Slabá menstruace, co by to mohlo být?

9.11.19 12:13

Slabá menstruace, co by to mohlo být?,

Dobrý den,
Je mi 15 let a pravidelnou menstruaci mám už cca 2 roky, ale poslední dva měsíce mě menstruace trošku zlobí a je slabší než obvykle. Před dvoumi měsíci jsem spala s přítelem s kondomem. Dělala jsem si několik testů a vše se zdá být v pořádku, takže těhotenství jsem vyloučila. Od té doby jsem měla 2 menstruace. Obě slabé asi 4 dny, krev byla a normálně v ní byly i takový ty červený kousky, prý to jsou části děložní sliznice (omlouvám se jestli někoho znechutím), ale bylo ji málo. Mě a mamku napadlo, že by to teoreticky mohlo být, tím že jsem vegetariánka. To ale jsem už 3 roky a nikdy nic nebylo, ale je pravda, že jsem si vždycky dávala pozor co jim a jestli mám dost např. železa, B12 atd. a teď kvůli škole to moc nestíhám. Pak nás napadlo, že by to mohlo být ze stresu ze školy, ale ten jsem měla tak nějak vždycky. Nevíte co to může být? Nejvíc se bojím toho těhotenství, ale všichni z okolí tvrdí že to je blbost. Předem děkuji všem za rady. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
225
9.11.19 12:23

Co takhle zajít si na gynekologii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 12:26
@varenevejce píše:
Co takhle zajít si na gynekologii?

Máte určitě pravdu s tím že by to bylo přesnější, ale já bych chtěla nejdřív znát názory vás, které jsou daleko zkušenější než já a alespoň tušit na čem jsem. Každopádně tam nejspíš budu muset brzy zajít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
9.11.19 12:37

Těhotenství je značně nepravděpodobné plus jestli proběhly už 2 menstruace, tak bych zkusila těhotenský test. Ten by po takové době měl jasně ukázat, jestli jsi nebo nejsi těhotná. Každopádně slabší menstruace může být způsobena stresem (třeba prodělaný stres mohlo tělo vnímat jinak než ty), výraznějším zhubnutím či ustalováním cyklu vzhledem k věku. Jelikož jsi už zahájila sexuální život, tak určitě zajdi na gynekologii, kde vyloučí jiné onemocnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 12:46
@taninaj píše:
Těhotenství je značně nepravděpodobné plus jestli proběhly už 2 menstruace, tak bych zkusila těhotenský test. Ten by po takové době měl jasně ukázat, jestli jsi nebo nejsi těhotná. Každopádně slabší menstruace může být způsobena stresem (třeba prodělaný stres mohlo tělo vnímat jinak než ty), výraznějším zhubnutím či ustalováním cyklu vzhledem k věku. Jelikož jsi už zahájila sexuální život, tak určitě zajdi na gynekologii, kde vyloučí jiné onemocnění.

Dobrý den, teď se nejspíš budete smát ale testů jsem si dělala asi osm, poslední před týdnem, citlivost deset a všechny byly negativní, každopádně určitě zajdu a děkuju moc za radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
9.11.19 12:58

@VivienSofttiger Jsi mladá, menstruace může kolísat podle hormonů, každopádně pokud se ti cokoli nezdá, tak určitě za doktorem. Ono to nemusí být jenom těhotenství, může jít o cokoli jiného. Taky jsi mohla mít anovulační cykly a mohly být prostě jenom slabší, nebo jsi mohla být nastydlá/jinak nemocná, může na vás působit stres…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 13:30
@varenevejce píše:
@VivienSofttiger Jsi mladá, menstruace může kolísat podle hormonů, každopádně pokud se ti cokoli nezdá, tak určitě za doktorem. Ono to nemusí být jenom těhotenství, může jít o cokoli jiného. Taky jsi mohla mít anovulační cykly a mohly být prostě jenom slabší, nebo jsi mohla být nastydlá/jinak nemocná, může na vás působit stres…

Děkuji moc za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
9.11.19 17:16

To co popisuješ nezní jako žádná porucha - prostě pohlavní ústrojí nějak dozrálo a holt ted máš menstruaci o něco kratší.

A kombinace strassu a toho že málo jíš samozřejmě může mít vliv.

Takže si kup b-komplex s B-12, omega3 mastné kyseliny, hořčík a nějaké hemové železo a měsíc důkladně suplementuj a pokus se krotit stres a uvidíš jak to dopadne.

CO se stersem - mrkni do těchhle knih.

https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/
https://www.kosmas.cz/…8/vsimavost/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.19 18:41
@Ou píše:
To co popisuješ nezní jako žádná porucha - prostě pohlavní ústrojí nějak dozrálo a holt ted máš menstruaci o něco kratší.

A kombinace strassu a toho že málo jíš samozřejmě může mít vliv.

Takže si kup b-komplex s B-12, omega3 mastné kyseliny, hořčík a nějaké hemové železo a měsíc důkladně suplementuj a pokus se krotit stres a uvidíš jak to dopadne.

CO se stersem - mrkni do těchhle knih.

https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/
https://www.kosmas.cz/…8/vsimavost/

Strašně moc děkuju, velmi jste mi pomohla, určitě se mrknu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
25.6.20 23:12

DOTAZ:

Už roky používám menstruační kalíšek, takže mám přehled o množství menstruační krve. Nikdy jsem netrpěla na silné mestruace, v nejsilnější 2. den jsem ale ten kalíšek naplnila a nebo musela měnit tampon po 3-4 hodinách, jinak protekl.

Ale poslední dobou je to nějaké slabé. Dneska mám 2.den a té krve nebyla snad ani lžička.
A i předchozí menstruace byla slabá a trvala jen 3dny. Kdybych se nesnažila otěhotnět, tak si řeknu ejchuchu juchuchu, aspoň to není moc otravné, ale takhle přemýšlím, jestli je vše ok.

Stresu mám na své poměry málo, výživu kvalitní (v rámci příprav na miminko se fakt snažím+užívám doplňky), první půl cyklu jsem pila kontryhel, maliník, macu, tak bych čekala že jsem jak pohnojená, a ne totálně vyschlá.
Napadá mě, že to asi není moc znak narostlé sliznice.
Ale žiju v zahraničí, kde si nemůžu jen tak skáknout na gyndu na utrazvuk, takže to vyšetřování bude trvat déle a proto se ptám i tady, jestli někdo nemáte zkušenosti, jestli je to problém a co s tím. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat