Sleduje kolečka při jízdě v kočátku - problém?

Anonymní
11.6.17 13:57

sleduje kolečka při jízdě v kočátku - problém?

Začnu zeširoka. Mám 10timěsíční holčičku a kamarádku s přibližně stejně starou dcerou. Moc často se nevídáme, ale tento čtvrtek nám oběma časově vyhovoval a šly jsme do ZOO. Jen pro dovysvětlení, kamarádka je speciální pedagog a pracuje převážně s autistickými dětmi. Svoji dceru pořád sleduje a vidí „strašáka“ všude.

Během procházky po ZOO její dcera sledovala lidi okolo, věci ve svém kočátku a občas nějaké zvíře (když bylko dost velké a výrazné, třeba slon). Moje holčička byla často vykloněná z kočárku a sledovala jeho kola nebo svůj stín. Občas taky lidi, zvířata ji nebrala vlastně vůbec.

Když jsem ji donutila sednout si normálně, vztekala se a zas se vyklonila. Ale dala se odlákat jinou činností. Třeba hračkou..

Kamarádka mi řekla, že by byla na mém místě ostražitá, že toto dělají autistické děti. Že milují kola a sledují je. Mávla jsem nad tím rukou a řekla jí, ať není paranoidní.

No doma se mi to rozleželo a začala jsem hledat na netu a trošku jsem se vyděsila. Moje malá ještě neukazuje. Ale občas udělá paci paci a pápá a umí jak je velká. Zvládne být sama v místnosti, separačku nijakou moc neměla (to kamarádky dcera s ní musí i na WC..). Na jméno slyší jak kdy. Přijde mi, že dřív se otočila vždy, teď až na 4té zavolání.

Ráda si hraje s rukama a miluje šňůrky. Často si palcem přejíždí po bříšcích ostatních prstů.. To se kamarádce mimochodem taky nelíbilo. Já si toho vlastně ani nevšimla :oops:

Sledovaly i vaše děti kola kočárku a přesto byly v pořádku?

Ptala jsem se kamarádek, co mají už větší děti a ty jejich to nedělaly.. Tak jsem trochu nejistá a začínám hysterčit. Že já do té ZOO jezdila… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11.6.17 14:04

Nevim moc jak se chovaji autiste nemam zkusenost ale podle me je to kravina :roll: a zbytecne plasis ja myslim ze kazdemu se libi hybajici se veci tudiz i tocicise kolecka.
Diky bohu ze nemam zadnou takovou kamaradku myslim ze te zbytecne vydesila a ted budes na male vse sledovat a zblaznis se z toho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 14:05

Ahoj, neplas, je to malé mimco, které zkouma svět, nemusí to vůbec nic znamenat.To by všichni kluci museli být autisti nemyslíš, třičtvrtě z nich miluje auta, kola atd. Dej tomu čas a zbytečně se nenervuj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2169
11.6.17 14:06

No co popisujes delaji deti bezne, kamoska je trochu hysterka a vidi travu rust

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
11.6.17 14:06

Vsechno co popisujete mi prijde naprosto normalni, kamaradka ma uz profesni deformaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21402
11.6.17 14:09

Tak to je tvoje dcera jistě autista, když jí baví sledovat kolečka u kočárku. A já jsem taky, protože mě baví koukat do pračky, jak se točí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.17 14:13

Syn miloval kola kočárku. Jednu zoo, to mu bylo asi 11 měsíců, ležel na břiše a sledoval jenom kola. Teď mu je skoro 6 a je to normální dítě. Zvířata ho nikdy moc nebrala. Teď se podívá, ale není to pro něj nijak atraktivní. Druhému synovi jsou 3 a ten byl ze zvířat paf už kolem 8 měsíců. Díval se na ně, ignoroval lidi, hračky…
Ten dodnes pořádně nemluví a do 2 let mě u něj strašili autismem. Teď to vypadá jen na dysfázii, ale diagnózu ještě nemá.
Kamarádku chápu, kdo k tomu má blíž, vidí problémy všude. Ale nikdy bych si netroufala soudit podle jednoho odpoledne v cizím prostředí. To vykazuje auti rysy skoro každé mimino/batole ;)
A2

• Nahlásit
  • Citovat
Verun83
11.6.17 14:13

Je ji 10m, syna zoo nezajimalo jeste v 1,5r. Separacku mel az v 1r.
Klid. Urcite mas zdrave dite. Obavy hod za hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
Myssicka
11.6.17 14:16

Jeste jsem nepotkala normalni ucitelku a tva kamaradka je toho zarnym prikladem. Kolecka sledoval i muj bracha jako maly, mel takove obdobi. A pohlavim to nebylo, protoze auticka atd. ho naopak nikdy nezajimala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.6.17 14:49

V tom případě mam všechny tři děti autisty…kamaradka by si mela dat pohov od práce. Popravde chudák její dítě, bude muset byt presne v tabulkach :,(

• Nahlásit
  • Citovat
1248
11.6.17 14:50

Připadá mi to spíš tak, že kamarádka chce být důležitá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
11.6.17 14:51

Me dite oteviralo a zaviralo do zblbnuti dvere, stavelo auta do rady, s autem si hralo tak, ze ho otocilo a tocilo si s kolecky, oteviralo a zaviralo dvere a opicky typu pacipaci ignorovalo. Slysela jsem travu rust. Ted mu tahne na pet, nic z toho nedela a nevidim na nej ani ja, ani kdokoliv jiny, nic autistickeho. PS rada koukam take do pracky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
279
11.6.17 14:55

Dcera si hodiny dokázala hrát se stitky od triček :D kamarádka asi moc ve škole nedávala pozor. Osobne bych ji řekla at jde do…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5744
11.6.17 15:10
@Anonymní píše:
Začnu zeširoka. Mám 10timěsíční holčičku a kamarádku s přibližně stejně starou dcerou. Moc často se nevídáme, ale tento čtvrtek nám oběma časově vyhovoval a šly jsme do ZOO. Jen pro dovysvětlení, kamarádka je speciální pedagog a pracuje převážně s autistickými dětmi. Svoji dceru pořád sleduje a vidí „strašáka“ všude.

Během procházky po ZOO její dcera sledovala lidi okolo, věci ve svém kočátku a občas nějaké zvíře (když bylko dost velké a výrazné, třeba slon). Moje holčička byla často vykloněná z kočárku a sledovala jeho kola nebo svůj stín. Občas taky lidi, zvířata ji nebrala vlastně vůbec.

Když jsem ji donutila sednout si normálně, vztekala se a zas se vyklonila. Ale dala se odlákat jinou činností. Třeba hračkou..

Kamarádka mi řekla, že by byla na mém místě ostražitá, že toto dělají autistické děti. Že milují kola a sledují je. Mávla jsem nad tím rukou a řekla jí, ať není paranoidní.

No doma se mi to rozleželo a začala jsem hledat na netu a trošku jsem se vyděsila. Moje malá ještě neukazuje. Ale občas udělá paci paci a pápá a umí jak je velká. Zvládne být sama v místnosti, separačku nijakou moc neměla (to kamarádky dcera s ní musí i na WC..). Na jméno slyší jak kdy. Přijde mi, že dřív se otočila vždy, teď až na 4té zavolání.

Ráda si hraje s rukama a miluje šňůrky. Často si palcem přejíždí po bříšcích ostatních prstů.. To se kamarádce mimochodem taky nelíbilo. Já si toho vlastně ani nevšimla :oops:

Sledovaly i vaše děti kola kočárku a přesto byly v pořádku?

Ptala jsem se kamarádek, co mají už větší děti a ty jejich to nedělaly.. Tak jsem trochu nejistá a začínám hysterčit. Že já do té ZOO jezdila… :zed:

Jo byla to jednu dobu super zábava a uspávací rituál :dance: :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 15:46
@LadyBrigit píše:
Připadá mi to spíš tak, že kamarádka chce být důležitá

Jo taky mi to tak prijde, ze chce byt dulezita a zajimava. Myslim si, ze holcicka je v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama