Skvrna na stříbrném medailonku - čím vyčistit?

4.7.19 23:05

Skvrna na stříbrném medailonku

Ahoj, mám koupený medailonnrmam ho moc dlouho ale pořád je s ním problém. Prvně se pootviral a reklamovat to nešlo, ze jsem s ním špatně za házela a teď mám přes půlku skvrnu. Nejde to moc vidět, ale stal 800 a má plno vad. Nosím ho jen občas a jinak visí na stojanu na šperky. Nevím jak jinak, by se měl řetízek nosit. Nevíte jestli se to dá nějak vyčistit nebo jestli je to vada v tom medailonku nebo jak by se to tam mohlo objevit? Na jednom obrázku jsem černe vyznacila, kde ta skvrna je, aby jste věděli, kde to hledat. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2768
5.7.19 06:57

Dat do zlatnictvi vycistit, nebo to vzit pastou na zuby, pouziva se i soda a alobal, na googlu vyjede urcite spousta domacich navodu na cisteni stribra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
5.7.19 08:18

@Kakajicko69 Soudím jen z fotky otevřené v mobilu, ale jsi si jistá, že to je stříbro? Nevypadá tak. Má to punc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.7.19 10:59
@Lalelale píše:
@Kakajicko69 Soudím jen z fotky otevřené v mobilu, ale jsi si jistá, že to je stříbro? Nevypadá tak. Má to punc?

No jistá si nejsem, ale asi to dám do zlatnictví abych to vedela jistě :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1500
5.7.19 11:24

Taky se mi to moc jako stříbro nepozdává, ale z fotky těžko soudit. U jiných kovů se skvrny řeší dost blbě, u různých napodobenin „z pouti“ mám kolikrát pocit, že koroze je nevratná. Stříbro lze vyčistit, podomácku kupříkladu zubní pastou, jak tu padlo, ale raději bych to odnesla do zlatnictví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23551
5.7.19 11:28
@Kakajicko69 píše:
No jistá si nejsem, ale asi to dám do zlatnictví abych to vedela jistě :?

Podívej se, jestli to má punc…

Vyčistila bych ho hadříčkem nebo vatou na čištění stříbra, mají to ve zlatnictví, vata na stříbro je v drogerii, např. Tetě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
5.7.19 12:27
@Kakajicko69 píše:
No jistá si nejsem, ale asi to dám do zlatnictví abych to vedela jistě :?

Pokud to je skutečně stříbro, bude tam snadno nalezitelny punc. Pokud není, není to stříbro, a prostředky na čištění stříbra nezaberou. Prodali ti medailon jako stříbrný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.19 18:36
@Lalelale píše:
Pokud to je skutečně stříbro, bude tam snadno nalezitelny punc. Pokud není, není to stříbro, a prostředky na čištění stříbra nezaberou. Prodali ti medailon jako stříbrný?

Ano je tam punc a byl prodaný jako stříbrný. Asi s tím teda zajdu do zlatnictví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
28.7.19 19:56

@Kakajicko69 mohla bys ten punc vyfotit? Opravdu mi to nepřijde jako stříbro :think: určitě bych reklamovala. Ještě bych možná ho vzala jinam do zlatnictví, aby ti potvrdili, z čeho vlastně je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.19 22:26
@Lalelale píše:
@Kakajicko69 mohla bys ten punc vyfotit? Opravdu mi to nepřijde jako stříbro :think: určitě bych reklamovala. Ještě bych možná ho vzala jinam do zlatnictví, aby ti potvrdili, z čeho vlastně je
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
4.8.19 23:53

@Kakajicko69 díky. Takže můj názor: 925 není punc, to je ryzostni číslo. Ryzostni číslo není povinné, je to takový přídavek pro klienta. Ale státní punc, tj skutečný punc, vypadá jinak, a na tvém medajlonku aspoň na fotce chybí. Medajlon už z fotky je poškrábany a vypadá jak z plechu, to by se skutečnému 925 stříbru nemělo dít. Takže můj závěr je, že tě podvedli a prodali ti šunt co není stříbrný, proto tě odmítli s reklamací. Nicméně já jsem laik, být tebou bych šperk vzala ověřit jinam a pak prodejce zmáčkla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.19 13:04
@Lalelale píše:
@Kakajicko69 díky. Takže můj názor: 925 není punc, to je ryzostni číslo. Ryzostni číslo není povinné, je to takový přídavek pro klienta. Ale státní punc, tj skutečný punc, vypadá jinak, a na tvém medajlonku aspoň na fotce chybí. Medajlon už z fotky je poškrábany a vypadá jak z plechu, to by se skutečnému 925 stříbru nemělo dít. Takže můj závěr je, že tě podvedli a prodali ti šunt co není stříbrný, proto tě odmítli s reklamací. Nicméně já jsem laik, být tebou bych šperk vzala ověřit jinam a pak prodejce zmáčkla.

Punc tam v tom případě není 8o. Tak děkuju moc za radu. Zkusím to :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
5.8.19 16:01

@Kakajicko69 Ze zvědavosti, pokud ti to není nepříjemné, kolik jsi za to zaplatila? Jestli máš zájem, můžu v Praze doporučit pár dobrých zlatnictví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.19 18:09
@Lalelale píše:
@Kakajicko69 Ze zvědavosti, pokud ti to není nepříjemné, kolik jsi za to zaplatila? Jestli máš zájem, můžu v Praze doporučit pár dobrých zlatnictví

V pořádku. Zaplatila sem 800 Kč. Já jsem z vysočiny, ale děkuju. Zajdu si někde u nás :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama