Škubání a zvuk v uchu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 17:20
Škubání a zvuk v uchu

Chci se zeptat, od noci mi každou chvíli škube v uchu.Je to podobný jako bývá někdy tik v oku akorát tohle je ještě se zvukem.Je to takový jako bubnování ťukání vibrování vždy tak 1-2 vteřiny ale každou chvíli. Měla jsem poslední dobou taky stresy ale prášek na nervy na to nepomohl. Ještě jsem to měla před týdnen a to trvalo pár hodin pak to na týden zmizelo a dneska to začlo od noci znova a cítila jsem i nervozitu. Nevíte co by to mohlo být nebo neměla jste to některá taky?

Reakce:
danyk
Generální žvanilka 23644 příspěvků 14.08.19 17:42

Podobné ťukání jsem měla, byla jsem na ORL a měla jsem v zevním zvukovou mazovou kuličku, která ucpávala lumen zvukovodu (špatná technika čištění uší). Nešla odpáčit napoprvé, tak jsem si asi týden kapala do ucha olej, změkla a pak šla ven.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 14.08.19 17:48

Zajdi na ORL. V lepším případě to bude ucpatné ucho a nebo nějaký mírný zánět v horším tinitus.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 18:27

@Ou a danyk děkuji vám oběma za odpovědi a Ou o tom tinitusu jsem četla a neni to ale že tinitus zní v kuse bez přestávky? Já to slyšim s přestávkama i když bohužel teď často. Taky mi bolí krční páteř a měla jsem pár stresů a cítim nervozity.No kéž by to bylo něco jak jsi měla ty danyk.Je to fakt nepříjemný. Ale ucho je suchý a ani nebolí.

Varya
Stálice 87 příspěvků 14.08.19 18:39

Mám tinnitus už deset let a nezní pořád, někdy v jednom uchu někdo v obou, bušení, hučení, pískání, občas i celkem specifické zvuky, zvláštní kovové hučení, jako kdyby jelo hodně nákupních košíkú najednou, ťukání taky občas, nebo jakoby tlak v uchu. Jenže já měla v dětství vážnou infekci a od toho to mám. Zajdi na ORL. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 08:03

Jedná se o nákazu mikrofiláriemi (vlasovci), kteří se usídlili ve vnitřním uchu. Pokud se usadí podél sluchového nervu, nebo v mozku, rozvine se tinitus. (Pískání v uších), které těžce snižuje srozumitelnost a přesnost sluchových vjemů. Léky které jsou přímo určeny na vlasovce, u nás nejsou registrované. (Jedná se o Hetrazan užíváme v sobotu, doporučují se dvě tablety před spaním, Iverfast v neděli, dvě tablety před snídaní nutno hodně zapíjet vodou.) Opakuje se po dobu šesti až osmi týdnů. Sehnat by se daly v Rakousku, nebo v Německu. Možná by je mohli mít veterináři, ale to si nejsem jistý.
Je dobré léčbu zahájit začátkem léta, kdy hrozí opakované poštípání hmyzem a reinfekce. Třeba amatérsky vyrobená moskytiéra na noc, se jeví jako velmi dobrý nápad.

Váš příspěvek
Reklama