Reklama

Škrábanec o rezavý hřebík (dítě 2,5 roku)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 21:59
Skrabanec o rezavy hrebik (dite 2,5r)

Dobry den. Mala dcerka (2,5) se dnes na zahrade skrabla o rezavy hrebik z plotiku v zahonu. Pritel ji chtel postavit na zem a nevsiml si hrebiku, takze mala ma skrabanec pres cele stehno az kousicek pod koleno. Rana neni hluboka, ale neni to ani jen uplne povrchove. Sli byste s tim k doktoru? Ockovana je podle klasickeho schematu hexou + jedna davka prevenaru. Na chate ji to pry vycistili (ja u toho nebyla), doma jsem ji hned jeste umyla a desinfikovala teatreeoilem (mam nejlepsi zkusenost s nim). Poradite, co hlidat a kdy k lekari pripadne? Mam strach, aby nedostala otravu krve nebo tak neco. Omlouvam se za anonym, to kvuli priteli, ktery zde figuruje

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 22.08.18 22:03

Hlídala bych,aby to nezačalo mokvat,nebylo to horké a červené,aby neměla teplotu. Pokud to vydesinfikovali a ty potom ještě doma,nemělo by se nic stát. Doktor by s tím stejně nic jiného neudělal.

pannda
Kelišová 6502 příspěvků 32 inzerátů 22.08.18 22:05

Tetanovku má zřejmě taky, ne? tak v poho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:07

@Aduš8 na chate klasicka desinfekce neni, ale umyli mydlem a mamina tam ma rebricek nalozenej v alkoholu, kterej dava na stipance od komaru, tak tim ji to potreli..zarudly to zatim neni..bylo to tesne pred odjezdem domu, takze ja to cistila do hodiny znova

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:08

@pannda je ockovana hexou, samotna se preockovava az v peti..tak snad uz to funguje

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 22.08.18 22:10
@Anonymní píše:
@Aduš8 na chate klasicka desinfekce neni, ale umyli mydlem a mamina tam ma rebricek nalozenej v alkoholu, kterej dava na stipance od komaru, tak tim ji to potreli..zarudly to zatim neni..bylo to tesne pred odjezdem domu, takze ja to cistila do hodiny znova

Pokud je očkovaná,tak to bude ok,kdyby ne,bylo by to horší. A pokud to vyčistili alkoholem,je to jako desinfekce,existují i alkoholové. Zkus pro rychlejší hojení koupit Bepanthen Plus,desinfiku­je,neštípe a krásně se to po něm zahojí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:12

@Aduš8 Diky. Mam doma jeste bepanthen, co jsem pouzivala maly na opruzeniny, dlouho docela na to trpela, tak ho omrknu. Zavolala bych pro jistotu rano k dr, jen nevim, aby ji nechteli preockovavat. To bych uplne nechtela, miva reakce..

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 22.08.18 22:15
@Anonymní píše:
@Aduš8 Diky. Mam doma jeste bepanthen, co jsem pouzivala maly na opruzeniny, dlouho docela na to trpela, tak ho omrknu. Zavolala bych pro jistotu rano k dr, jen nevim, aby ji nechteli preockovavat. To bych uplne nechtela, miva reakce..

Klidně bych tam lupla dezinfekci každý den, nic tím nezkazíš.
Já používám klasickej kysličník..

Halamka
Závislačka 3568 příspěvků 1 inzerát 22.08.18 22:18

Povrchový škrábance nejsou hrozbou tetanu. Ten se projevuje v hluboké rané, která se nedezinfikuje a uzavře se. Nejlépe je dezinfikovat klasickým kysličníkem.
Ale z povrchové rány opravdu tetanus nehrozí.

BellinkaX
Kelišová 6664 příspěvků 22.08.18 22:40

Preockovat u klasicky ockovaneho ditka neni treba, desinfikuj Betadine (nestipe) a jen to posleduj. Horecka, bolest, hnisani, zarudnuti .. to by mel videt doktor. Plus kdyz si nejsi jista, tak je mensi zlo to doktorovi ukazat. Co my tu na internetu…

BellinkaX
Kelišová 6664 příspěvků 22.08.18 22:41
@Halamka píše:
Povrchový škrábance nejsou hrozbou tetanu. Ten se projevuje v hluboké rané, která se nedezinfikuje a uzavře se. Nejlépe je dezinfikovat klasickým kysličníkem.
Ale z povrchové rány opravdu tetanus nehrozí.

Mytus. Rana nemusi byt hluboka a coz teprve neidealne udrzovane zuby.....

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:49

@Aduš8 tak ted tu byli nasi, a pry ji tam nakonec ten alkohol nedali, ze nevedeli s tim rebrickem ???? ale mydlem a pitnou vodou to mela vycisteny pry dobre a ja oak hned davala doma teatreeoil a jeste kdyz usnula jsem to strikla softaseptem..tak snad to bude ok..diky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 23:01

@BellinkaX take si myslim..slysela jsem i o pripadu otravy krve napr od obycejne trisky..

Lucie_Sx
Závislačka 3003 příspěvků 22.08.18 23:17

Kdyby to bylo něco jiného než „rezavý hřebík“, řešila bys to taky tak? Jak slyšíme rezavý hřebík, máme to spojené s děsným nebezpečím.
Jestli to důkladně vymyli vodou, tak by to mělo stačit. Děti bývají od něčeho podřené pořád.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 22.08.18 23:31

Ahoj, tetanovka opravdu ,,funguje,, po prvním očkování. Proto se doporučují i naušnkčky pár týdnů po první hexe. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >