Šlechtova metoda, páteř

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 21.10.14 12:58
Šlechtova metoda, páteř

Ahoj, jelikož mám vyhřezlou ploténku a nic moc nepomáhá tak jsem nakonec se objednala a navštívila dnes pana Šlechtu z Černošic. Nevěděla jsem moc co čekat, na internetu žádná diskuze není a zkušeností je taky poskrovnu, tak mě napadlo založit téma, určitě lidi co taky hledají alternativy k léčbě plotének uvítají.
Jestli je tu někdo kdo má zkušenosti, kdo chodí a podobně. Já byla dnes poprvé, jsem zatím nadšená, pan šlechta je moc milý, vše mi vysvětlil a ukázal na modelech páteře (to za půl roku žádný doktor nevysvětlil, neukázal) a naučil mého manžela jak se mnou mordovat abych tam nemusela každý týden jezdit. Dost to teda bolí, ale věřím že jsem konečně našla něco co mi pomůže :-) tak napíšu jak se to vyvíjí dál ta léčba. Budu ráda za zkušenosti a názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lilalu
Závislačka 4555 příspěvků 21.10.14 13:04

Ahoj, ja zadnou zkunost nemam. Pred prvnim tehu jsem mela velke problemy s plotenkou a pomohl mi jeden dr., co jezdi do ml. Boleslavi. Od te doby problemy nastesti nemam a uz cekame druheho potomka ;-)

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 21.10.14 13:14

Ahoj,

ja mam jiny problem, ale take navstevuji pana Slechtu, je jediny, kdo mi kdy pomohl. Jen teda doporucuji jezdit radeji k nemu, nez si to nechat delat doma, ma to lepsi ucinek. Me manzel masiroval sem tam podle instrukci, ale nebylo to ono, preci jen pan Slechta a jeho asistentka (ktera me pak masirovala vetsinu casu) to umi nejlepe a nejucineji.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 21.10.14 13:16

Jo a tu jeho metodu dela i jeden Rus v Praze

larica77
Nováček 7 příspěvků 21.10.14 13:28

Ahoj, také jezdím k panu Šlechtovi. Mám problém se žebry a krční páteří. Bohužel blokády žeber se mi pořád vrací. Po masáži mám asi 4 dni i modřiny. Manžel mi dělá masáže každý 5tý den, ale není to ono, jako originál :)

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 21.10.14 15:04

@Lilalu můžu se zeptat jak ti ten doktor pomohl? :-)

@LadyTommy on to právě naučil mého manžela a doporučoval tak jsem se nehádala :-D manžel navrhoval střídavě. No uvidíme jak to manželovi půjde, ale pocitově to dělal správně :think:
Myslím si že není sám kdo to dělá, protože pořádá i školení, ale já jsem ráda že jsem byla „u zdroje“ :-)

@larica77 a pomáhá to? to musí být masakr u žeber :cert: ono ty záda a stehna je taky síla, taky se mi vybarvují teď modřiny.

Tak jste mě nahlodali jestli není lepší jezdit… nu asi to zkusíme s manželem a kdyžtak by mě tam pak vozil… Ale lepší by bylo aby to uměl, pojedu do lázní a tam mi to bude muset dělat sám manžel až tam za mnou dojede :-D

Lilalu
Závislačka 4555 příspěvků 21.10.14 15:13

@kristyn.g ja tu plotenku mam asi z prace jak sem casto zvedala tezke krabice a byla u toho ohnuta. Obvodak me jednou poslal k nekomu, kdo mi dal jen injekci a stahovaci pás. Tak sem diky tchyni zacala jezdit, jo ke Šlaufovi ;-) vzdy mi polozil ruce na zada, oprel se do nich, tam to zakrupalo nekdy ani to ne a casem a v klidu se to dalo samo dokupy. Pak uz me zada bolela jen parkrat a to jsem jen na par dnu nosila ten pas a samo se to zklidnilo. Tenkrat jsem se už ani nedostala poradne na kontrolni rentgen kvuli začínajícímu tehu. Pak uz nebyla potreba zanim jezdit ;-)

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 21.10.14 15:21

@kristyn.g @LadyTommy @larica77 Ahoj holky, můžu se zeptat, v čem to spočívá? Jak jsem si tu tak četla, připadá mi zvláštní, že je pak člověk rozlámaný a metoda mi nepřijde moc šetrná na to, že se používá na vyhřezlé ploténky :lol:
Já teď trpím jak zvíře, mám výhřez a skoro necítím nohy, dnes mi neuroložka potvrdila, že to je fakt od té plotny a poslala znovu na rehabilitaci. Jdu ve čtvrtek a bude to asi klasika cvičení tam a pak doma.
Každopádně jestli to pomáhá, tak bych to zkusila. Dík :kytka:

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 21.10.14 15:29

@Anys29 No spočívá to v tom že ti uvolní ty svaly které způsobují ten tlak na obratle kde je to vyhřezlé. Ono ti nešťourá do té ploténky ani nijak drsticky okolo do páteře vůbec ale představ si to jako exht masáž okolních svalů, taky jsem se bála a i když jsem o tom věděla jsem se tam půl rok neobjednala ale když nezabral ani epudurální obstřik, ani rehabky a furt se to vracelo, lepšilo, vracelo tak už jsem si řekla že nemám co ztrtit a myslím že jsem měla jít dřív. Představ si třeba thajsou masáž jak ti zajede kloubem do svalu, tak tak nějak, ale myslím že se na tom není co zkazit, když to učil i mého manžela a já mám taky pocit že se na tom nedá co zkazit :-) Přesvědčilo mě kolik lidem pomohl od operace, když vůbec nemohly chodit… navíc i manžel který je neduvěřivý usoudil že je to fakt odborník a neříká bláboly :-D zkusila bych to rovnou, nečekala bych ;)

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 21.10.14 16:19

@kristyn.g A zkoušela jsi třeba SM system? Ten se teď chystám cvičit já, máma to dělá tak mě to naučí. Prý to hodně pomáhá i na výhřezy.

larica77
Nováček 7 příspěvků 21.10.14 18:36

@kristyn.g Ahoj Kristyn snad Ti to pomůže. U těch žeber to fakt hrozně bolí, mám je prý v hrozném stavu :( to samé i krčka :( A to už 3 měsíce cíleně cvičím na hluboký stabilizační systém. Ze začátku je určitě lepší k němu jezdit. Manžel to přesně tak jako on, nebo jeho asistentka / je taky moc dobrá/ neudělá. Vždy ho opravovali. Oni prostě vědí vše o svalech, manžel třeba jen trochu uhnul a nemá to ten efekt. :)

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 21.10.14 19:48

@Anys29 tak na to chci taky chodit :-) ale jak jsem na neschopence tak se mi to málo vychází na dobu vycházek, sama doma si na to netroufám, nejlépe pod dohledem odborníka nějaké skupinové cvičení, ještě napíšu panu Šlechtovi o názor, jestli můžu to kombinovat a tak.

@larica77 No, ono teď mi nezbylo moc peněz, tak uvidíme, zkusíme to asi jednou sami a když to nepůjde tak tak ještě zajedeme ať se manžel ještě podívá, jinak ho moc neopravoval, jen mu říkal ať fakt pořádně zabere a nešetří mě. Kdo ví, třeba je to na ta bedra kolem kyčlí jednodušší naučit se…

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 25.10.14 13:30

Ahoj, tak mám za sebou první domácí cvičeníčko. Musela jsem manželovi říkat ať přitlačí :-D ale ta jedna pozice to jsem se zakusovala do polštáře. Udělali jsme jen polovinu, protože na stehnech a jednom boku mám modřiny pořát ještě…

larica77
Nováček 7 příspěvků 25.10.14 15:25

@kristyn.g Kristýn, moc přeji aby to pomohlo… :kytka: :mavam:

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 25.10.14 15:48

@larica77 díky snad bude :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >