Slabá ozva plodu, pícháni na vajecnikach

Anonymní
13.1.21 08:39

Slabá ozva plodu, pícháni na vajecnikach

Dobrý den, jsem po IVF stimulaci, prošel transfer 1.12.. Těhotenství potvrzeno.
První ultrazvuk vše v pohodě, nebo nikdo nic neříkal, bohužel druhý už nikoliv a srdeční ozva velmi pomalá, nějak 70/min.
To bylo před týdnem, včera opět kontrola a stav neměnný, ozva stejná a embryo o něco větší, ale neodpovídá velikosti. Njn..

Vím, jak to dopadne, už jsem se s tím srovnala.. Tak nějak.
Včera začalo bolet v podbřišku, tedy spíše bolest na vaječníkach obou a to častěji když jdu na malou. Ale ne pokaždé. A někdy i jentak, jakoby to tam táhne.

A teď dotaz, to už je příznak neprospívajiciho těhotenství? Jak to souvisí s chození na záchod? Mém to někdo takto, já nemám vůbec zkušenost. Malinko to tedy cítím při „velké“ :think:
Jinak nekrvacim, ale beru utrogestan ještě. Doktor říkal že ještě mám brát, že tomu dáme šanci, ale říkám si, že to možná vše drží on a jen se to celé protahuje :think:
Jak to teď bude probíhat? Co mě čeká?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8650
13.1.21 09:41

Ano, tím utrogestanem se vše jen zbytečně protahuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
13.1.21 09:58

A kolikaty jsi tyden, 8+? Jak je velike embryo? Ja bych tomu jeste dala posledni sanci vhledem k tomu ze se ta srdecni akce od minula nezpomalila a embryo povyrostlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 10:21

Já vůbec nevím jaký týden jsem ani jak se to počítá. Když je to z umělého. :lol: netuším jaká se to počítá. Ten transfer tedy byl 1.12 a bylo 5tidenni. A měsíčky byli předtím 13.11.
Jinak ty vaječníky mám zvětšené ještě po té stimulaci, ale nevěděla jsem o nich, jen na tom ultrazvuku prvním mi tam dloubl, tak to zabolelo, tak to říkal, ale nyní opravdu bolí. Teď jsem třeba zakaslala a zabolelo. A hlavně když jsem na té „male“, tak cítím, jako kdyby tam něco táhlo nebo jak to nazvat a i nějakou dobu po.. To taky cítím.
Na té první kontrole byla velikost embrya 1,5 cm, teď přesně nevím, ale prý o malinko větší. Zloutkovy vacek je, velikosti 5mm.

• Citovat
  • Nahlásit
5590
13.1.21 10:47

Nemusí to nutně být konec. Já šla k dr hodně brzo, byli tam dvě bez srdíček. Druhá kontrola už jenom jeden plod, a špatná srdecni ozva. Vůbec to nebylo pravidelny, chvíli tukalo, pak dlouuuho vynechalo, a pořád dokola. Říkal že je možný že se srdíčko úplně zastaví. Nakonec celé tehotenstvi pak bylo v pohodě, a teď mám měsíční dceru. Uvidíš no, je to prostě buď a nebo. Ale bolesti jsou v začátku vcelku normální pokud nejsou extrémně silné a nekrvacis. Pokud máš potratit tak ti na to žádnéj lék bohužel nepomůže, jen ten utros to může brzdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
13.1.21 15:13

1,5 cm je cca 7+5, o tyden pozdeji by to melo byt alespoň 2cm. Dle trasferu a stari embrya bys mela dnes byt cca 8+6. Ty bolesti mohou byt od te stimulace, ale jinak tehotenstvi doprovazi hodne pichani a tlaceni na rozlicnych mistech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 16:15

Zadavatelka

Děkuji všem
mě jak dotedka nic nebylo, tak jsem si myslela, že právě to embryo už odchází :think: Že se tam už něco děje. Na tom záchodě a nějakou dobu po, to bolí fakt docela dost. Jdu pak že záchodu spíš v předklonu. Ale po nějaké době, tak do minuty to přejde a už je je to vcelku v pohodě.
No doktor tomu rozhodně žádné prognózy pozitivní nedává, 8o to říkal, ať počítám s revizi dělohy.
Ale uvidíme tedy

• Citovat
  • Nahlásit
639
13.1.21 18:13

A nemas treba zanet mocaku? Jeste mne napada zaklonena deloha, kreč v pobrisnici,… :nevim: Jako takhle by rany potrat nevypadal. Hele kdyby si byl jisty, uz by te na revizi poslal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 18:31

@peclen
Ono se právě čeká až srdíčko dotluce a nebo bych krvácet, tak to řekl, že budeme čekat. Na revizi mě zatím poslat nemůže, protože plod žije.

Zánět mocaku jsem měla, a to spíš bolelo jako u toho vschodu, kde je mocak a řezalo to. Měla jsem pocit, že se mi chce na záchod, což tady nemám ani náhodou.

Dělohu mám v avf? Taková klasická pozice zkrátka, ale mohu se na vše poptat.
Každopádně děkuji za tipy. :palec: Čeká mě za pár dnů další kontrola, tak uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 11:09

Zadavatelka

Tak bohužel žádné dobre konce se konat nebudou… bolesti se začali objevovat ne jen při močení, ale i jen tak. Je to nakonec takové jako na měsíčky a při močení někdy a někdy ne.
Kdo byl na IVF a zažil odběr vajíček, tak cítím to jako po odběru.

Dneska tedy rychle kontrola… a srdeční ozva už není žádná. Zítra mě tedy čeká revize..
Sice žádné pozitivní výsledky, ale
třeba aspoň toto vlákno někomu pomůže pokud se setká s podobnými problémy.
Držte se
:andel:

• Citovat
  • Nahlásit
639
14.1.21 14:41

Tak hlavne ze to cekani netrvalo moc dlouho. At ta revize probehne rychle a bezbolestne. Preji hodne stesti do dalsiho snazeni ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 15:07

Krvaceni v devátém tydnu

Ahoj :) otěhotněla jsem neplánovaně koncem listopadu a momentálně jsem v 9 týdnu a 5 dní. Po celou dobu bylo vše v pořádku. Občas jsem měla nevolnosti a byla hodně unavená, to je ale tak vše. Studuji vysokou školu a momentálně mám zkoušky tak jsem jen ležela v učení a nijak se nenamáhala. Včera jsem z ničeho nic začala krvácet. Doma to bylo hodně slabé spíše do růžova. Jela jsem na pohotovost kde mě paní doktorka vyšetřila vaginálně a po vyšetření všude krve jako blázen. Moc mi k tomu neřekla. Jen vím že srdíčko zatím bilo a plod odpovídal tomu devatemu týdnu a 5 dní. Nechali si mě tu a dali mi utrogestan a ascorutin a něco do žíly. Dnes mi ultrazvuk prý dělat nebudou. Vůbec nevím na čem jsem. Bolesti žádné nemám a dnes už spíše jen špiním. Stalo se to někomu z vás? A jak jste dopadli :( hrozně se bojím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat