Skrvna na oblečení - jde odstranit?

236
12.4.20 10:29

Skrvna na oblečení - jde odstranit?

Dobrý den,

věděl by někdo, jak odstranit skvrny - mapy na šatech? Podotýkám, že šaty jsem na sobě měla jen jednou a to asi 20 minut. Od čeho jsou ty mapy, vůbec netuším. Šaty se mají prát na 30 stupňů, prala jsem je na 40, mapy nezmizely. Včera jsem je vyprala na 60, mapy stále jsou. Bohužel jsou dost výrazné a jsou v zadní části. Víte, čím je sundat? Už přemýšlím, že bych s nimi do pračky hodila něco džínového, jestli se od toho chytí. Ráda bych je zachránila. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2373
12.4.20 10:48

Asi šmejdský materiál, takže vyměnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
12.4.20 10:51

@Zumpa To už bohužel nevyměním, nemám ani účtenku. Ony ty šaty byly čisté. Jenže je možné, že jsem se o něco otřela. Mám za sebou test na Covid-19, ty šaty jsem měla právě při tom testu. Když jsem se převlékala, všimla jsem si „map“ a nevím, od čeho to může být. Jak to sundat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
12.4.20 11:16

Zkus zlucove mydlo, prodava se normalne v kazde drogerii. Vzdy ho nastrouham na zaneradenou cast, trochu namocim a zaperu v ruce, az to napěni a takhle hodim do pracky, nebo ma to nastrouham jeste teochu a hodim do pracky. Odstrani i zaschlou krev, nebo kojenecke zlute kakani, a to je fakt nevypratelny sajrajt :lol:… navic neposkozuje zadny material, ani neodbarvuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
12.4.20 11:21

@Melodie91 Děkuji moc, vyzkouším. Náhodou ho mám doma. Napadlo mě původně jestli bych to neměla na celou noc namočit do kýble, kam bych dala i to mýdlo. Ale pak jsem na to úplně zapomněla… Když to ani pračka na 60 nedala :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13614
12.4.20 16:42

A nevíte, jak odstranit bílé skvrny od antiperspirantu v podpaží? Mám takhle zničená skoro všechna černá trika. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
12.4.20 17:29

@Tamtama Buď citron se solí nebo aspirin. Oboje funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
17.4.20 19:20

@Melodie91 Zkusila jsem to a bohužel „mapy“ zůstaly. Dneska jsem šaty namočila do kýble se studenou vodou a hodila tam celé mýdlo s jelenem a nechám to přes noc do rána. Zítra to znova hodím do pračky. Ale už nevím, co s tím, pokud to nepovolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama