Škrábla jsem se do znamínka - bojím se

Anonymní
12.4.17 19:53

Škrábla jsem se do znamínka-bojim se

Ahoj. Včera jsem si náhodně přejela rukou po zádech. Cítila jsem maličký hrbolek, myslela jsem, že je to beďar takže jsem to trochu silou přejela nehtem, jako že to seškrábnu. Trochu to zabolelo a cítila jsem pak, že mi z toho teče krev.Pak mi přišlo, že té krve je víc, tak jsem mrkla před zrcadlem a bylo to znamínko :( Přítel se na to díval a řikal že je to červené, podrážděné. Bojim se.Asi víte, čeho. Co když to vyvolá rakovinu znaménka :( Mám fakt strach

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1120
12.4.17 19:54
@Anonymní píše:
Ahoj. Včera jsem si náhodně přejela rukou po zádech. Cítila jsem maličký hrbolek, myslela jsem, že je to beďar takže jsem to trochu silou přejela nehtem, jako že to seškrábnu. Trochu to zabolelo a cítila jsem pak, že mi z toho teče krev.Pak mi přišlo, že té krve je víc, tak jsem mrkla před zrcadlem a bylo to znamínko :( Přítel se na to díval a řikal že je to červené, podrážděné. Bojim se.Asi víte, čeho. Co když to vyvolá rakovinu znaménka :( Mám fakt strach

zajdi k dr, nech si je preventivně vyříznout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 20:02

Jako mě se přesně tohle povedlo už několikrát, na zádech seskrable znaménko v domnění, ze je to bedar.. A vždy se zahojilo, nikdy jsem s tím nikde nebyla. Pro klid duše si zajdi na kožní.. Ale myslím, že to bude v poho…kolem mě se tohle stalo už hodně lidem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1798
12.4.17 20:07

Neboj, škrábnutí se do znaménka rakovinu nevyvolává, to je mýtus. Spíš by byl problém, kdyby to krvácelo samo o sobě. To by pak mohlo být podezřelé. Jinak pokud znaménko bylo normální, symetrické, pod 5mm velké tak je velice pravděpodobné že nebylo nebezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 20:10
@EvulinkaB18 píše:
Jako mě se přesně tohle povedlo už několikrát, na zádech seskrable znaménko v domnění, ze je to bedar.. A vždy se zahojilo, nikdy jsem s tím nikde nebyla. Pro klid duše si zajdi na kožní.. Ale myslím, že to bude v poho…kolem mě se tohle stalo už hodně lidem

A krvácelo ti to?

• Nahlásit
  • Citovat
12.4.17 20:23

Ano, krvacelo… Znaménka dost krvácí. osobně si také ale myslím, že se ve znamenku nevytvoří rakovina tím, že si ho jednou odskrabnes..nejsem doktor, ale myslím, že to by sis ho musela nějak opakovaně dráždit, odskrabavat, atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48799
12.4.17 20:25

Letos jsem si takhle 2× strhla větší pihu. Dermatoložka mi na to dala ATB mast, něco jako framykoin a během týden se to zahojilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.4.17 20:27
@EvulinkaB18 píše:
Ano, krvacelo… Znaménka dost krvácí. osobně si také ale myslím, že se ve znamenku nevytvoří rakovina tím, že si ho jednou odskrabnes..nejsem doktor, ale myslím, že to by sis ho musela nějak opakovaně dráždit, odskrabavat, atd

Diky. Trochu jsi mě uklidnila.Budu to ale sledovat.

• Nahlásit
  • Citovat
576
12.4.17 20:40

Manzelovi omylem kadernice na krku zajela strojkem na vlasy je to uz x let a je v poradku a nikam k dr. nesel. ja si par znaminek nechala odstranit trosku mi vadily u retizku a zapinani podprdy a bavila jsem se dr.na tema rakovina a rikal ze se to ted vice nafukuje a lidi maji strach, z jeho pohledu pokud nejake znamenko stale pozorujes a uvazujes o nem, dat ho pryc a pak nemusis porad uvazovat. Dle nej nejvetsi svinstvo solarka a prepalovani se na nich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24857
13.4.17 08:01

Buď v klidu a zajdi si s tím na chirurgii. Mě se stalo to stejné zhruba v lednu, taky jsem si rozškrábla znamínko na zádech a manžel říkal, že mám triko od krve. Přelepili jsme to náplastí, už to nijak neteklo a taky byl večer. No a ráno jsem zajela na chirurgii, znamínko šlo ven, histolka ok. Jo a v tu chvíli jsem byla v 16tt, takže ani s tím neměli problém, třeba kvůli lokálce nebo tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 08:13

Mě se jednou povedlo, někdy v pubertálním věku, strhnout znaménko depilační páskou. :roll: Je to několik let a žádný problém nemám. Pokud máš strach, zajdi si na kožní, ať tě uklidní, popřípadě si ho nech preventivně vyříznout, ať se ti takovédle věci neopakují. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama