432
28.5.16 20:50

Skoro školák střídá pravou a levou ruku

Syn jde v září do školy, při malování i jiných aktivitách střídá pravou a levou ruku. Maluje, ruka ho třeba začne bolet, tak přehodí a jede dál. To samé, když třeba hází balonkem atp. Přijde mi, že je na obě přibližně stejně šikovný. Jak to řešit? PPP? Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

62770
28.5.16 20:52

Zajimave, dcera 16m dela to same, ale tak my mame jeste cas, jen se pripojim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
28.5.16 20:56

Já bych to asi nechala být. Mojí sestru předělávali z leváka na praváka a stejně je pořád levák - pamatuju si jaký z toho chudák měla trauma :(. Já taky střídala ruce a dodnes / je mi 34/ držím nůž v levé ruce, prostě to pravou 1, neukrojím a 2, se nenajím - vidličkou v pravé ruce bych si asi vypíchla oko :mrgreen: jinak ostatní věci dělám pravou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
28.5.16 21:01

Já to jako malá dělala taky. Ve škole jsem nakonec začala psát pravou, ale když jsem si pak na gymplu ruku zlomila, tak mi ani nedělalo moc problém psát levou, i když to šlo pomaleji… Do dneška mi některé věci jdou lépe pravou, jiné levou, u něčeho to střídám a nijak to ničemu nevadí:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12858
28.5.16 21:02

Nechala bych ho. On si to určí sám. A když bude umět všechno obouma stejne dobře, tim líp :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
28.5.16 21:06

Náš předškolák to dělá prý taky, já si ani nevšimla, v PPP taky ne, ale minulý týden mě upozornila učitelka z předškolní přípravy, že občas přejde na levou..zatím ho jenom sleduju..ale dělá to málokdy.

@blumen píše:
Zajimave, dcera 16m dela to same, ale tak my mame jeste cas, jen se pripojim.

tyhle mrňata to dělají všechny, před druhým rokem se to nikdy nevyhraňuje, spíš pozdějc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
28.5.16 21:07

@Gigis Mám známou, co dělá v PPP a ptala jsem se jí na to kvůli dceři, která mi dělala ve 2,5 letech prakticky to samý. To mi řekla, že je ještě hodně brzy, ale kdyby to dělala i v 5, jako předškolačka, tak je potřeba právě návštěva PPP, kde umí určit, která hemisféra pracuje lépe a kterou ruku tedy upřednostňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
28.5.16 21:22

Absolutne bych to nechala na nem a nestresovala ho PPP. Neupozornovala bych na to, on si sam vybere, ktera ruka vyhovuje vice. Vypada to na schopnost psat obema rukama stejne dobre-jmenuje se to myslim Ambidextrie.Mela to nase profesorka na vysce, a presne-kdyz byla predskolak, tak pry ruce stridala, az pozdeji uprednostnila pravou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30078
28.5.16 21:29

Nacti si něco na téma ambidextrie, nevyhranena latelarita a dale zkrizena latelarita.Je vhodné ho co nejrychleji objednat do Ppp na vyšetření, čekací doba může byt delší. Aby se zjistilo, jak je to konkrétně u něj, vedoucí ruka, oko a noha a kterou rukou bude vhodnější psát. Jaký je kvocient latelarity a index pravorukosti, od nuly do 100.
Mám taky dítě ze zkrizenou latelaritou, pravá ruka méně vyhranena, něco dela levou.

Příspěvek upraven 28.05.16 v 21:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55079
28.5.16 21:30

@Gigis nemusela jsem to řešit, protože děti mají dominantní jednu ruku. Ptala jsem se na to naší dětské doktorky a ta říkala, že pokud by vyhraněná nebyla, tak děti posílá do poradny, kde se zjistí, která strana je právě dominantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
28.5.16 21:34

Já se pamatuju, že v předškoláku jsem s mamkou jezdila do PPP, protože jsem dělala to samé, takže mě nacvičili na pravo, levá trochu „zaostala“. Ale to už je bratru 30 let :mrgreen:
Pokud jste dítka nechali, jak to brali ve škole? Učili se psát oběma? Co na to učitelky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
28.5.16 21:49
@Gigis píše:
Já se pamatuju, že v předškoláku jsem s mamkou jezdila do PPP, protože jsem dělala to samé, takže mě nacvičili na pravo, levá trochu „zaostala“. Ale to už je bratru 30 let :mrgreen:
Pokud jste dítka nechali, jak to brali ve škole? Učili se psát oběma? Co na to učitelky?

Takhle bych vůbec nepřemýšlela a šla do PPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
28.5.16 22:25

Já jsem dělala jako předškolák to samé. TPíšu pravou ale spoustu věcí v životě dělám jako levák. Nikdy to ničemu nevadilo.
A nechci se chlubit, ale prý je to znak vysoké inteligence, já sama prý mám přes 140 takže snad je to i pravda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3905
28.5.16 22:32
@Alčák1 píše:
Já bych to asi nechala být. Mojí sestru předělávali z leváka na praváka a stejně je pořád levák - pamatuju si jaký z toho chudák měla trauma :(. Já taky střídala ruce a dodnes / je mi 34/ držím nůž v levé ruce, prostě to pravou 1, neukrojím a 2, se nenajím - vidličkou v pravé ruce bych si asi vypíchla oko :mrgreen: jinak ostatní věci dělám pravou.

A kterou teda drzis vidlicku :think: kdyz vidlickou v prave by sis vypichla oko a v leve drzis nuz 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
28.5.16 22:34
@Gigis píše:
Syn jde v září do školy, při malování i jiných aktivitách střídá pravou a levou ruku. Maluje, ruka ho třeba začne bolet, tak přehodí a jede dál. To samé, když třeba hází balonkem atp. Přijde mi, že je na obě přibližně stejně šikovný. Jak to řešit? PPP? Díky :kytka:

sla bych do PPP a na nic necekala 8)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama