Skupinový přijímací pohovor- GE money

18
27.3.16 21:20

Skupinový pohovor-GE money

Ahoj holky :)
V úterý jdu na skupinový pohovor (osobní bankéř) do GEmoney, tak si jdu k vám pro rady a zkušenosti která jste tím už prošla. Vím, že to probíhá nějak tak jako že se nejdřív před ostatními představíme, pak nám dají nějaký skupinový úkol, a pak samostatně předvést prodejní činnost. Ale furt hledám, čtu a zjišťuji co a jak, jak být nejvíc připravená. Něco vím a něco ne, třeba absolutně nevím co odpovědět na to, proč zrovna u nich, upřímně práce na přepážce mě hrozně láká, bavilo by mě radit lidem, pomáhat jim s účty, půjčkama, s problémy co se týkají bankovnictví všeobecně, ale to není odpověď na otázku proč zrovna u nich. Dále mě zajima, čeho se vyvarovat, na co si dát při takovém pohovoru pozor, co mě může překvapit, prostě vaše zkušenosti, na co se ptali, jak to probíhalo celkově a tak, klidně i u jiné banky. Je to můj první pohovor u banky. Moc vám děkuji a přeji hezký večer :) :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2206
27.3.16 21:26

Já takový skupinový pohovor absolvovala- úspěšně.. :dance: Řekla bych, že tenhle typ pohovoru mi jde… Jako první Vás vyzvou at se přestavíte s tím „kdo začne?“ Já se teda přihlásila jako první.. -ale ne nějak horlivě.. Nikdo se k tomu neměl, a mě nedělalo problém začít.. Pak nás rozdělili do skupin a měli jsme řešit nějaký úkol. Byl to myslím námět na film a oni měli být investoři.. Ani tak nešlo o ten námět, spíš jak se chováme v kolektivu-skupině.. Já byla ten tahoun, byla jsem ve skupině zrovna s holkama co mlčely. Pak byl pohovor po jednom, to byl právě ten prodej.. Prodávala jsem auto :mrgreen: a povedlo se. Hned na druhý den mi paní majitelka volala, že by chtěla mě.. Já pak nabídku odmítla kvůli platu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
27.3.16 21:28

A to bylo přímo v GE?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
27.3.16 21:38

Ne ne. Bylo to pro T-mobile, ale vedl to jeden chlápek přes pohovory.. Řekla bych že si najali agenturu nebo odboníka ten ty pohoviry pro ně dělá. Samozřejmě tam byli i majitelé pobočky..nebo ředitelé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
27.3.16 21:39

@Wall-e Uz je to hodne hodne dlouho, ale hromadny pohovor v GE jsem absolvovala, a to na pozici v administrative. Neuspesne. Co si tak vybavuju, bylo to na dlouho, nejprve chteli, at se postupne predstavime, pak chteli vedet, co vime o firme. Resily se i nejake ukoly ve skupinach, ale predchazely tomu i otazky typu: kolik lidi jezdi denne prazsky metrem, coz me tenkrat docela rozsekalo. Vsude se pise, ze personaliste pri techto otazkach nechteji spravnou odpoved, sleduji, jak dotazovany premysli. Tady ale chteli opravdu presne cislo 8o Taky po kazdem chteli vedet, kde nejdale jsme byli a jaky mame „nejadrenalinovejsi“ zazitek. Cele to bylo rozdelene do etap a postupne vyhazovali nevhodne uchazece. Jejich neuspech vzdy docela nevybirave zduvodnili. U me byli mirni a rekli, ze si me na takove pozici proste nedokazou predstavit (mela jsem delsi praxi na stejne pozici v jine firme). Omlouvam ze za vycerpavajici popis, ale snad to pomuze ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
27.3.16 21:51
@LucianS píše:
Cele to bylo rozdelene do etap a postupne vyhazovali nevhodne uchazece. Jejich neuspech vzdy docela nevybirave zduvodnili.

Myslím si, že je lepší, když ti řeknou nějaký důvod, proč si neuspěla než nic, ale chápu, že někdo nesnese kritiku.
Vzhledem k tomu, že AC jsou rozšířené, tak bych to brála jako plus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
27.3.16 23:04

Ja ho absolvovala v GE. Byli jsme jen jedna skupina a bylo to na jedno odpoledne. Nejdrive predstaveni, pak nejake otazky a pak ukoly jako tym. Pote nas vybrali 4 a zbytek slo domu. My jsme pak kazdy absolvovali pohovor, kde se ptalk na nasi osobu a nejake veci ohledne bankovnich produktu atd. Proc me nevybralk mi pak nesdelili, ale dozvedela jsem se to od znameho, co tam delal…mela jsem male dite…asi pro ne velky problem :( I kdyz s tim uz asi dnes maji problem vsude :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
27.3.16 23:15

Místo poskoka za přepážkou a dělají z toho výběrové řízení jak na ředitele korporace. A pak ti nabídnou 14 tisíc či něčí podobně směsného. Když vidím ty osobní bankéře, je to k pláči. Také mi byla přidělena jedná ca. 26leta Bc. či bez titulu. Co mi může takový člověk radit? Neustálá nabídka různých produktů, jak prodavačka v obchodě. Tito lidí financím vůbec nerozumí, ale radili by. Jestli pak i oni mají ty různé nesmyslné produkty, které nabízejí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50880
27.3.16 23:54

@Kaliopa Dost ostrý, ne? 8o Jenom proto, že je holce 26 a sedí za přepážkou a musí být úplně tupá a neschopná ti říct alespoň jednu pro tebe novou informaci? :mrgreen:
Jo, není to job století, ale co jako. Každý nemůže začínat ve vedoucí pozici, každý někde začínal.

Taky jsem absolvovala AC, ne do GE, ale taky do bankovního ústavu. Bylo to relativně v pohodě. Oni hlavně hledají určitý povahový typ, nutně ten nejlepší z AC nemusí být ten, kterého si nakonec vyberou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
28.3.16 09:25
@Moise píše:
@Kaliopa Dost ostrý, ne? 8o Jenom proto, že je holce 26 a sedí za přepážkou a musí být úplně tupá a neschopná ti říct alespoň jednu pro tebe novou informaci? :mrgreen:
Jo, není to job století, ale co jako. Každý nemůže začínat ve vedoucí pozici, každý někde začínal.Taky jsem absolvovala AC, ne do GE, ale taky do bankovního ústavu. Bylo to relativně v pohodě. Oni hlavně hledají určitý povahový typ, nutně ten nejlepší z AC nemusí být ten, kterého si nakonec vyberou..

Na této pozici není špatného nic, akorát si myslím, že poradce by měl být ten, kdo má co radit. Ale myslím, že všem je jasné, že tu o žádné rady nejde. Já osobní bankovnictví zrušila, pro mne to mělo nulový přínos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
28.3.16 11:15
@Kaliopa píše:
Místo poskoka za přepážkou a dělají z toho výběrové řízení jak na ředitele korporace. A pak ti nabídnou 14 tisíc či něčí podobně směsného. Když vidím ty osobní bankéře, je to k pláči. Také mi byla přidělena jedná ca. 26leta Bc. či bez titulu. Co mi může takový člověk radit? Neustálá nabídka různých produktů, jak prodavačka v obchodě. Tito lidí financím vůbec nerozumí, ale radili by. Jestli pak i oni mají ty různé nesmyslné produkty, které nabízejí?

Tak já za tenhle typ pohovoru byla fakt ráda. Mám aspon novovu zkušenost. Mě pak nabídli 11hrubého + nějaké příplatky z prodeje :roll: Místo jsem odmítla, ale za tu zkušenost s pohovorem jsem fatk ráda. Klidně bych šla na takový pohovor ještě jednou. :palec:
Ale jinak s tebou trochu souhlasím, taky nemám ráda všelijaké „bankéře“ a poradce. Ale je rozdíl pro koho pracují.. Jestli pro banku nebo na sebe. No, ale každý si nějak vydělává, že… Někdo by zase nešel pracovat do výroby atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3711
28.3.16 14:00
@Kaliopa píše:
Místo poskoka za přepážkou a dělají z toho výběrové řízení jak na ředitele korporace. A pak ti nabídnou 14 tisíc či něčí podobně směsného. Když vidím ty osobní bankéře, je to k pláči. Také mi byla přidělena jedná ca. 26leta Bc. či bez titulu. Co mi může takový člověk radit?

Spíš jde asi o to, že to chce dělat každá :nevim:

Jinak taky mám jako osobní bankeřku nějakou Bc. z noname školy v nějakém oboru, který je od financí úplně mimo :roll:

S mojí bankou jsem na to co potřebuju spokojená. Založit účet zvládla, změnit potom adresu a limity taky. Sice se snažila něco vnutit (takové či makové pojištění), ale u mě s tímto neuspěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.16 16:05

Ahoj, já V GE pracuji. Jak už tady bylo psáno, pohovor začal představením všech, pak nás rozdělili do dvou skupin po třech a zadali úkol, po splnění úkolů nám oznámili, kdo postupuje do dalšího kola. Pak byl tedy pohovor každým z nás, kde následovala palba otázek typu jak bych řešila konflikt na pracovišti, jak snášim stres, kde se vidim za pět let, atd…to trvalo asi půl hodinky, když jsem odcházela, nevěděla jsem ani jak se jmenuji :). Jinak jedna paní se tam zeptala, kolik je plat a dost špatně na ní koukali. Rozdali nám papírky a tam jsem si každý měl napsat, kolik si představujeme. Už je to tedy šest let, co jsem to absolvovala, tak snad se to moc nezměnilo. Hodně štěstí :)

• Citovat
  • Nahlásit
3711
28.3.16 17:08
@Anonymní píše:
Jinak jedna paní se tam zeptala, kolik je plat a dost špatně na ní koukali. Rozdali nám papírky a tam jsem si každý měl napsat, kolik si představujeme. Už je to tedy šest let, co jsem to absolvovala, tak snad se to moc nezměnilo. Hodně štěstí :)

Nedivím se. Na „lepších“ pozicích snad běžněříká uchazeč svoji představu ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
29.3.16 15:22

@zvidavajanca Ano, je super, dozvedet se duvod neuspechu. Ale pokud se clovek dozvi, cituji:,,Ja si vas na teto pozici nedokazu predstavit." nebo:,,Hledame nekoho mene akcniho."…z toho si clovek fakt nic nevezme. A kdyz to podaji jeste k tomu vsemu tak, jak to podaly tyto personalistky, akorat se clovek nastve. Absolvovala jsem hromadne pohovory u vice firem, ale GE vede co do absurdnosti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat