Škytání, říhání a pořád dokola...

sao
1653
29.3.21 13:31

Škytání, říhání a pořád dokola...

Dobré odpoledne, máte některá, nebo jste měla, miminko s podobnými problémy? Dcera bude mít zítra 9 týdnů, plně kojená. V podstatě od narození řešíme neustálé problémy se škytavkou, říháním a blinkáním. Malá při kojení hodně hltá. Hlavně ze začátku se dosti přepíjela a pak házela šavle do dálky, i nosem. To už se teď stává minimálně, ublinkává spíš jen málo, ale hltání zůstává a hlavně polykání velkého množství vzduchu. Řešila jsem s více laktačními poradkyněmi, s jednou jsem si dala i schůzku, kojení viděla, poradila se správným přisátím a technikou kojení, vše se snažím dělat správně, mám nastudovaných milion článků o kojení, zkouším různé polohy atd., a stejně při každém kojení slyším, jak malá neustále, s každým druhým polknutím, polyká vzduch. Následuje kolotoč odříhávání. I když ji nechám odříhnout i během kojení, a po kojení ji opakovaně zvedám, aby si odříhla - což se ne vždy podaří - ale i když se podaří, a i když si odříhne i víckrát, stejně ji pořád evidentně tlačí vzduch v žaludku, nekdy i slyším jak to v ní „hrká“, nadavuje se, kašle - následuje odříhnutí, když ji položím a znovu zvednu, obvykle si opět říhne… no a tak to je pořád dokola dokud je bdělá, ustane to až když usne… A také prakticky po každém kojení (mimo noci) dostane škytavku. Škytáme pravidelně minimálně 5× denně. Při škytavce opět říhá, a také si při ní mnohdy ublinkne. Jelikož už jsem zažila situaci, kdy se mi malá blinkáním dokonce i dusila (a to tak, že jsme museli volat rychlou), a ta škytavka spolu s ublinkáváním se objevuje zcela nepředvídatelně třeba hodinu-dvě po kojení, nebo z ničeho nic po probuzení, bojím se ji nechávat kdekoliv ležet, celé dny ji mám u sebe (i na WC), většinu dne ji nosím na rukách, momentálně má už 6,5 kg takže začínám cítit záda, v šátku ji nosit nemůžu protože v tom se mi nadavuje - asi jak má stlačené bříško, takže docela mazec 🤦 no a celý kolotoč se uzavírá tím, že asi díky spolykanému vzduchu nás začne trápit bříško - prdíky, takže škytáme, říháme, prdíme a kroutíme se až do dalšího kojení, během kterého kroucení kvůli bolavému bříšku často pokračuje, čímž se zase zvyšuje množství spolykaného vzduchu, jak je neklidná, odtahuje se od prsa atd., no a takhle to máme celé dny a já už jsem zralá do blázince. Zkouším dávat espumisan - bez efektu. Babycalm na bolavé bříško často zabere, ale často se z něj malá naopak ještě poblinká. Vše jsem opakovaně řešila i s pediatrem, dle něj je to normální (má prý reflux) a mělo by se to s věkem zlepšovat. Ještě na závěr podotýkám, že tohle je mé 5. dítě, s žádným ze starších dětí jsem žádné takovéto problémy neřešila (pouze prdíky, ale spolykaný vzduch nás jakživ netrápil), jakživ jsem neměla problémy s kojením, např. čtvrtého syna jsem kojila skoro do 5 let… A teď tohle. Zažila jste některá něco takového? Co vám pomohlo a kdy to přešlo? 🙏 Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat