Škrkavka u kočky – jak řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KateBoss
Povídálka 12 příspěvků 06.09.19 22:00
Škrkavka u kočky jak řešit?

Dobrý den, potřebuji pomoc od těch co mají zkušenosti s kočkami ❤️ mame doma kotě uz ji bude tak 3-4 měsíce.. Byli jsme u veterinářky vše ok, odčervená očkovaná, je s náma jen v bytě.. A teď když v neděli ráno odjíždíme do Chorvatska začala zvracet dvakrát teda a podruhé když jsem to uklízela jsem si všimla škrkavek.. Vůbec nevím co dělat ????veterinářka o víkendu nedělá jestli ma smysl jet na pohotovost kde to chytila? Můžu to chytit i já? Ach jo mam o ní strach a kdyby jsme zrovna nejeli na týden pryč tak jsem. V pohodě ale takhle?? Kamaradka se mi o ni bude starat a nechci ji zatezovat ještě chozením po veterinářích :,(

Reakce:
Martis83
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 06.09.19 22:05

Doporučuji ještě jednou odčervit, přípravky na odčervení koček i psů seženeš i v lékárně. Pokud je zvíře začervené víc, nemusí jedno odčervení stačit a chce to zopakovat.

smutná máma
Kelišová 5441 příspěvků 56 inzerátů 06.09.19 22:11

@KateBoss kotě odčervuji 4 x po 14 dnech a pak už stačí interval po 3 měs. Tbl. půlím/ čtvrtím dle momentální váhy kota :mrgreen:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 06.09.19 22:18

@KateBoss vypada ze toho ma v sobe mraky, kdyz uz to i zvraci. Je toho uplne plna. A musite odcervovat dokud se toho uplne nezbavite a dodrzovat prisnou hygienu!

KateBoss
Povídálka 12 příspěvků 06.09.19 22:22

Aha a to můžu takhle i sama, a pomůže to i na tu škrkavku? A když ji to dám zítra nemůže ji potom být ještě vic blbě? Mam strach když jedeme pryč.. Takže když zajdu zítra do lékárny a řeknu ze chci tablety na odčervení kočky tak dostanu a můžu jí to dát a bude to ok?

smutná máma
Kelišová 5441 příspěvků 56 inzerátů 06.09.19 22:22

Holky zeptám se mimo téma - tuhle přišlo naše 4 měs. kotě s černýma hnisavýma ušima uvnitř. Dala jsem kapky do uší a asi to zabralo. Co to bylo?

Miraklo
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 06.09.19 22:27

Odčervit znovu a vzít odčervovák co působí proti plochým i oblým červům. Většina odčervováků pro koťata je pouze na jeden druh a ne oba. Také jsme to měli u tříměsíčního kotěte. Brali jsme si ji odčervenou, ale krátce na to začala kakat krev a ve výkalech byli červi. Koupila jsem odčervovák, který zabírá na ploché i oblé a byl pokoj. V lékárně přímo řekni, že chceš aby to bylo na ploché i oblé červy dohromady. Pokud bude normálně žrát a nebude apatická, nebo mít dechové problémy, tak bych k veterináři nehnala. A ano nakazit se můžeš. Doporučuji dbát na hygienu, po každém kontaktu se zvířetem si umýt ruce, nenechávat spát v posteli, dokud nebude kočka odčervená, nepusinkovat a nedávat ke kočce hlavu. Případně může obvodní lékař pak udělat testy. Jinak pokud má kamarádka malé děti, nebo by byla těhotná, případně měla vlastní kočky, tak jí to na rovinu říct a zbytečně neohrožovat. Mě by upřímně řečeno dost naštvalo, kdybych měla někomu hlídat kočku a ten by mi ji dal začervenou. Je třeba si uvědomit, že ten odčervovák i když ho dáš kočce hned, tak nějakou dobu trvá než červy zlikviduje a musí se podat třikrát po třech týdnech, aby kočka byla odčervená, tudíž teď riskuješ to, že se může nakazit i ta tvá kamarádka. Je to blbý, ale je to tak.

Miraklo
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 06.09.19 22:30

@smutná máma Mohla to být infekce, mohl to být kočičí svrab a hromada dalších nemocí. To si jí dala kapky do uší pro lidi? Jestli jo, tak to fakt nestačí, navíc by jí to mohlo i ublížit. Kapky do uší u veterináře stojí pár korun, není to žádný horentní výdaj.

Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 07.09.19 08:46

Znovu odčervit, stačí zajít na nějakou veterinu kde mají o víkednu otevřeno, bez kočky a koupit odčervovací přípravky - s tím že chceš něco jiného, než co měla minule. Jinak teda týden se škrkavkami navíc pro kočku sice nebude úplně příjemný, ale nic se jí nestane.

Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 07.09.19 08:47
@smutná máma píše:
Holky zeptám se mimo téma - tuhle přišlo naše 4 měs. kotě s černýma hnisavýma ušima uvnitř. Dala jsem kapky do uší a asi to zabralo. Co to bylo?

byla to hloupost, protože potřebuješ kotě vzít k veterináři.

KateBoss
Povídálka 12 příspěvků 07.09.19 08:51

Uz se chystám jet pro nějaké to odčervovadlo, jinal Číča tu litá už jak splašená je hravá přes noc jedla i pila tak snas to bude ok :roll:… Děkuju všem

Váš příspěvek
Reklama