Slaný bazén na zahradě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 04.05.18 15:03
Slaný bazén na zahradě

Krásný den :)
Mám otázku ohledně bazénu, zda s tím někdo nemá zkušenost…

Bydlíme s tchýní a tchánem, kteří mají na zahradě klasický bazén již několik let, s pískovou filtrací. Máme ročního kluka a protože vím, kolik chemie do bazénu tchán dává, řekla jsem narovinu, že tam malého koupat nebudu.
Teď přišli s tím, že koupí sůl a udělají z bazénu slaný, aby se tam koupat mohl. S pískovou filtrací to prý jde.

Zkoušela jsem něco hledat na internetu, ale moc jsem toho nenašla. Oni si prostě myslí, že jen koupí pytel soli a bude vystaráno, ale já tedy koukala, že musí být zásobník na sůl, UV lampa a netuším, zda ještě něco.

Plus tedy teď jsem přijela domů, bazén celý zelený (na zimu se zakrývá pouze plachtou) a oni místo toho, aby ho tedy vypustili, abychom ho vyčistili a napustili znovu, tak koukám, že ho opět, jako každý rok, dopouštějí…
Tohle mi ale přijde jako hloupost, ne? Vždyť do té soli se pak přidává už jen trocha chemie, tak nebylo by lepší bazén prostě vyčistit a napustit znovu, tím spíš, že už se tak 10 let úplně nevypouštěl? :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

marin
Echt Kelišová 8849 příspěvků 04.05.18 15:07

Moc se v tom nevyznám. Zatím máme bazén jen koupený, takže letos bude poprvé. Chceme také mít bazén se slanou vodou. Ale máme k tomu solinátor.

Jj.Mm
Kecalka 293 příspěvků 04.05.18 15:09

Tak se soli ti neporadim, ale zapuštěné bazény se vypouštět nemusi, nechá se půlka do te se da chcemie aby nezamrzla voda a nezničila se folie…a potom se voda vycisti a udržuje..

Aries6
Generální žvanilka 21776 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 15:10

Známí to mají a stejně tam lijou chlor. Asi méně, ale dává se tam.
Ale je ta voda taková jemnější - jednou jsem se tam byla koupat. Není ta pokožka pak tak napjatá, jak po chlorované vodě.
Ale fakt to nebude jen o tom, koupit pytel soli a vysypat ji tam.

marin
Echt Kelišová 8849 příspěvků 04.05.18 15:10

Tady je k tomu článek: http://www.dumazahrada.cz/…-na-zahrade/

scentini
Závislačka 3361 příspěvků 04.05.18 15:14

Lepsi je uprava kyslikem, ale taky je potreba uv lampa. Po kysliku neni pokozka vysusena a je to supr. Nasi maji bazen pod strechou, vypousti se na zimu do pulky a na jare dopusti, vysaje a osetri. Ale voda je krasna, kdyz byli bez strechy voda se vypoustela a bazen se rucne cistil.

ivašot.
Kelišová 5813 příspěvků 04.05.18 15:15

U slané vody se provádí tzv. elektrolýza soli, při té vzniká chlor, který vodu dezinfikuje. Tento proces je navíc daleko háklivější na výkyvy Ph vody, takže se do vody musí přidávat přípravky na jeho úpravu stejně jako u klasické chlorované bazénové vody. Navíc se ta elektrolýza poměrně těžce reguluje, takže ve vodě může být nározově víc chloru, než když ho přidáváš v tabletách do neslané vody.
Takže rozhodně slaná voda neznamená voda bez chloru.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 04.05.18 15:25

No, já se teď ještě dozvěděla, že je bazén napuštěný vodou ze studny. Tudíž vodou, která není vůbec nijak ošetřena a rychle se kazí, tak možná i proto tam lili vždycky tolik toho svinstva…
Mě známý, co tady u nás vlastní bazén řekl, že do 3 let by děti do chlorovaného bazénu chodit neměly. Že sice se píše do roka všude, ale že on to do těch 3 fakt nedoporučuje. Takže já malého do bazénu stejně dávat nejspíš nechci, ale vadí mi, že z toho zase vylezu jako nejhorší já - že oni chtěli udělat něco pro nás a mě se to pořád nelíbí…

Amys
Generální žvanilka 20637 příspěvků 04.05.18 15:26

Tak z mého osobního pohledu radši bazén se savem, než se solí. Ale ono záleží samozřejmě na okolnostech. Koukám na to z pohledu člověka, který kouká na to, aby neměl zasolenou zahrádku, děti cákají a občas vodu vyměňujeme a to pak používám na zalévání (jsem velký pěstitel). A jinak jak už tu bulo řečeno - chlór jako chlór, jen ten ze soli se uvolňuje pomaleji.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 04.05.18 15:29
@Amys píše:
Tak z mého osobního pohledu radši bazén se savem, než se solí. Ale ono záleží samozřejmě na okolnostech. Koukám na to z pohledu člověka, který kouká na to, aby neměl zasolenou zahrádku, děti cákají a občas vodu vyměňujeme a to pak používám na zalévání (jsem velký pěstitel). A jinak jak už tu bulo řečeno - chlór jako chlór, jen ten ze soli se uvolňuje pomaleji.

My se koupali vždy spíše v řece, v rybníku. Mě tyhle bazény nijak moc nelákají. Sama jsem se tam koupala jednou. Přítel má atopický exém a taky tam moc nemůže.

Amys
Generální žvanilka 20637 příspěvků 04.05.18 15:30

@megy.misa My se odmala koupali v rybníku a žijeme, tak nechápu, proč ti vadí voda ze studny :lol:
A jinak pro a proti ohledně bazénu sůl kontra savo jsou shrnuta tady:
 http://www.bazenovachemiepraha.cz/…enova-chemie

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 04.05.18 15:35
@Amys píše:
@megy.misa My se odmala koupali v rybníku a žijeme, tak nechápu, proč ti vadí voda ze studny :lol:
A jinak pro a proti ohledně bazénu sůl kontra savo jsou shrnuta tady:
http://www.bazenovachemiepraha.cz/…enova-chemie

Nevadí mi voda ze studny - píšu, že se nedivím, že tam museli lít vždy tolik chemie. Protože neošetřená voda se rychleji kazí ;)

Dianadi
Povídálka 36 příspěvků 04.05.18 15:38

Jsi zbytečně přecitlivělá. My máme v okolí tolik různých rybníků a běžně tam koupou rodiče i malé děti, nikdo na to ještě neumřel. bazén je dnes na každé zahradě a taky jsem neslyšela případ, že by někdo na vodu zemřel. Buď ráda, že ten bazén tchánovci mají a neřeš kraviny. :D

mau-mau
Závislačka 3060 příspěvků 04.05.18 15:42

My máme bazén na chatě, kde je sakra málo vody. Objednali jsme si cisternu, protože bych to ze studny napouštěla 100 let :roll: Ovšem vypustit 10m3, to jednak kvůli sousedům nejde a druhak škoda vody. Takže tam brzy hodím modrýho bleska a voda bude super. Podle mě ta chemie, když se správně používá, nebude žádná hrůza. To by se to nemohlo prodávat. Občas hodím chlorovou tabletu, ale fakt třeba jen 3 za léto, voda je krásná a hlídám ph. Chodí k nám i sousedi s dětmi a nikomu nikdy nic nebylo z naší vody. Kdybys chtěla, abych to každé léto měnila, asi bych ti řekla, že pokud se ti moje voda nezdá, nekoupej se. Sousedi vedle mají vodu 10 let. Nejdřív mi to taky přišlo jako ekl, ale když jsem do toho trochu pronikla, dá se :palec: než si zkazíš kvůli bazénu vztahy s tchánovci, něco si o tom zjisti u nějakého prodejce bazénů. Chemie tu není, aby nás zabíjela ;)

jkra
Generální žvanilka 23518 příspěvků 04.05.18 15:46

Mam slany, napusteny vodou ze studny.
neni Pravda, ze se kazi.
Ze soli se elektrolyzou vyrobi chlor. Takze to neni bez chloru.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Ullrichová z Ulice přiznala nového chlapa a promluvila o dětech. Chce se konečně usadit?

Letos oslaví čtyřicáté čtvrté narozeniny, přesto se jí stále nepoštěstilo... číst dále >

Tři největší trapasy Karly Šlechtové: Na tyhle „bomby“ nikdy nezapomenete!

Končící ministryně obrany Karla Šlechtová toho za svou politickou kariéru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Reklama