Slabé špinění a bolest v podbříšku ve 12. tt

18
5.8.13 10:53

Slabé špinění a bolest v podbříšku ve 12tt

Ahoj holky jsem tu nová a nikde nemohu najít diskuzi na téma které mě trápí, tak doufám že mi někdo poradíte a předem děkuji. Jsem dneska přesně 12+5tt ale minulý týden ve čtvrtek večer se mi ukázalo slabé špinění (jen 2× a pak tedy i další den a během víkendu jednou)a taky takové jakoby dloubnutí a sem tam píchnutí v podbříšku během dne jen někdy celý den to netrvá ale třeba tak hodinku dvě a pak navečer trochu taky tak hodinku, ale trápí mě to už také od toho čtvrtka a stále to nepřechází, druhý den tedy v pátek jsem hned ráno volala Dr a a měla jsem hned přijít, (v lednu tohoto roku jsem prodělala zamlklý potrat)a podle ultrazvuku bylo vše v pořádku viděla jsem jak sebou miminko krásně mrská a ručičky a nožičky. Doktorka mi řekla že ať vynechám sex aspoň na 14dní a pak to zkusíme a tím to haslo pak ještě řekla že by mi předepsala Utrogestan ale že to už teď nemá cenu když se začíná dělat placenta, a objednala si mě na půlku září na další kontrolu.. Nevíte jestli je tedy tohle normální spíš mi teď jde o ty bolesti než o to špinění protože to opravdu mohlo být po sexu bojím se ale aby nešlo o samovolný potrat :,( (zítra k ní jdu znovu jelikož jsem pak doma zjistila že mi ještě nevystavila těhot. průkazku ale to mi dnes sestřička do telefonu řekla že to bude jen rychlovka a že to vypíše ona a nic víc) mám tedy i sedavé zaměstnání tak si říkám jestli to není i tím, skoro 12 hodin sedím na recepci a dělám dva dny denní a dva dny noční, pk mám 4dny volno. A taky nejsem žádný hubeňour ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

615
5.8.13 10:59

Ahoj, nejsem lékař a nevím přesně, jak ty bolesti vypadají. Ale já měla v obou těhotenstvích zpočátku bolesti, jak se roztahovala děloha. Vnímala jsem je hlavně večer. Tak budu držet palce, ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10762
5.8.13 11:01

Snap- sice to může mít jistě spoustu příčin, o kterých nemám páru, ale kolem dvanáctého týdne je špinění elice časté a ty bolesti, které popisuješ budou pravděpodobně od dělohy - už se sebou holka musí něco dělat, aby v ní miminko mohlo růst, takže pak těhotné různě píchá, jak se děloha roztahuje a pro organismus je to nezvyklá činnost :)
takže za mne, je to zc ela normální, měla jsem to u všech dětí, s jedním jsem taky jela na gynekologii kvůli špinění, ale nebylo to nic zvláštního.
zákaz sexu bych taky považovala spíše za doporučení abys byla v klidu a případné špinění tě psychicky nerozhazovalo, než že by ti sex mohl skutečně nějak uškodit :)

pa a přeju příjemné těhotenství. Máš rozunou doktorku, že tě nehodí na kontorly každou chvilku!

pa
har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.13 11:12

Děkuju holky :) hned jsem klidnější, přeci jen jsem takhle poprvé těhotná v tom lednu jsme zjistili ve 13tt na pohotovosti že miminku nebilo srdíčko a velikostně odpovídalo 8tt takže to taky chvíli trvalo ale právě že průběh byl stejný začala jsem taky po sexu špinit a pak jela na pohotovost protože byl víkend a to jsem tedy špinila víc, a neměla jsem tedy bolesti které jsou teď, pokud to je jen díky roztahování tak jen ať se roztahuje ať má miminko místečko :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.13 11:14

Ps: 14.8 jdu na screening tak tam se toho třeba taky dovím více, teď bohužel nemám ani fotečku tím že jsem šla akutku mimo termín :-( bylo to takový hop hop vše ok v září nashledanou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
5.8.13 11:15

@snap2 Myslím že když bylo po ukončeném 12. týdnu mimčo ok, už je skoro vyhráno :palec: Břicho mě taky bolelo a špinila jsem asi od 7. do 14. tt, takže si myslím že můžeš být v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7768
5.8.13 11:21

…já jsem od 10.týdne taky špinila, zabral mi Utrogestan a malej už bude mít 11 měsíců :srdce: Přeji klidné těhulkování :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.13 11:28

.. Mě ho právě nenapsala a ještě vlastně dodala že teď už nemůžu mít zamlklé těhotenství že teď kdyby něco přišlo tak potrat a že to bych poznala že bych krvácela silně a šly ze mě kusy, a že kdyby mi přestalo ze dne na den být zle tak to je taky známka, to mi zatím je ikdyž už ne tolik jako v předchozích týdnech :).
Ale co jsem vyčetla a jak i říkáte nejdůležitější je těch prvních 12 týdnů pak už by to mělo snad být ok. :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
5.8.13 11:46

Ahoj, mě se tohle stalo minulej týden, byla jsem 12+6tt. Den jsem byla v klidu, že to přejde, ale druhej den jsem špinila pořád, tak jsem zavolala k doktorovi a sestřička říkala, ať radši přijdu. Na utz bylo vše v pořádku, nic nikde, žádná sraženina nebo něco takovýho, srdíčko bylo. Ale jsem doma na neschopence, doktor říkal ať odpočívám a sex taky zakázal. Teď už tři dny nešpiním, ve čtvrtek jsem objednaná na screening, ten placenej, tak doufám, že bude vše v pořádku a já snad příští týden zas půjdu do práce. Jinak léky mi taky žádný nedal, říkal, že je to zatím zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11219
5.8.13 12:18

Ahoj, já jsem špinila a drobně krvácela prakticky od úplného začátku, brala jsem utrogestan, po 12 týdnu už opravdu ale nemá význam, protože se vytvoří placenta, která tvoří dostatek hormonu progesteronu, aby se miminko udrželo v děloze, proto se už nemusí dodávat v tabletách.
Vzpomínám si, že jsem taky volala kolem toho 13 týdne k doktorovi, že mě pořád píchá v břiše a on mi řekl, že to je roztahováním dělohy a že je to pro tohle období typické.
Co jsem se o to hodně zajímala, tak jsem také všude četla a slyšela, že pokud by došlo k potratu, tak by se to projevilo masivním krvácením a ostrou bolestí břicha a každého by to donutilo ihned navštívit doktora.
Dokonce jsem i ve 14 a 25 týdnu hodně krvácela, ale i tak všechno dopadlo dobře, i když nervy to tedy byly.
Držím palce, ať miminko v bříšku krásně roste a za 28 týdnů sladce spinká u maminky v náručí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.13 16:26

Vy jste úžasné hned jste mi zvedly náladu, ne teda že bych tohle někomu přála ale že jsem hned klidnější že je tohle „normální“ stav, řeknu vám že teda teď mě v tom podbříšku pěkně dloube jak před menstruací známá co dělá sestřičku na dětském mi doporučila ať si často doma lehám s nohama do vzduchu na prokrvení, tak se už těším z práce domů jak hodím nožky nahoru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.13 16:31
@desire1 píše:
Ahoj, mě se tohle stalo minulej týden, byla jsem 12+6tt. Den jsem byla v klidu, že to přejde, ale druhej den jsem špinila pořád, tak jsem zavolala k doktorovi a sestřička říkala, ať radši přijdu. Na utz bylo vše v pořádku, nic nikde, žádná sraženina nebo něco takovýho, srdíčko bylo. Ale jsem doma na neschopence, doktor říkal ať odpočívám a sex taky zakázal. Teď už tři dny nešpiním, ve čtvrtek jsem objednaná na screening, ten placenej, tak doufám, že bude vše v pořádku a já snad příští týden zas půjdu do práce. Jinak léky mi taky žádný nedal, říkal, že je to zatím zbytečný.

Tak ve čtvrtek držím všechny palečky určitě to dobře dopadne :hug: já jdu právě od středy za týden, ale jak jsem byla teď u tý svý Dr. tak mi ukazovala nosní kůstku tak aspoň zatím jedno plus, viděla jsem srdíčko, ručičky nožičky ten nosánek a pak si mimčo dalo demonstrativně pěstičku pod bradu a otočilo se tak to se Dr. hrozně smála a právě říkala že vidí vše ok.. tak nám oběma přeji aby to už ustálo, jinak šetřit se mám taky ale o práci že bych neměla nic neříkala a já teda ani nechci potřebuju tu vydržet co nejdéle to půjde akorát od září si asi řeknu u vedoucí že nebudu dělat noční ale jen denní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
5.8.13 16:35
@IvčaL píše:
Ahoj, já jsem špinila a drobně krvácela prakticky od úplného začátku, brala jsem utrogestan, po 12 týdnu už opravdu ale nemá význam, protože se vytvoří placenta, která tvoří dostatek hormonu progesteronu, aby se miminko udrželo v děloze, proto se už nemusí dodávat v tabletách.
Vzpomínám si, že jsem taky volala kolem toho 13 týdne k doktorovi, že mě pořád píchá v břiše a on mi řekl, že to je roztahováním dělohy a že je to pro tohle období typické.
Co jsem se o to hodně zajímala, tak jsem také všude četla a slyšela, že pokud by došlo k potratu, tak by se to projevilo masivním krvácením a ostrou bolestí břicha a každého by to donutilo ihned navštívit doktora.
Dokonce jsem i ve 14 a 25 týdnu hodně krvácela, ale i tak všechno dopadlo dobře, i když nervy to tedy byly.
Držím palce, ať miminko v bříšku krásně roste a za 28 týdnů sladce spinká u maminky v náručí :kytka:

Ivčo věřím že nervy to byly, a hlavně když jak píšeš jsi hodně krvácela. Hlavně že vše dobře dopadlo a já moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
5.12.13 06:31

Velice děkuji za tuto diskuzi :*.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
6.12.13 13:01
@Snehurenka píše:
Velice děkuji za tuto diskuzi :*.

Doufám že vám pomohla, já jen dodám že u nás už je dáávno vše v pořádku a k dnešnímu dni jsem ve 30+2tt a před dvěma dny jsme byli na kontrole a čekáme chlapečka s váhou k 30+0 1320g :) Tak přeji aby se Vám také dařilo pokud máte podobné problémy jako jsem mívala já

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama