Reklama

Skvělý psycholog/psychiatr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

proste Lili
Nováček 4 příspěvky 16.02.17 22:49
skvělý psycholog/psychiatr

Všechny vás srdečně zdravím, prosím vás nevěděla by z vás některá o nějakém dobrém psychologovi/psychi­atrovi buď v Plzni nebo přímo v Domažlicích? Jsem po vážné nemoci a obvodní lékař vyžaduje prohlídku kvůli mému psychickému stavu. Zkusila jsem ve Stodské nemocnici psychiatričku a bohužel hned předepsala leky aniz by mi dala nejaky testik a chtela o me neco vice vedet. Nechci do sebe cpat hned prasky kdyz to nemusi byt nutne.Krom toho se mi nelibilo jeji jednani a na vsechny moje problemy mi jen rekla ze je to uplne normalni. 8o Nevim co bude dal, evidentně tahle dr. mi nejspíš nepomůže. :( Proto žádám o pomoc vás, jestli nevíte o nějakém dobrém dr.,který má pro své pacienty pochopení a hlavně je vnímá a neodbyde je hned prášky. Budu vám moc vděčná děkuji moc.Lili

Příspěvek upraven 18.02.17 v 15:56

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 16.02.17 23:00

Psychiatr neřeší psychologické testy, to musíte za klinickým psychologem.

proste Lili
Nováček 4 příspěvky 17.02.17 00:04

Takže stačí za psychologem ten by mi mel dat par testiku co me treba trapi aby mohli vyloucit nejakou psychickou nemoc, nevím asi psychiatr pise pouze rovnou leky, bez uvodniho seznameni s pacientem aby mel o něm celkovy obrazek. Napsal doporučení obvodni lekar byl to jeho nápad, dr ve Stodě se tez divila ale pres to mi napsala leky na spanek, ale zatim je neberu. :roll:

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 17.02.17 05:22

Bojis se ze Ti neco je a chces vedet co?

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 17.02.17 07:04

@proste Lili Hele ono je to složité. Psycholog by měl být ten, co si s Tebou popovídá, může třeba vyslovit nějaké podezření - ale diagnózu, pokud máš problém, a případně léky, Ti může předepsat jen psychiatr. A ten k tomu nepotřebuje testy, ale měl by provést na první schůzce podrobnější vyšetření - což je možná to, co Ti chybí. Ale vyšetření není „test“. https://www.symedis.cz/…e-vysetreni/

Ale na druhou stranu, Ty bys taky měla být rozumná. Pokud hodnotí věci, které se Ti dějí, jako normální, pak by ses nad tím možná měla zamyslet, jestli svoji reakci nepřeháníš… nepíšeš, jaké máš problémy, ale psychiatrie opravdu není od toho, aby se člověk smál na celý svět a šťastně vykračoval do každého dne: dobrý pocit si musíš zařídit Ty, ne že Tě někdo vyšetří, dá Ti diagnózu (případně léky) a kouzlem bude hotovo.

proste Lili
Nováček 4 příspěvky 17.02.17 21:01

Jde o to, že jsem po iktu a zbývá mi jeste rok do konce mateřské. Tak se řeší co bude prostě dál, jestli budu schopná někam do práce nebo ne. Jasný musím to zkusit jít do té práce, ale jak, když dr.mi nechce pustit + kde by si mě vzali na triko, když jsem kvůli tomu poznamenaná zdr. problémy. Není to tak jednoduchý, takže docela začarovaný kruh.Plus mám z toho depky, že to prostě nedám a co pak s tím, bohužel měla jsem 5 leté těžké období s ex přítelem nechci se moc rozepisovat omlouvám se, tak jsem musela s malou odejít. Samozřejmě kdyby nebylo rodičů sama bych to nezvládla v té době jsem se o sebe nedokázala ani postarat, byla jsem závislá na péči maminky, to díky ní jsem tu dál, zachránila mi život a budu ji do smrti vděčná. Tak mi pomohli se stehovanim a pod. Dále hrozí to, že nemusím ani dosahovat na částečný invalidní důchod, jak je vše dneszpřísněné. Nechtěla jsem to hned vzdát tak jsem tvrdě makala a dostala jsem se z nejhoršího, chodím a nemám omezení v pohybu, jen nemohu dlouho sedet nebo stát, musím to střídat, mám potíže s krátkodobou pametí+ztráta pameti vzpominek z minulosti pred tou mrtvicí, nedokázu napr. delat 2-3 veci najednou vzápetí zapomenu dodelat tu první cinnost, a to nemluvim o tom, kdyz me pri tom nekdo vyrusi. :( mám velké caste bolesti hlavy, ktere mi zneprijemnuji zivot, mám málo síly i kdyz cvicim a posiluji telo, ta leva cast tela je na tom nejhur padaji mi z ruky treba veci nebo zakopávám pri chuzi atd.Hned od rána co vstanu me bolí cely clovek presneji receno svaly, zada, stehna, lytka, chodidla, paže, tezko vstanu z postele, ale musim kvuli male, kazdy den tohle vsechno jako by me prejel nakladak, pritom neni duvod, plus tedy potíze se spánkem, ale nekdy je to dobry a spim normalne. Mám uzkostne stavy, postraumatickou poruchu a socialni fobii kvuli událostem z moji minulosti.Tyto problemy trvají od toho osudného dne (9.9. 2015).Chtela jsem presto vsechno jit do prace abych si mohla privydelat uz ted k materske protoze jedine tak se muze fobie zlepsit.Je třeba to mít na papíře, dnes jsem volala obvodnímu a prý je to normální postup po takové nemoci.Je to pro mě něco nového, proto jsem se zeptala. Podotýkám, že mamka chodi se mnou vsude, jak treba na urad tak po doktorech… a taky kroutila nevericne hlavou, na to co nám řekla paní dr. ve stode jako by co jí vubec jeste otravujeme a ze tam nemame co delat. Clovek nekdy ceka urcitou nejnutnejsi taktnost, chapu, ze tam ma buh vi koho, ale my jsme prisly slusně a dbame na prohlidkach, kdyz uz nam ten dr. napsal to doporucení jit nekam k tomu psychiatrickemu vysetrení.

proste Lili
Nováček 4 příspěvky 17.02.17 22:05

Nechtěla jsem moc o tom psát když je to osobní a abych nevypadala, že si tu stěžuju.

Lucrezia
Kecalka 273 příspěvků 18.02.17 10:03
@proste Lili píše:
Nechtěla jsem moc o tom psát když je to osobní a abych nevypadala, že si tu stěžuju.

Někdy je dobré uvést podrobnosti. pak se tvůj dotaz jeví ve zcela jiném světle.
Ke Tvému původnímu dotazu:
Nevím, jestli se psychicky nemocná cítíš, nebo ne. Na jednu stranu popisuješ soc. fobii, úzkosti, PTSP, a na druhou stranu nechceš léky.
Ideální postup by mohl být - mít psychiatra na prášky, psychologa na povídání. Psycholog by měl být také schopen diagnostikovat a v případě nutnosti komunikovat s psychiatrem, domlouvat se na dalším postupu.

V praxi to tak vždy nebývá, vím. Ale jde to. Konkrétního doktora ti neporadím, jsem z jiného kraje, ale zkus www.znamylekar.cz, já si tam našla výborné odborníky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama