Slatiňany a okolí - kam s dětmi?

Anonymni
18.8.08 21:45

Slatiňany a okolí - kam s dětmi?

Ahoj,

prosím o radu maminky, které Slatiňany navštívily nebo poblíž žijí.

Jedeme tam na jednodenní výlet s dětmi - nejmladším jsou necelé 4 roky. Můžete mi prosím doporučit, kde najdu ve Slatiňanech:

1. restaurace / cukrárny s dětským koutkem
  2. dětská hřiště

Kromě zámku, parku a hřebčína - co je zde ještě možné vidět? Je něco třeba někde v blízkém okolí? Známe Chrudim - muzeum loutek, Pardubice - zámek. Napadá vás prosím ještě něco?

Budu ráda za jakýkoliv postřeh.
Díky, Bára

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4494
19.8.08 08:06

Jé, tak to míříš do mého bydliště:

TAkže - cukrárna s dětským koutkem od 18.8. opět uzavřena :roll: , ale je tu ještě jedna s vyhlášenou točenou zmrzlinou a posezením -tak snad zamiřte tam - je při hl. silnici směr ŽĎár n.S., naproti škole. Naproti této cukrárně je parčík a za ním ulička, kde je dětské hrišně ;-)

Pak tu máme ještě restauraci Bonet (na konci města - směr Žďár) - tam mají tuším koutek u zastřešeného letního posezení - pískoviště z hračkami?)
A pak restaurace „pod zámkem“ - tam mají pěkné venkovní posezní a možná taky něco pro děti…

Pak v zámeckém parku je ohrada s převalskými koňmi - oblíbené u dětí.
Určitě navštivte „kočičí hrádek“ v lese od hřebčína směr rest. Monaco. Na parkovišti u hřebčína je také skvělá točená zmrzlina0 :-)

…kdyby ještě něco, tak ráda popíši :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
19.8.08 08:55

jo jo, kocici hradek navstivte urcite, je to prijemna prochazka - a deti se vyradi. my jsme tam byli na jare s triletou dcerou a nemohli ji odtamtud dostat :wink: .

jinak kdybyste si chteli kousek zajet, tak navstivte kunetickou horu http://www.kuneticka.hora.cz/…jekty1.phtml?… - pod ni je fajn restauracka s malym detskym hristem, jsou tam i kone atd. http://www.podkunkou.cz/. a kousek od kun. hory je „pernikova chaloupka“ - muzeum perniku http://www.pernik.cz/…jekty1.phtml?… .

pak je jeste relativne pobliz vesely kopec http://www.vesely-kopec.cz/ . i kdyz je fakt, ze to zas tak zabavne pro male deti neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.08 09:58

Korena,

díky za tipy, určitě využijeme… :-) Pokud tě napadne něco dalšího, prosím, piš. :-) Jak je to ve Slatiňanech s parkováním? Když necháme auto někde u zámku, jsou to k té cukrárně i restauraci krátké úseky, nebo se vyplatí popojet a přeparkovat? Jedeme zítra, má být deštivo, ale snad se nám výlet vydaří.

Adelina77,

Kunětická Hora a okolí i Veselý Kopec jsou super, už jsme je navštívili loni v létě. :-) Veselý Kopec navíc máme cestou - jedeme z Havl. Brodu. Na Kočičí hrádek jsem info našla, tak snad nebude moc pršet a užijeme si to.

Dík, hezký den, Bára

• Nahlásit
  • Citovat
4494
19.8.08 10:09

Bára: Zaparkovat se dá buď pod zámkem naproti MěÚ - zdarma, ale bývá plno. Vedle je hned restaurace. Nebo zaparkovat pod hřebčínem, tam je to tuším 20/den a vedle zmrzlina. K té cukrárně se dá jít od zmiňované rest. podél řeky - naší ulicí :-)) a je to tak do 15min. Pokud chcete procházku, tak je to v poho - a pokud pojedete od Havl., tak budete tu cukrárnu míjet vpravo ;-)

Od Kočičáku se dá jít lesem ještě kousek cca 1,5km k rozhledně „Bára“ , ale poničila ji vichřice,tak je rozložená, ale je pěkný výhled z toho místa i tak :) Od Kočičáku na druhou stranu se dá taky dojít k rest. MOnaco, je to taky pěkné místo - taková výletní restaurace ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
19.8.08 12:29

Ahoj.
Koreno a už se může do lesa? Já jsem volala na informace a do lesa se furt nesmí, ne? Na Kočičí Hrádek se taky nesmí. Snad jen otevřeli park u zámku.
Nebo máš jiné informace?

Zorka z Chrudimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
19.8.08 12:33

JO tak to nevím, prak ještě asi taky úplně otevřený není, ale stejně tam všichni chodí. Před 3 dny jsem tam taky jela a ani jsem nikde neviděla nic nebezpečného. Ke koním se může oficiálně z jedné strany…jak je to s lesem nevím, ale vím, že tam lidi ke Kočičáku 100% chodí 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
19.8.08 13:32

hm, tak jsem koukala na uredni desku - do 30.9. je na chrudimsku zakaz vstupu do x lesu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.8.08 22:06

Korena,

díky za další info, na ten les se zeptáme přímo na místě a uvidí se.
Upozornění na netu jsem našla taky. :-(

Bára

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.8.08 20:27

Korena, díky!
Před hodinou jsme se vrátili a moc jsme si to u vás užili. :-)
Hřebčín, vyjížďku dětí na koni - i náš prcek byl nadšený a to jsem z toho měla strach, oběd v zámecké restauraci, procházka kolem řeky a pozorování toho hejna kačen, co tam je, pak zámek a koně v parku no a na závěr při cestě domů točená zmrzlina (trojkombinace) v té cukrárně na T.G. Masaryka - zbaštili jsme ji naproti v parku na lavičkách.
Do lesa na Kočičí hrádek jsme nešli, v infocentru nás upozornili, ať to neriskujeme, že tam jezdí na kontroly i městská policie. Stejně tak je kvůli polomům zavřený zámecký park. Ale jinak moc hezký výlet a vyšlo nám krásné počasí. :-)

Bára

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama