Škůdci v květináči

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
lebambule
5.3.20 15:16

Škůdci v květináči

Ženy - pěstitelky, poraďte! Dneska jsem sbirala v jednom květináči seschly lupena a všimla jsem si takových bílých jakoby teček, na první pohled nic divného, ale když jsem se divala déle, tak se pohybuji. Prosla jsem celý byt a krom orchideji, muskatu a jasminu je to vsude, navic u draceny jsou takovy fujtajbl humus zizalky, takový maly mrchy, mne je blbe jen to píšu ???? Fakt tohle nesnáším! Kytky prosperujou, jsou krásný, ale ja tohle doma nechci. V minulosti jsem uz něco takového řešila výměnou zeminy u těch tecek, ale evidentně to nepomohlo, asi je to uz v ty zemi z obchodu… Víte některá, co to je? Jak se toho zbavit? Vyfotila bych to, kdybych ovšem byla schopna. Se to kroutí a mě to kope :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8153
5.3.20 15:28

Sviluška

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8153
5.3.20 15:29

Zeminu prepalit v troubě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
5.3.20 15:42
@pannda píše:
Sviluška

To budou možná ty tecky. Ale co ty zizalky?

• Citovat
  • Nahlásit
18788
5.3.20 15:43
@pannda píše:
Sviluška

svilusky jsou tak male, ze jsou sotva videt volnym okem. Navic, to by rostliny neprosperovaly. Svilusky jsou schopne behem 3 tydnu komplet zlikvidovat jakoukoliv rostlinu a to myslim doslovne.

Vypalenim zeminy se svilusek nezbavis, mas to vsude na rostlinach i v byte. Tohle jak jednou mas doma, tak amen.

Pokud by to svilusky byly, jako ze si nemyslim, ze jsou, tak na ne plati jenom jedno: vlhko.

Postup: kvetiny odnest do koupelny a poradne osprchovat a namocit substrat. rostlinu vlozit do sacku na odpadky a nechat vlho uvnitr pusobit 2-3 dny. To spolehlive zabije svilusky v kvetinaci i na rostline. Nezabije to ovsem ty svilusky, ktere se volne pohybuji po byte, takze je obratem budes mit na rostline zpatky. :mrgreen: Jedine co na ty male svine plati je udrzovat rostliny ve forme, aby byly odolne a pravidelne sprchovat rostliny, obzvlaste na spodni strane listu.

Co se tyka moznych broucku a pod v substratu… tak to proste JE. Clovek si musi uvedomit, ze zemina je svym zpusobem zivy organizmus, vzdy tam bude nejaky zivot. A to je i dobre, protoze mrtvy substrat je mrtvy a nebude schopny rostliny poradne vyzivovat.

Pokud ti to je nejakou utechou, ty potvurky zijou pouze v tom substratu, nikam jinam chodit nebudou. Proc taky? Nepolezou ti ani do jidla, ani do satniku, ani do postele. Jejich vesmir zacina a konci kvetinacem. Narozdil od jinych breberem typu ovocna muska, potravinove moly, „rybicky“ zijici v koupelne, pavouci a jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
5.3.20 15:44
@pannda píše:
Zeminu prepalit v troubě…

Jako tu co koupím? Si to nějak nedovedu představit… Co to prolejt nejakym sajrajtem nez do toho dám kytky?

• Citovat
  • Nahlásit
18788
5.3.20 15:47
@lebambule píše:
Jako tu co koupím? Si to nějak nedovedu představit… Co to prolejt nejakym sajrajtem nez do toho dám kytky?

precti si mu prispevek. Jo a zemina mikrovlnkovana nabe pecena v troube je hnus hnusovitej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
5.3.20 15:48
@warita píše:
svilusky jsou tak male, ze jsou sotva videt volnym okem. Navic, to by rostliny neprosperovaly. Svilusky jsou schopne behem 3 tydnu komplet zlikvidovat jakoukoliv rostlinu a to myslim doslovne.

Vypalenim zeminy se svilusek nezbavis, mas to vsude na rostlinach i v byte. Tohle jak jednou mas doma, tak amen.

Pokud by to svilusky byly, jako ze si nemyslim, ze jsou, tak na ne plati jenom jedno: vlhko.

Postup: kvetiny odnest do koupelny a poradne osprchovat a namocit substrat. rostlinu vlozit do sacku na odpadky a nechat vlho uvnitr pusobit 2-3 dny. To spolehlive zabije svilusky v kvetinaci i na rostline. Nezabije to ovsem ty svilusky, ktere se volne pohybuji po byte, takze je obratem budes mit na rostline zpatky. :mrgreen: Jedine co na ty male svine plati je udrzovat rostliny ve forme, aby byly odolne a pravidelne sprchovat rostliny, obzvlaste na spodni strane listu.

Co se tyka moznych broucku a pod v substratu… tak to proste JE. Clovek si musi uvedomit, ze zemina je svym zpusobem zivy organizmus, vzdy tam bude nejaky zivot. A to je i dobre, protoze mrtvy substrat je mrtvy a nebude schopny rostliny poradne vyzivovat.

Pokud ti to je nejakou utechou, ty potvurky zijou pouze v tom substratu, nikam jinam chodit nebudou. Proc taky? Nepolezou ti ani do jidla, ani do satniku, ani do postele. Jejich vesmir zacina a konci kvetinacem. Narozdil od jinych breberem typu ovocna muska, potravinove moly, „rybicky“ zijici v koupelne, pavouci a jine.

To mě nenapadlo, ze to tam vlastně ma být, i když logiku by to mělo, ale je to hnus :poblion: Spíš si rikam, az menší poleze a všude bude hrabat, to by mě jeblo, ja snesu kdeco, ale cervici a hlavně ti skodici, jako třeba u zvířat, to mě fakt nakopava, brr! Každopádně ty zizalky jsou jen u draceny. A fakt všechny kytky dobře rostou.

• Citovat
  • Nahlásit
18788
5.3.20 16:01
@lebambule píše:
To mě nenapadlo, ze to tam vlastně ma být, i když logiku by to mělo, ale je to hnus :poblion: Spíš si rikam, az menší poleze a všude bude hrabat, to by mě jeblo, ja snesu kdeco, ale cervici a hlavně ti skodici, jako třeba u zvířat, to mě fakt nakopava, brr! Každopádně ty zizalky jsou jen u draceny. A fakt všechny kytky dobře rostou.

zkus udelat fotku, bez ni se tezko odhaduje, co to je a jak na to.

Moje mala si taky jednou dala „prikrm“ z kvetinace, malem me svihlo. Od te doby jsem ji dost hlidala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24149
5.3.20 16:02

Kup si biokill a občas tu zeminu v květináči postříkej, když ti tak vadí. Škodlivý to není, kytkám to nevadí. Spíš jim asi bude vadit, když jim to zoo vyhubíš. Jinak se zkus podívat na hydroponii, ta ti asi bude vyhovovat víc než pěstování v hlíně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20496
5.3.20 16:06

Tak mně z bonsaje vylezla žížala a dala si ještě dva metry k hračkám v obýváku :poblion: bílý to mám furt, asi to vycházím. Mám dvě kytky a suchou bonsaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8153
5.3.20 16:07
@lebambule píše:
Jako tu co koupím? Si to nějak nedovedu představit… Co to prolejt nejakym sajrajtem nez do toho dám kytky?

chudáci kytky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8845
5.3.20 16:08

Zizalky, viditelny, muzou bejt hadatka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8845
5.3.20 16:09

@Bubla Bůčková :D :lol: :mrgreen: no co, sla na spacir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
5.3.20 16:22
@Tarjei píše:
Zizalky, viditelny, muzou bejt hadatka…

Jaký zas hadatka, sakra? 🤦‍♀️ vy mi dáváte! 😁

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...