Skutečný termín porodu po IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yves6511
Kecalka 373 příspěvků 14.08.19 16:40
Skutečný termín porodu po IVF

Zdravím, hledala jsem diskuzi k tomuto tématu, ale nenašla jsem úplně to, co jsem hledala. Zajímalo by mě u vás, dámy, které jste po IVF, KET či jiném umelem oplodnění, v kterém tt jste skutečně porodily, jak se to lisilo od daného a vypočítaneho TP podle poslední MS. Teoreticky si člověk podle termínu oplodnění přesně dopocita ten den D, vím, že praxe vsak bývá jiná, šance, že vyjde určený TP je skoro minimální i u spontanniho otěhotnění a že děťátko prostě přijde, až přijde správný čas. Všeobecně vím, že se říká, že po umělém oplodnění se děti rodí dříve, zajímaly by mě však vaše skutečné případy a vlastní zkušenost. Diky :mavam:

Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10111 příspěvků 14.08.19 16:45

Mě se snažili několikrát termín porodu upravovat, protože mimčo bylo větší. Já jsem ale zuby nehty trvala na termínu porodu, který zohledňoval Ket, protože jsem nestála o to, aby porod vyvolávali zbytečně brzo.

Yves6511
Kecalka 373 příspěvků 14.08.19 16:47

@Janli tomu rozumím, a už máš tedy po porodu? Bylo to v terminu nebo blízko něj? Mám z toho právě podobné pocity. Vyvolávání dřív bych taky odmítla.

Agáta 84
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 14.08.19 16:49

@Yves6511 Ahoj,mě TP nepočítali podle poslední ms, ale dne početí. Kvůli tomu mi posunuli datum poslední reálné ms, aby to vycházelo stejně s ultrazvukem..
Embryo bylo 5denní, tak ke dni ET připočítali 19 dní a spočítali TP. Ovšem kdy vyleze, to ještě nevím :lol: :nevim:

Yves6511
Kecalka 373 příspěvků 14.08.19 16:56

@Agáta 84 já mám termín od začátku podle poslední MS, i v centru i doktor to tak udělal :nevim: OPU mi dělali 14. den MS, takže je to jako bych v normálním cyklu měla prostě OVU přesně uprostřed. Takže mi i podle MS i podle termínu oplodnění vychází stejně, nebo o den :nevim: ale taky mě to teprv čeká tak mě zajímaly ty zkušenosti, jaký rozptyl se v tom může objevit..

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10111 příspěvků 14.08.19 17:04

@Yves6511 rodila jsem v den termínu, ale šlo o vyvolávaný porod kvůli masivnímu zánětu ledvin. Mít termín podle ms nebo velikosti mimina, tak mě na vyvolání ženou o čtnáct dní dříve. Takhle jsem měla antibiotika a mimčo se pořádně dopeklo.

Freya10
Kecalka 461 příspěvků 14.08.19 17:21

Měla jsem OPU 13.den cyklu. Termín dle MS a dle reálného početí mi tak též nesedí jen o den. Všude se u nás počítá s reálným termínem - tím podle OPU. Ale moc nechápu, proč se v tomto babrat. Na rozdíl od přirozeně počatých tady víme dokonale na hodiny, kdy k čemu došlo. To je ovšem tak to jediné, v čem „víme víc“, než kterákoliv jiná těhotná.
Miminko u nás na screeningu ve 13.tt bylo větší o 5 dní, než podle termínu dle OPU (teoreticky by se to nemělo stát, nicméně stačí se ukliknout o pár milimetrů a je to). Na dalších vyšetřeních zatím vypadá cca o týden větší, než je průměr pro daný týden. Kdy se narodí podle mě nezáleží na tom, kdy přesně bylo počato. Prostě by to mělo být ideálně termín +/- 14 dní, jako u všech ostatních. V tomto případě s výhodou toho, že případné potermínové vyvolání bude opravdu potermínové…
První dcera byla počata přirozeně - termín dle MS 12.12., termín dle UZV ve 13.tt byl 5.12. (ten byl braný jako ten přední) a narodila se vyvolávaně přesně 12.12… většina dětí okolorodících kamarádek se spontánně narodila termín dle UZV +/- 14 dní…sem tam nějaké přirozeně počaté dítě předčasně (32.tt, 35.tt). Kamarádky po IVF jedna vyvolání kolem termínu pro komplikace, jedna preeklampsie a císař kolem 30.tt … z tohoto „jak jste to měly vy“ nikdy nevznikne obrázek ucelený a reprezentativní natolik, abys z toho mohla něco usuzovat…

Možná by mohlo být zajímavé si vyhledat studii na toto téma - myslím, že těhotenství po IVF budou mít zřejmě vyšší pravděpodobnost komplikací v průběhu těhotenství (ale myslím, že to bude dost dané věkem rodiček, jejich původními zdravotními problémy a pak také jejich vyšším sledováním i jejich vyšší úzkostí)… tak tam třebas bude opravdu vyšší procento vyvolání, císařů, předčasných porodů… zřejmě ano :nevim:

Yves6511
Kecalka 373 příspěvků 14.08.19 18:17

@Freya10 rozhodně z odpovědí nebudu vyvozovat to, jak to bězne chodí nebo jak to budu mít já. Prostě mě to jen zajímá, i proto, že se okolo tohohle tématu nemám kolem sebe koho zeptat ;)

Yves6511
Kecalka 373 příspěvků 14.08.19 18:20

@Janli aha, tak to asi nebylo nic moc, zánět ledvin jsem měla pár měsíců před otehotnenim a vím jak je to hrozne normálně, natož s prckem břiše, to musel být děs.. :(

Marlovee
Kecalka 316 příspěvků 14.08.19 18:24

Já měla první termín porodu vypočítaný podle poslední menstruace, po prvotrimestrálním screeningu mi ho o týden posunuli dopředu, protože byl plodík menší, než měl v té době být, jenže od té doby všechno dohnal, dokonce je prý větší, termín ze screeningu mi však už zůstal. U mne se bohužel termín porodu bude stejně řídit tím, že jsem diabetička a tak mě nejspíš čeká vyvolání porodu okolo 38.týdne :nevim:

Yves6511
Kecalka 373 příspěvků 14.08.19 18:29

@Marlovee díky za příspěvek, však já se pak taky ozvu, kdy to bylo u nás ;) já tak nějak ty měření beru hodně s rezervou, zatím jsme podle dosavadních měření taky o něco větší, ale jak bylo řečeno, stačí kliknout milimetr dva kousek vedle a je z toho hned týden sem, týden tam :)

Váš příspěvek
Reklama