Skvrny a jizvy na obličeji - co s tím?

1.4.20 12:02

Skvrny a jizvy na obličeji - co s tím?

Ahoj,
letos mi bude 40 a mám čím dál větší problém s platí, kromě toho, že vidím, že začína stárnout, objevují se mi čím dál častěji hnědé mapy hlavně na čele a na kraji tváří. Taktéž každý vřídek, který se mi udělá po zhojení udělá červený flek, který ne a ne zmizet…
Prosím, nemáte tip na krém, péči, která by mi pomohla zlepšit kvalitu pleti?
Děkuju.

Příspěvek upraven 05.04.20 v 12:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48738
1.4.20 12:15

Upravit jidelnicek, cvicit, nekourit, nepit (nebo minimalizovat). Promazavat kremy. Masaz kuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1522
1.4.20 12:16

Existují i bělící krémy, ale teď přes jaro a léto by stejně neměly aplikovat. Někdy se ty skvrny dělají z antikoncepce. Každopádně je fakt nejlepší se neslunit a používat krém s faktorem 50, jinak se ti skvrny budou dělat dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13008
1.4.20 12:17

Bereš hormonální antikoncepci? Pokud ano, tak změn způsob ochrany, hladiny estrogenu nastavené právě HA zvyšují šanci na pigmentové skvrny.

Jinak chceš používat kosmetické přípravky s vitamínem C, B5 a kyselinou azazelovou.

A začni suplementovat B-komplex, zinek se selenem a omega 3 nenasycení kyseliny - v jednotkách gramů.

A opravdu se třeba teď důsledně mazat vysokým SPF když jdeš ven. V rámci karantény stejně není tvoje pleť vidět, takže když to teď nebudeš dráždit, ale důklandě se budeš chránit a regenerovat pleť, tak se to srovná a třeba příští sezonu už nebude reagovat tak prudce.

Ale obecně UV záření je hlavním faktorem i těch známek stárnutí pleti, takže pokud budeš používat vysoký SPF na obličej a dekolt + nějaký lehčí makeup/BBkrém na úpravy barvy, budeš své pleti dělat jen dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.20 12:28

Děkuju. Jen mě překvapilo, jak prudce jde teď najednou ztráta pružnosti i přibývání fleků vidět. Kosmetiku se snažím používat kvalitní (Clarine), ale žádný efekt není vidět…
Myslíte, že by mi něco extra uměli doporučit na kožním? Popravdě žádného kožního dr nemám a samozřejmě teď uvažuju např. o situaci za půl roku, až nebude korona…

Příspěvek upraven 05.04.20 v 12:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
1.4.20 13:01
@aaaabcde píše:
Ahoj,
letos mi bude 40 a mám čím dál větší problém s platí, kromě toho, že vidím, že začína stárnout, objevují se mi čím dál častěji hnědé mapy hlavně na čele a na kraji tváří. Taktéž každý vřídek, který se mi udělá po zhojení udělá červený flek, který ne a ne zmizet…
Kosmetička mi samozřejmě doporučila se neslunit…Moje přirozená barva je ale bohužel světle zelená, jestli vůbec nevylezu na sluníčko i v létě se nevyhnu dotazům, zdali je mi špatně…
Prosím, nemáte tip na krém, péči, která by mi pomohla zlepšit kvalitu pleti?
Děkuju.

Promiň, mě strašně pobavila ta světle zelená barva pleti. :lol: S pigmentovými fleky mám na tváři také problém. Ráda se sluním u moře i doma u bazénu. Koupila jsem si na dovolenou pleťový krém s faktorem 50 přímo jak ochranu proti tmavým skvrnám za hříšné peníze. Stejně to nepomohlo. Je to asi i věkem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
1.4.20 13:41

Toto by mohlo pomoct aspoň částečně. Já ho používám místo pleťového krému + když je nějaký jiný problém viz popis krému https://www.biolevel.cz/…--lavylites/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11865
1.4.20 13:42
@Ou píše:
Bereš hormonální antikoncepci? Pokud ano, tak změn způsob ochrany, hladiny estrogenu nastavené právě HA zvyšují šanci na pigmentové skvrny.

Jinak chceš používat kosmetické přípravky s vitamínem C, B5 a kyselinou azazelovou.

A začni suplementovat B-komplex, zinek se selenem a omega 3 nenasycení kyseliny - v jednotkách gramů.

A opravdu se třeba teď důsledně mazat vysokým SPF když jdeš ven. V rámci karantény stejně není tvoje pleť vidět, takže když to teď nebudeš dráždit, ale důklandě se budeš chránit a regenerovat pleť, tak se to srovná a třeba příští sezonu už nebude reagovat tak prudce.

Ale obecně UV záření je hlavním faktorem i těch známek stárnutí pleti, takže pokud budeš používat vysoký SPF na obličej a dekolt + nějaký lehčí makeup/BBkrém na úpravy barvy, budeš své pleti dělat jen dobře.

Bachááá!
Pokud překročíte nějakých 50mg (miligramů, ne gramů!) zinku za den, bude vám nejspíš špatně. Navíc je to zrádný tím, že vám nebude špatně hned, ale tak za týden a člověk pak vůbec neví proč. 8) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
9.4.20 11:13

Na sluníčko musíš dávat pozor, je hodně agresivní a hnědých fleků se budeš těžko zbavovat, ale na červený fleky, akné a jizvy můžu doporučit Biostimul. Znáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama