Škrabadlo pro kočky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lavazza2
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 17.01.18 21:08
Škrabadlo pro kočky

Ahoj lidičky :)

chtěla jsem se zeptat spíše kočičkářů. Jak často čistit nebo měnit válce u škrabadla? Moje micina už ty válce dost rozdrásala a mám v plánu objednat nové (poprvé) - bohužel je to trošku atypické škrabadlo a velikosti, které já potřebuji nikde v prodejnách nemají. Kde kupujete vy? Hlavně mi jde i o čištění - jsem magor do sava :-D ať to sežere všechny bakterie, ale je mi jasné, že pro zvíře je to krajně nevhodné. Čím čistíte vy? Vysavačem fakt všechno nevysaju. :? a

Reakce:
TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 17.01.18 21:15

Škrabadlo nově obmotáváme sisalem, když to rozcupuje. Pelech jen luxuju, ale kočka je v něm minimálně, není to potřeba.

Michalka80
Kelišová 5966 příspěvků 17.01.18 21:23

Daji se koupit jen ty sisalove provazy a temi to obmotat. Skrabadla jen vysavam vysavacem, dezinfikovat by me to teda nenapadlo. Dezinfikuji jen zachodek a jeho okoli (podlahu, steny, resp. kachlicky na stenach)a lopatku. Vse savem. Hrozne ze jim vune sava libi… :mavam:

Potkyš
Závislačka 2625 příspěvků 17.01.18 21:38

Mám škrabací strom dělaný na zakázku. Podušky a hamaky jsou sundavací, takže je vysaju a párkrát do roka vyperu. Pán mi nabízel dezinfekci ve spreji, ale tu jsem si nekoupila. @lavazza2

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 18.01.18 09:36

Když to rozdrásají, manžel mi to znova převáže (ne sisalem, kupuje nějaké pevnější lano, které vydrží dýl). Nijak jim to nečistím, jen kolem vyluxuju, ale je pravda, že moje kočky nechodí vůbec ven.

Michalka80
Kelišová 5966 příspěvků 18.01.18 16:28

@Poisson28 To je dobry nápad navazat tam radeji nejaka lana. Protoze ten sisal teda moc dlouho nevydrzi. Navic mame 2 kocky, takze je to hned rozskrabane :zed:

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 19.01.18 11:26
@Michalka80 píše:
@Poisson28 To je dobry nápad navazat tam radeji nejaka lana. Protoze ten sisal teda moc dlouho nevydrzi. Navic mame 2 kocky, takze je to hned rozskrabane :zed:

No právě, já mám taky dvě a manžel to převazuje cca po 3-4 měsících. Ale co to přesně je, netuším, ale kupuje to normálně v OBI, hodně mi to připomíná konopný lano, není to barvený, nic, takže i pro kočky bezpečný. A já mám díky tomu jedno škrabadlo už pět let :mrgreen:

Venetia
Hvězda diskuse 37535 příspěvků 20.01.18 02:07
@lavazza2 píše:
Ahoj lidičky :)chtěla jsem se zeptat spíše kočičkářů. Jak často čistit nebo měnit válce u škrabadla? Moje micina už ty válce dost rozdrásala a mám v plánu objednat nové (poprvé) - bohužel je to trošku atypické škrabadlo a velikosti, které já potřebuji nikde v prodejnách nemají. Kde kupujete vy? Hlavně mi jde i o čištění - jsem magor do sava :-D ať to sežere všechny bakterie, ale je mi jasné, že pro zvíře je to krajně nevhodné. Čím čistíte vy? Vysavačem fakt všechno nevysaju. :? a

mam kote a zatim jsem to necistila nicim..jen z toho plyse obcas stahnu chlupy

Lady_Anne
Kecalka 251 příspěvků 20.01.18 07:21
@Poisson28 píše:
Když to rozdrásají, manžel mi to znova převáže (ne sisalem, kupuje nějaké pevnější lano, které vydrží dýl). Nijak jim to nečistím, jen kolem vyluxuju, ale je pravda, že moje kočky nechodí vůbec ven.

Děláme to stejně. :palec: Nové válce nekupujeme. A škrábadlo maximálně vyluxujeme, jinak ho nečistíme. Ale naše kočky taky nechodí vůbec ven.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >