Reklama

Skřípnutý palec dveřmi od auta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zelnicka
Kecalka 322 příspěvků 17.07.18 12:44
Skřípnutý palec dveřmi od auta

Včera jsem si vší silou skřípla palec od ruky ve dveřích od auta. Půl nehtu mám černý, bolí to, nejvíc v místě kde nehet vyrůstá z kůže. Máte s tímto prosím zkušenost? Jak dlouho to asi může bolet? Děkuji

Reklama

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1625 příspěvků 17.07.18 12:46

@Zelnicka mám,stalo se mu to před dvěma lety. Týden jsem marodila,prst kompletně modročerný. Ale měla jsem to na tom 2. Kloubu. Pokud máš černý nehet,může se stát,že sléze celý a budeš muset počkat,než doroste nový.

Zelnicka
Kecalka 322 příspěvků 17.07.18 12:58
@Aduš8 píše:
@Zelnicka mám,stalo se mu to před dvěma lety. Týden jsem marodila,prst kompletně modročerný. Ale měla jsem to na tom 2. Kloubu. Pokud máš černý nehet,může se stát,že sléze celý a budeš muset počkat,než doroste nový.

jejda, až takhle.. já jsem si včera říkala, jo bolí to, ale do rána to přejde a ono nepřešlo. Kloub se zdá být v pořádku.

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 17.07.18 13:00

Manžel to měl, on nikam nechtěl, já ho odtáhla na pohotovost a ještě že tak, měl naštípnutý poslední článek prstu, takže dostal na dva týdny dlahu na palec a hematom pod nehtem mu vymačkali (jehlou opatrně propíchnou nehet a krev se tlakem vymačká ven), takže ho to pak moc nebolelo, nehet do týdne slezl a teď i po asi 8 letech má v místě dopadu dveří na nehtu hrbolek.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1625 příspěvků 17.07.18 13:01

@Zelnicka me nechal doma doktor,stalo se mi to u práce,takže to byl pracovní úraz. A dělám těžkou manuální práci,takže bych s tím nemohla. Ale pobolívalo to ještě asi dva měsíce. Naraženina je svinstvo

Zelnicka
Kecalka 322 příspěvků 17.07.18 13:18
@Heivka píše:
Manžel to měl, on nikam nechtěl, já ho odtáhla na pohotovost a ještě že tak, měl naštípnutý poslední článek prstu, takže dostal na dva týdny dlahu na palec a hematom pod nehtem mu vymačkali (jehlou opatrně propíchnou nehet a krev se tlakem vymačká ven), takže ho to pak moc nebolelo, nehet do týdne slezl a teď i po asi 8 letech má v místě dopadu dveří na nehtu hrbolek.

to také nezní moc optimisticky - děkuji za zkušenost

to vypadá, že jestli neuvidím do zítra nějaké zlepšení, tak raději zajdu k dr., i když se mi tedy taky nechce, ale jedeme v pátek na dovolenou

berusa.m
Závislačka 2665 příspěvků 17.07.18 13:36

@Zelnicka Uplně tě lituju. :hug: Před rokem v létě mi spadla na palec taková velká dřevěná kostka. Pěkně hranou! Ta bolest byla šílená. Nehet komplet černý. Celou noc jsem nemohla spát jak v tom škubalo. Pomohl až Novalgin od bolesti. Doteď na tu bolest vzpomínám s tím, že bych opravdu raději rodila. Po čase nehet odpadl a rostl nový. Trvalo to ale dlouho. Až teď po roce je nehet zase jako dřív.

berusa.m
Závislačka 2665 příspěvků 17.07.18 13:37

@Zelnicka Ještě jsem zapomněla, patlala jsem na to Višňák.

tininas
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.07.18 13:45
@Zelnicka píše:
Včera jsem si vší silou skřípla palec od ruky ve dveřích od auta. Půl nehtu mám černý, bolí to, nejvíc v místě kde nehet vyrůstá z kůže. Máte s tímto prosím zkušenost? Jak dlouho to asi může bolet? Děkuji

Ahoj, pokud je půl nehtu černý, tak to nejspíš sleze celý. Ale pod ním bude vyrůstat nový, takže to není nic hrozného. Ony ty nehtová lůžka jsou poměrně citlivá. Mně jednou slezl nehet na palci u nohy jenom proto, že jsem si koupila nové boty a šla v nich 3 hodiny v horku.

Bolet to může dlouho - klidně i šest týdnů, ale spíš měsíc. Samozřejmě, že bolest bude ustupovat, takže tak intenzivní nebude a spíš to bude jen pobolívat, např. když ohneš prst v určitém úhlu.

Jen perlička. Před 6 měsíci jsem byla na školení ZZO a tam nám říkali, že pokud přijdete o poslední článek prstu (tam, kde je nehet), tak ho nikdy zpátky nepřišívají.

Tak pozor, ať nestrkáte prsty, kam nemáte. :)

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 17.07.18 16:02

ještě na základce asi ve 13 letech jsem si skřípla poslední článek prsteníčku do dveří u auta. Pro jistotu jsme jeli na pohotovost, udělali mi rentgen a na asi 5 dní mi to ovázali. Nehet komplet zčernal a slezl. Pak mi naštěstí narostl nový, který je od ostatních skoro k nerozeznání. Trvalo to celé asi 2 - 3 měsíce

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 17.07.18 21:22

Před mnoha lety jsem si přivřela prst do bezpečnostních dveří zhruba ve stejných místech. Určitě to dost bolelo pár dní, postupně bolest odcházela, jak dopadl nehet si nepamatuji, neměla jsem ho černý celý, ale určitě časem se také částečně odloupl, ale asi až po čase, jak odrůstal.

Zelnicka
Kecalka 322 příspěvků 18.07.18 08:40

Děkuji všem za zkušenosti. Vůbec jsem netušila, že je tak dlouhodobá záležitost… uvidíme, co nehet udělá, zatím drží. Namazalo jsem to Ichtocylem - a to docela pomáhá. Děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama