Šlehačka nebo smetana na vaření?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 02.03.18 09:26
Šlehačka nebo smetana na vaření?

Chci se zeptat, jestli varite omacky ze slehacky, tedy 30% smetany nebo smetany na vareni? Ja doted varila ze slehacky, tchyne taky, moje mamka ze smetany na vareni, ale omacky ma taky dobry. Chci dnes delat omacku a zjistuju, ze v lednici nemam slehacku, ackoli vzdycky koupim nekolik do zasoby, asi mi na ne nekdo chodi. Smetany na vareni mam dve.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

klaryskaaa
Stálice 92 příspěvků 02.03.18 09:27

Ze smetany na vaření

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 02.03.18 09:29

Pokud nemám, proč ne, ale jinak vařím z té vysokoprocentní. Určitě ne ale z rostlinné na vaření, jako je Rama atd..

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 02.03.18 09:29

Já mám trochu deformaci z profi kuchyní, kde se používá jen šlehačka (teda minimálně 30%), ale mamka dělá ze smetany na vaření a rajskou dokonce z mléka, protože sem jako malá po smetaně zvracela :lol:

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 02.03.18 09:31
@MalinkaMil píše:
Já mám trochu deformaci z profi kuchyní, kde se používá jen šlehačka (teda minimálně 30%), ale mamka dělá ze smetany na vaření a rajskou dokonce z mléka, protože sem jako malá po smetaně zvracela :lol:

Do rajské se dává smetana nebo mlíko? 8o

vertunka
Závislačka 3712 příspěvků 02.03.18 09:31

Ja delam podle toho co doma zrovna mam. Ale casteji ze slehacky.

@MalinkaMil mliko do rajsky??? :poblion:

MalinkaMil
Kecalka 121 příspěvků 02.03.18 09:34

@pikola normálně smetana, ale já jako malá sem ji vždy zvracela, tak ji máma nahradila mlékem a nebyl problém :D

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 02.03.18 09:35
@MalinkaMil píše:
@pikola normálně smetana, ale já jako malá sem ji vždy zvracela, tak ji máma nahradila mlékem a nebyl problém :D

Ale do rajské omáčky se nedává smetana :nevim: tam se nedává nic takového. Asi jiná rajská :mrgreen:

Heivka
Závislačka 2725 příspěvků 02.03.18 09:36

Já používám oboje, ono závisí cp je v základu omáčky, protože když třeba zrovna nemám vývar, ale omáčku dělám z vody (vývar vznikne v průběhu, ale slabý) tak použiju šlehačku, která dodá chuť, když jde do základu silný vývar, stačí smetana na vaření. Jen mě poslední dobou štve, že snad jediná šlehačka bez přidaných zahušťovadel je ta z Lidlu, teď jsem byla v malé samoobsluze a všechny šlehačky obsahovaly kanagenan :nevim:

podaji
Kecalka 267 příspěvků 14 inzerátů 02.03.18 09:40

Ono je to v podstate jedno. Pokud pouzijes slehacku omacka bude tucnejsi a kremovejsi. Smetana na vareni napr 18% taky neni spatna a hodi se tam kde nechcete aby bylo jidlo napr nasladle atd napr zelnacka segedin :)

Uživatel je onlinesakota
Kelišová 5128 příspěvků 02.03.18 09:46

Vzdycky ze slehacky. Parkrat jsem zkusila ze smetany na vareni a vubec mi to nechutnalo, konzistence nula nula.

vertunka
Závislačka 3712 příspěvků 02.03.18 09:57
@pikola píše:
Ale do rajské omáčky se nedává smetana :nevim: tam se nedává nic takového. Asi jiná rajská :mrgreen:

Naprosto souhlasim. Myslime vsechny tu samou omacku? Takovou tu cervenou, delava se s hovezim a nebo treba s plnenyma paprikama. Tam se proste mliko ani smetana nedava :nevim:.

Ijen
Kecalka 332 příspěvků 02.03.18 10:00

Pouzivam jenom slehacku, smetanu na vareni jsem zkusila parkrat a neosvedcila se, jak chutove tak konzistenci omacky nic moc, casto se srazeji.
Mmch do rajsky jsem nikdy zadne mleko ani smetanu nedavala ani u mamky jsem to nevidela. A slehacku kupuju taky uz jenom v Lidlu.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 02.03.18 10:04
@vertunka píše:
Naprosto souhlasim. Myslime vsechny tu samou omacku? Takovou tu cervenou, delava se s hovezim a nebo treba s plnenyma paprikama. Tam se proste mliko ani smetana nedava :nevim:.

Já taky dělám bez Smetany, ale třeba moje máma tam taky kapku dává, jakoby na zjemneni :)

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 02.03.18 10:05

A taky používám šlehačku. Smetanu na vaření jsem nikdy nekoupila. Přijde mi to třetina kelímku šlehačky dolitá vodou

Příspěvek upraven 02.03.18 v 10:06

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama