Skřípající vztah

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 00:28

Skřípající vztah

Ahoj, prosim o anonym, pro mě je to dost citlivé.
Je mi jasné, že následující problemy tady za mě nikdo nevyřeší, spíš bych ráda znala názor někoho nezaujatého.
S přítelem jsme spolu 7 let. On má z předešlého vztahu už 16 leteho syna a spolu máme ročního. Plus s námi v domě žije ještě přítelova matka, což taky není úplně ideální. Co se nám narodil syn mám ale pocit, že je vše nějaká horší. Nemůžu se zbavit dojmu, že přítel mě bere jen jako služebnou. Často říká, proč jsem něco neudělala, když jsem celé dny doma a mnohem více a ostřeji mě kritizuje. Se slovy, že jsem neschopná a ženská k ničemu. Neříkám, že jsem dokonalá, třeba každý den nevarim a než něco udělám tak mi to chvíli trvá, ale nemyslím si, že by měl důvod mi tohle říkat. Špatně se v něčem pochopíme, on mi řekne, že z něj dělám blbce. Kolikrát i přitvrdí v titulech kterými mě osloví. A různé třecí plochy vznikají v podstatě každý den, ať už kvůli tchýní nebo staršímu synovi. Já se obvykle kvůli nim naštvu a začnu nadávat, ale zastani se nedočkám. Spíš ze mě udělají histerku.
Abych byla spravedlivá, uznávám, že občas příteli vynadam nebo se k němu nechovám hezky. No a co mi asi nejvíc vytýká, že nenaplnuji jeho potřeby tak často, jak by si představoval. Ale nevím, myslím, že ani toto ho neopravnuje k tomu, aby mi řekl, že jsem mu zkazila život. To bylo snad horší než sprostá slova na moji adresu.
Znáte to některá taky? Je to ještě ve vztahu normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.7.22 03:16

Teda to je srašny vztah ale to víte sama jinak to sem nepíšete. Pan je sobec a hulvat. Tady spíš jde o to, co s tím chcete nebo nechcete dělat. Pokud odejděte nečekejte, že mu to bude nějak vyznamne vadit a že vám nějak pomůže s miminkem. Jediné co mu bude vadit, že vás nemá uz v hrsti a nemůže si na vás dělat dobre ale stejně se o to bude pokouset i když budete pryč. Vaši rodice vám pomoci nemohou - vzit vás k sobe a pomocí? Chtělo by to postavit se na vlastní nohy, kopnout tohohle chlapa do zadku a nenechat se tyrat. Lepší to s ním nebude uz nikdy. Spíše to bude horší a horší a stejně čas čeká jen konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8801
5.7.22 03:56

A přítel byl vždy takový? Bydlíte spolu těch 7 let?
Jeho chování je hulvatske. Ale přijde mě, že je zklamaný ze života, co máte. Možná byl zvyklý na partnerku, která měla domácnost lépe zvládnutou. Uvařeno, uklizeno, doma klid a pohoda. A teď je starší a doma chaos. Ne vždy uvařeno, občas nadáváš, tím že píšeš, že nejsi moc rychlá, tak třeba ano pořádek není ideální.
Kazdy máte svůj díl viny. Pokud se máte rádi, zapracujte na vztahu. Pokud ne, jděte radši od sebe, ať to neodnášejí děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16053
5.7.22 06:10

Fuj, to je hnus.
Zena není na úklid a vaření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6516
5.7.22 07:49

Není to o. k. a máš to špatně nastaveno od začátku. Kdyby sis nezačala s ním, ale s bezdětným chlapem, tak máš dneska možná i po svatbě, děti máte jen svoje vlastní a bydlení taky. Co tě jako bezdětnou dovedlo ke vztahu s mužem, co už dítě má, takže pro něj nikdy nebudeš jednička, to nejspíš nepochopím. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 08:50

@lasička1 Právě, že před tím takový nebyl. Snažil se, třeba dokud jsme spolu nebydleli, tak před tím než jsem k němu dojela pro mě připravil něco dobrého. A největší zhoršení přišlo až po narození syna. Spolu jsme začali bydlet po 3 letech vztahu, takže teď už je to nějaké 4 roky. Takže to není tím, že bysme na sebe nebyli zvyklí, fungovat spolu každý den a ještě si pořídili dítě.
Co jsem tak slyšela, tak ta předchozí partnerka, co s ní má toho staršího syna nebyla úplně rodinný typ. Hlavně byli tehdy mladí a znenadání měli dítě a ona se o něj a o domácnost neuměla moc postarat. Jediné co prý docela dělala dobře bylo vaření. A pak už měl jen asi dva krátkodobé vztahy a pak mě. Takže nějaké vysoké standardy asi neměl kdo nastavit.

• Citovat
  • Nahlásit
287
5.7.22 11:07
@Anonymní píše:
Co jsem tak slyšela, tak ta předchozí partnerka, co s ní má toho staršího syna nebyla úplně rodinný typ.

A myslíš, že o tobě mluví jako o rodinném typu? Moc to tak nezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 11:27
@AnoNe píše:
A myslíš, že o tobě mluví jako o rodinném typu? Moc to tak nezní.

No, to nevím, jak mluví o mě. Ale vzhledem k tomu, že jsem s jeho bývalou měla tu čest se potkat a vím, že ani později se o toho jejich syna nijak moc nestarala, tak bych řekla, že tam je to oprávněné říkat, že není rodinný typ. Ano, já mám své chyby nelitam tu 3× denně s vysavačem, ale o domácnost a děti (i když ten starší není můj) se aspoň nějak starám. Mám ale pocit, že jemu se to zdá pořád málo, když on tedy musí chodit do práce a já jsem jen doma.

• Citovat
  • Nahlásit
825
5.7.22 14:23

Co? Ty nenaplňuješ jeho potřeby dle jeho představ? Ty se o něj nestaráš dle jeho představ? No ty vole! A on naplňuje tvoje potřeby dle tvých představ?

Svoje potřeby si naplňujeme zásadně sami. Jsme dospělí a svéprávní lidé, tudíž se o sebe dovedeme postarat a neházíme to na druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 23:01
@Zuzajda1Cmuntovna píše:
Teda to je srašny vztah ale to víte sama jinak to sem nepíšete. Pan je sobec a hulvat. Tady spíš jde o to, co s tím chcete nebo nechcete dělat. Pokud odejděte nečekejte, že mu to bude nějak vyznamne vadit a že vám nějak pomůže s miminkem. Jediné co mu bude vadit, že vás nemá uz v hrsti a nemůže si na vás dělat dobre ale stejně se o to bude pokouset i když budete pryč. Vaši rodice vám pomoci nemohou - vzit vás k sobe a pomocí? Chtělo by to postavit se na vlastní nohy, kopnout tohohle chlapa do zadku a nenechat se tyrat. Lepší to s ním nebude uz nikdy. Spíše to bude horší a horší a stejně čas čeká jen konec.

Já jsem vždycky byla takový ten optimista a zastánce toho, že při prvním problému ten vztah nevzdám, ale i tohle má své hranice. Pokud by si uvědomil, že taky dělá něco špatně a něco změnil, tak i já udělám vše pro to, abych byla lepší a byli jsme spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
627
6.7.22 09:11

Ty se vážně ptáš, jestli je to normální? Není! Máš doma jednoho z těch blb*čků, co si myslí, že jsme jejich služky a matrace do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 12:41
@Ronnie123 píše:
Ty se vážně ptáš, jestli je to normální? Není! Máš doma jednoho z těch blb*čků, co si myslí, že jsme jejich služky a matrace do postele.

Tak vidím, že úplně v pohodě to není, ale chtěla jsem vědět, jak to chodí jinde a co je ještě v pohodě a co už ne. Jako neříkám, že on nic nedělá a já musím dělat všechno. Třeba když ho požádám, tak nakrmi syna nebo mu nachysta vaničku na koupání a podobné drobné věci. Když by měl třeba sám vykoupat nebo přebalit, tak když jsem doma tak úplně sám to neudělá, pořád mě volá, ať mu jdu pomoct a řeknu mu jak atd. Když doma nejsem tak to zvládne úplně v pohodě. Ale domácí práce jsou jen na mě a občas něco zadám udělat tomu staršímu synovi. Přítel ten dělá sem tam něco na dvoře a na zahradě, ale není to takový to, že musí. Prostě přijde z práce, nají se, pár minut si hraje s mladším synem a jde si lehnout a až si odpočine, tak k večeru jde třeba něco dělat na tu zahradu. Jeho prostě nikdo a nic nehoni, že to musí být hotové. Ale mě ano, já musím uvařit pro sebe a teď už i pro malého syna(ale nevarim každý den a ne vždy zbyde něco pro přítele), každý den prádlo, každý den prochazka se synem, nákup a každý den uklízím nějakou místnost v domě a přítel se pak diví, že večer jsem ráda, že si chvíli sednu a něco si čtu/na něco kouknu na internet a chci jít spát.

• Citovat
  • Nahlásit
8801
6.7.22 23:56
@Anonymní píše:
Tak vidím, že úplně v pohodě to není, ale chtěla jsem vědět, jak to chodí jinde a co je ještě v pohodě a co už ne. Jako neříkám, že on nic nedělá a já musím dělat všechno. Třeba když ho požádám, tak nakrmi syna nebo mu nachysta vaničku na koupání a podobné drobné věci. Když by měl třeba sám vykoupat nebo přebalit, tak když jsem doma tak úplně sám to neudělá, pořád mě volá, ať mu jdu pomoct a řeknu mu jak atd. Když doma nejsem tak to zvládne úplně v pohodě. Ale domácí práce jsou jen na mě a občas něco zadám udělat tomu staršímu synovi. Přítel ten dělá sem tam něco na dvoře a na zahradě, ale není to takový to, že musí. Prostě přijde z práce, nají se, pár minut si hraje s mladším synem a jde si lehnout a až si odpočine, tak k večeru jde třeba něco dělat na tu zahradu. Jeho prostě nikdo a nic nehoni, že to musí být hotové. Ale mě ano, já musím uvařit pro sebe a teď už i pro malého syna(ale nevarim každý den a ne vždy zbyde něco pro přítele), každý den prádlo, každý den prochazka se synem, nákup a každý den uklízím nějakou místnost v domě a přítel se pak diví, že večer jsem ráda, že si chvíli sednu a něco si čtu/na něco kouknu na internet a chci jít spát.

S jídlem jsem to nepochopila. Nevaříš denně. Tzn není ten den žádné teplé jídlo? Ani pro tebe, staršího syna? Nebo každý den jídlo je, jen vaříš třeba na dva dny dopředu? A přítel předem ví, že ten den na něj jídlo nezbyde? Nebo přijde domů, má hlad, ale ty mu řekneš, že zrovna dnes nevyzbilo, nebo se nevařilo? A on se nají kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.22 00:21
@lasička1 píše:
S jídlem jsem to nepochopila. Nevaříš denně. Tzn není ten den žádné teplé jídlo? Ani pro tebe, staršího syna? Nebo každý den jídlo je, jen vaříš třeba na dva dny dopředu? A přítel předem ví, že ten den na něj jídlo nezbyde? Nebo přijde domů, má hlad, ale ty mu řekneš, že zrovna dnes nevyzbilo, nebo se nevařilo? A on se nají kde?

Teplé jídlo máme každý den, my se synem ho máme třeba na dva dny, ale přítel třeba jen na jeden. Například uvařím v pondělí, my se synem si to dáme rovnou k obědu, partner si to vezme v úterý do práce a my to máme na úterní oběd. No, ale další jídlo vařím až ve středu, takže na partnera nezbude. Raději jdu nebo jedu se synem na dopoledne na nějaký výlet, než abych každý den stála u plotny. Navíc můžu vařit jen, když malý spí, takže mám tak hodinu a půl na to, abych to stihla než se probudí. Partner si může objednávat jídlo v práci, obědy jim tam vozí a když někdo obědy nebere, tak jeden z kolegů se zeptá všech zaměstnanců co si dají a jede něco koupit.

• Citovat
  • Nahlásit
337
7.7.22 01:15

Zajimalo by me, ci je to dum, kdyz jste spolu 7 let a bydli s vami pritelova matka. Je to tak, ze ses nastehovala do ciziho a bydleni neplatis? Protoze pak bych trosku chapala, ze pritel od tebe ocekava servis. Asi jako zpusob, jak prispet na bydleni. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat