Způsobují sladkosti při kojení prdíky?

Anonymní
30.1.20 21:16

Sladkosti při kojení způsobují prdíky?

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo podobnou zkušenost jako já.
Pokud si dám víc sladkého, např. sním půlku milky, tak to způsobí u mimča (3 týdny) bolest bříška, tlačí a má prdy.
Docela mě toto zjištění překvapilo. Všude se nedoporučuje spíš květák, čerstvé pečivo atd. O cukru jsem nikde nečetla.
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.1.20 21:29

Může to být reakce na čokoládu. Nebude to tolik o cukru, jako spíš o mléku, kofeinu a jiných složkách, můžou působit zácpu, mají povzbuzující účinky (A mimčo hůř spí), každému dítěti působí jinou reakci. Těch potravin, co můžou dětem působit bolení, je hromada, některé děti bolí bříško i na UM :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
30.1.20 21:42

Řekla bych, že u čokolády půjde spíš o mléko. A pak samozrejme cukr nabuzuje, po něm jsou akční snad všechny děti. A určitě existuje i možnost, že vadí sám ten cukr. Dceru bolí břicho po řepě, což jsem taly nikdy neslyšela, že by někomu dělala problém. Možné je všechno. Jinak na hodně sladkého dávej pozor i kvůli kvasinkam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PID
723
30.1.20 22:08

Reaguji na cokoladu, jak tu nekdo psal. Milka neni prece cokolada a o obsahu mleka u ni nemuze byt ani rec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12471
30.1.20 22:18

Konkrétní zkušenost nemám, ale nepřekvapuje mě to. Podle toho, co holky vyprávěly, tak jsou děti citlivé na ledacos. A nebo to třeba ani nemusí být čokoládou, ale mimča občas mají prdíky tak, jako tak.

Jinak po půlce Milky by bylo šoufl i mně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1984
30.1.20 22:28

Taky me připadalo, že ze začátku když jsem si dala víc čokolády tak to malé vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
31.1.20 02:14

To se srovná. Urcite je velky rozdil jist pres nejakou snuru ziviny od matky a pak najednou šok, cucat do zaludku a jeste nezdravosti co máma sezere :D
Potkala me jednou 2 denni kolika se synem asi 2 tyden co jsme dorazili z porodnice. Nezmenila jsem jidelnicek, koupila jsem rourku, espumisan davala pred kazdym kojeni a vecer probiotika. Rourku jsem pouzila jen parkrat, espumisan ted jen kdyz si vzpomenu a probiotika davam po koupani 1×denne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 10:48

Mléko ani kakao problém nedělá, když si třeba udělám hořké kakao, tak je to v pohodě. Ale sušenky, čokolády, prostě cukr. Asi je fakt, že každé mimčo je jiné a může reagovat na různé věci. Jen ten cukr jsem jako příčinu prdů nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
12471
31.1.20 14:08
@Anonymní píše:
Mléko ani kakao problém nedělá, když si třeba udělám hořké kakao, tak je to v pohodě. Ale sušenky, čokolády, prostě cukr. Asi je fakt, že každé mimčo je jiné a může reagovat na různé věci. Jen ten cukr jsem jako příčinu prdů nečekala.

A není to spíš tím, že si na to dáváš velký pozor?? Může to být jenom tím že je miminko malé a není zvyklé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 14:40

@P4ja Tak možné to je. Ale mám pocit, že když nejím cukr, tak tolik netlačí a nepláče. A když si pak něco dám, tak za půl dne pláče a při tom tlačí.

• Nahlásit
  • Citovat
12471
31.1.20 14:44
@Anonymní píše:
@P4ja Tak možné to je. Ale mám pocit, že když nejím cukr, tak tolik netlačí a nepláče. A když si pak něco dám, tak za půl dne pláče a při tom tlačí.

Půl dne?? to bych řekla, že je moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 19:41

@P4ja Myslela jsem to tak, že si to dám třeba po obědě a večer pláče. Takže je to spíš tak 5-6 hodin. Za kolik hodin by se to mělo projevit?

• Nahlásit
  • Citovat
12471
31.1.20 21:01
@Anonymní píše:
@P4ja Myslela jsem to tak, že si to dám třeba po obědě a večer pláče. Takže je to spíš tak 5-6 hodin. Za kolik hodin by se to mělo projevit?

Nejsem doktor, ale cukr se podle mě dostane do mléka mnohem dřív. Jestli večer pláče, tak bych to fakt nepřisuzovala cukru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 21:34

@P4ja Ale pak teda nevím, jak vysvětlit, že když vynechám cukr, tak jsou večery daleko klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
12471
31.1.20 21:42
@Anonymní píše:
@P4ja Ale pak teda nevím, jak vysvětlit, že když vynechám cukr, tak jsou večery daleko klidnější.

Tak když myslíš. Ono to může být za měsíc jinak. Já to neřešila a jedla jsem všechno. V šestinedělí teda opatrněji luštěniny a květák. Jinak vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama