Skutečný počet nakažených

18.3.20 18:26

Skutečný počet nakažených

Omlouvám se, že zakládám v jeden den druhou diskuzi, ale pro mě velice zajímavé téma - snad i pro některou z Vás.
Jak moc si myslíte, že se podle všech těch informací a případů, které odmítají testovat nemocnice (ale to tu řešit nechci), liší číslo potvrzených případů od skutečně nakaženého počtu Čechů? Já si osobně myslím že to bude minimálně 5× více, netestují spolubydlící těch potvrzených, nikoho bez cestovatelské anamnézy, bez doporučení hygieny, osobně bych řekla tak kolem 2-3tis nejméně..ale možná jsem skeptik.
Uvítám každý názor, je to jen pro zajímavost, ale může to hodně ovlivnit konečné statistiky, údaje o případné smrtnosti i samotné šíření té nemoci, takže co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.3.20 18:31

Samozřejmě je víc. Syn je v karanténě, byl v kontaktu s nemocným spolužákem. Moje dítě začalo kaslat, ma zvýšenou teplotu. Testy mu nikdo nedělal a nám taky ne 8o. My nemáme karanténu. Sami jsme si ji naordinovali, raději.
Vím o 4 rodinách, co jsou v karanténě, zdraví nejsou, ale nikdo je netestoval ani nepočítal.
Myslím, že každý druhý v karanténě je nemocný

• Nahlásit
  • Citovat
2749
18.3.20 18:34

Ja znam 2 lidi co jsou na stopro nakazeni a nebyli se nechat testovat… vedeli, ze byli s nakazenym a proste to přežívají doma, 2 dny jim bylo fakt priserne a jinak to ujde, stejne by jim nic nedali a dokud muzou dychat sami, proc se nekde hnat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 18:38

@Kaileee já nemyslím kvůli léčbě, ale kvůli statistikám, kvůli lepší možnosti odhadu vrcholu, kvůli zhodnocení smrtnosti, karanténám.. nejsem pro aby s tím každý ležel v nemocnici, ale domácí testy by měli dělat (myslím si já), že je to pro to výše uvedené důležité (bohužel je jich asi málo těch testů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2749
18.3.20 18:39
@Čtyřlístek2 píše:
@Kaileee já nemyslím kvůli léčbě, ale kvůli statistikám, kvůli lepší možnosti odhadu vrcholu, kvůli zhodnocení smrtnosti, karanténám.. nejsem pro aby s tím každý ležel v nemocnici, ale domácí testy by měli dělat (myslím si já), že je to pro to výše uvedené důležité (bohužel je jich asi málo těch testů)

Ja jen, ze ten pocet fakt je uplne jiny… i ten vyter je dost priserny, nekdo to holt nechce podstupovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103

@Čtyřlístek2 to by určitě měli, ale nejsou ani lidi, ani testy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13442

Nemají dostatek testů, nemůžou testovat všechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 18:43

@Janli ano, chápu. Bohužel. Ovšem lidé dokud jim karanténu NENAŘÍDÍ tak se jako nemocní nechovají i když jsou ale nemají to potvrzené, prostě je to takové nedoladěné, ale to naprosto chápu. Jen mě zajímalo zda si také ostatní myslíte, že je těch nakažených prostě mnohem více díky tomu omezení testování které je velmi přísné bohužel asi orpavdu u důvodu nedostatku testů, ale potíž to je no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
18.3.20 18:44
@Čtyřlístek2 píše:
@Kaileee já nemyslím kvůli léčbě, ale kvůli statistikám, kvůli lepší možnosti odhadu vrcholu, kvůli zhodnocení smrtnosti, karanténám.. nejsem pro aby s tím každý ležel v nemocnici, ale domácí testy by měli dělat (myslím si já), že je to pro to výše uvedené důležité (bohužel je jich asi málo těch testů)

Ono, kdyby testovali vsechny, tak by treba zjistili, ze statisticky je horsi opravdova chripka, a nemohli by delat tento tyatr… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15134
18.3.20 18:44

Nemuzou testovat vsechny a za pozitivni se bere jen ten kdo komu vysel pozitivni test :nevim: nakažených muzou byt tisíce, navic ne kazdy nemocny ma priznaky (deti je mit nemusi vubec, dospelym se muzou obejvit a po 2 tydnech)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 18:47

Před cca týdnem, psali, že odhadem je nakaženych 2700. Podle intenzity šíření v ostatních zemích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6688
18.3.20 18:48

Můj odhad je, že nakažených bude několik tisíc. Asi ne víc než deset, ale zcela jistě více než dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 18:49

@J_Doe no právě, umíš si představit kdyby natestovali povinně plošně všechny jako když se sčítali obyvatelé, že by se zjistilo, že je nemocných třeba 30× tolik a smrtnost tím pádem reálně je 0,1 % třeba? mohlo by to zkrátka ukázat podstatné informace, přitom nechce se mi věřit že ty testy jsou až tak příšerně drahé aby výpovědní hodnota těch dat nebyla cenější, stačilo by to udělat v jedné zemi. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14821
18.3.20 18:50

No určitě je jich daleko vic :think:
Vrátilo se z Itálie tisíce další tisíce z Německa a podle článku a co čtu, tak dost lidí i odmítají testovat.
Přestože mají příznaky..
Někde byla tabulka, kolik podle počtu lidí co se vrátili a nakazily, že by to mohlo být až 10 000 či víc.
Navíc podle toho co jsem četla teď, tak koronavir nechává i mladým dáreček.
Poškozené plíce.
https://www.novinky.cz/…eka-40317141?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1390
18.3.20 18:53
@J_Doe píše:
Ono, kdyby testovali vsechny, tak by treba zjistili, ze statisticky je horsi opravdova chripka, a nemohli by delat tento tyatr… :think:

souhlas, neverim, ze je na svete nakazeno momentalne 200 000 lidi, vsak to jsou jen 2% obyvatel CR - a kvuli tomu bude nasledne cela ekonomika sveta v haji. A ty netestovani lide jsou ti nezemreli, takze smrtnost nakonec bude mensi. V CR pry letos zemrelo na chripku 1500 lidi a jedine opatreni je zakaz navstev v nemocnicich po dobu cca 3 tydnu a obcas tyden nejaka skolka :think:
@Čtyřlístek2
myslim, ze klidne 10× i 100 x vice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama