Reklama

Šlapací šicí stroj, prosím o radu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 20:44
Slapaci sici stroj, prosim radu

Devcata, dostala jsem starej sici stroj, jeste slapaci. No, ta plotna slapaci se hybe pekne a nasledne i to kolo vpravo na stroji remenem, ale nevim co s tim, ze mi to jaksi nehybe s jehlou ani s tema soupacima zoubkama pod latkou tudiz nesiju. Neni tam nekde neco,,co mam nastavit precvaknout? Nejde mi to odhalit, dekuju za tipy. A sorac za blbe pojmenovavani casti stroje, neznam to.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 20:46

Stroj je takovyhle

sepru
Kecalka 226 příspěvků 27.08.18 20:50

Je to kolo vpravo dotažené? Není povoleno na návin člunku?

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 20:53

@sepru dotahla jsem, nepomohlo

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 27.08.18 20:56

Mne tedy také napadlo pouze, že to máš přeplé na polohu navíjení cívky… :think:
Ale kde ho najdeš u tohoto stroje, netuším. :nevim:
Ještě mne napadá, když zatočíš kolečkem ručně, funguje?

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 20:59

@Brontik proste asi musim nekde najit navod na tenhle konkretni stroj, jen se mi to zatim nedari…dekuju za odpoved, i @sepru

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 20:59

@Brontik prave ze ani tak ne.

cverunka
Závislačka 2542 příspěvků 27.08.18 21:00

Podívej se, jestli máš v pořádku řemen, co to roztáčí. Není příliš volný? Jinak si také myslím, že je stroj přepnutý na navíjení cívky.

Coda
Kecalka 285 příspěvků 27.08.18 21:04

Taky mi přišlo, že by to mohlo být tím přepnutím na návin cívky (možná to je ta stříbrná část na pravé straně)… pak mě ještě napadlo, jestli ten kožený řemen není uvolněný (já ho musela vyměnit za pevnější) no a jako poslední věc by to mohlo být tím, že ten posuvný mechanismus je zadřený a chtěl by promazat? :nevim: jinak stroj vypadá moc pěkně :palec:

Aillet
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 27.08.18 21:04

A když ho odklopíš, nejsou tam nějaký hejblátka ze spodu?

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 21:09

Ten remen je tam dost fest,,je spojeny kovovou svorkou…to stribrne kolo vpravo ma vprostred kolecko, kdyz ho pootocim to stredove, zacvakne to ale stejne se ta jehla pak nehybe.
Ja teda asi zkusím zitra koupit olej…
@Aillet nooo jsou

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 21:10

Kdyz utahnu to stredove kolecko, da se s tim obvodovym ztezka tocit ale jehla se nehybe. A tou plotnou to utazene ani nerozhybu,,remen klouze po tom…

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 21:11

Ja to asi pisu jako de.bil ale fakt s tim neumim a nerozumim tomu, jen jsem kdysi trochu sila na elektrickym stroji

Aillet
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 27.08.18 21:31

Odklopit a zkusit ručně otočit kolečkem napravo, jestli není problém tam. Řemen zteřelý není?

Tarjei
Závislačka 3942 příspěvků 27.08.18 21:55

Odklopila jsem. Kdyz rucne tocim tim kolem, vespodu je takova hridel, vede k ni neco jako popruh shora, jen se malinkato poskubava jinak nic..neco zadrenyho?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >