Slepé střevo a další obtíže - lázně zamítnuty, odvolání?

187
5.8.13 17:41

Slepé střevo + gynekologické problémy - lázně zamítnuty

Dobrý den, prosím, jsem po operaci slepého střeva + gynekologické problémy. Byla nám doporučeny lázně, návrh jsme zaslali ale byly zamítnuty. Je mi 18 let v budoucnosti bych chtěla mít také děti což dost doktorů, okolo mě straší, že s tím budu mít problémy. Lázně lekaři doporučuji, ale pojištovna neschválila jedná se o pojištovnu ČPZP. Měla jét do lázní Klimkovice na dětské oddělení, dětské procedury. Jak se k tomuto problému postavit na revizní lékařku? Rodiče chtěji také abych tam jéla, ale nevíme, jak přesvědčit doktorku na pojištovně. Lékaři u nás tvrdí, že když nepojedu budu mít problémy v budoucnosti. Já bych také ráda jéla, jak se k tomu postavit a co dělat dále? Díky. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

187
5.8.13 18:02

Poradte mi prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38122
5.8.13 18:06

Jak to zkrouhli, tak uz se do lazni po laparce neposila, ne?
Tak jed jako samoplatce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.8.13 18:12

No pediatrička řekla, že mě to zaplatí pojištovna. No já to měla akutní a prasklé? Takže z toho mám celkem strach i rodiče? Tak nevíme, jak se obhajit když tam zítra budeme volat ty revizní lekařce, pediatrička na tom stále trvá. Tak přemýšlím jak se bránit, byla jsem v nemocnici na jipce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
5.8.13 18:27

Já měla slepáka v jedenácti letech, taky s komplikacema, pediatra doporučila lázně, revizní je zamítl a měla jsem po srandě. NIcméně i když pediatra strašila, děti mám tři 8) :D Můžete se myslím zkusit odvolat, ale lázeňská léčba se celkově od loňska hodně omezila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.8.13 18:28

Ale mě by zajimalo, jak se proti tomu bránit co té revizní lékařce říct, a přimět ji k tomu aby mě do lázní poslala? Já to měla celkem akutním, malém jsem jim zustala na sále a poté jak dlouho na jipce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
5.8.13 18:34

Ty sama jí nepřesvědčíš, ideální by bylo mít od pediatra, případně chirurga nějakou zprávu, ve které by velmi podrobně popsali závažnost stavu, to přiložit k odvolání. Nicméně já si myslím, že Ti ty lázně stejně nedá. Já na té operaci byla před 22 lety a už tehdy mi řekli, že je to po slepáku zbytečné a že už se do lázní téměř neposílá, akorát že pediatři to vyžadují…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.8.13 18:41

No, ale já mám kamarádky ve svém věku, a do lázní je poslali a neměli slepák vůbec zavážný jen je tam donutili jét, i když nechtěli? A já bych jela ráda? No pediatrička ta tam papíru přikladala habaděj… a skrz mé gynekologické problémy se bojí doktoři abych měla pak děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
5.8.13 18:46

@Vanesa19 Ale poslední dobou se prostě plně hrazené lázně omezovaly, takže to, že na stejnou diagnozu někdo před několika lety lázně dostal neznamená, že je musíš dostat taky, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
5.8.13 18:47

V tom případě Ti nezbývá než se odvolávat a odvolávat, podat stížnost na kraj…ale jestli to bude platné… :nevim:

Příspěvek upraven 05.08.13 v 18:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
5.8.13 18:49
@j.a.n.i1 píše:
@Vanesa19 Ale poslední dobou se prostě plně hrazené lázně omezovaly, takže to, že na stejnou diagnozu někdo před několika lety lázně dostal neznamená, že je musíš dostat taky, bohužel.

Přesně, v dnešní době už lázně napíšou vyjímečně, spíš se je ti nahoře snaží postupně rušit, viz například dětské lázně v Jánských lázních…prostě dotupnost lékařské péče se opravdu nezlepšuje, spíš naopak…a to jsem z oboru :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.8.13 18:49

NO ONI JE DOSTALI BYLY TAM MINULÝ MĚSÍC V MÉM VĚKU. STAČI ZAVOLAT REVIZNÍ LEKAŘCE, A CO JI MÁME SDĚLIT ŽE LÁZNĚ CHCEME?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
5.8.13 18:50

Měla jsem jét do Klimkovic, největší strach mám z toho že už mě lekaři řekli, at se srovnám tedka s tím, že když nepojedu tak nebudu muset otěhotnět a to taky nechci :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
5.8.13 18:54
@Vanesa19 píše:
NO ONI JE DOSTALI BYLY TAM MINULÝ MĚSÍC V MÉM VĚKU. STAČI ZAVOLAT REVIZNÍ LEKAŘCE, A CO JI MÁME SDĚLIT ŽE LÁZNĚ CHCEME?

Zavolat teda fakt nestačí, podle mě - leda si pokusit domluvit osobní schůzku nebo trvat na přítomnosti při přezkoumávání žádosti. Ale obecně platí, že revizáci moc svolní nejsou a nikdo na ně moc nemůže. Zkusit se spíš teda zeptat peditara, jestli by to nešlo poslat na revizi někam jinam - třeba jiná pobočka. Třeba já mám pojišťovnu 201 máme pobočky nejblíž Olomouci a v Pardubicích a já už vím, že v Pardubicích tam sedí baba, která neschválí nic a v Olomouci mi schválili všechno, co jsem potřebovala, tak to ještě můžeš zkusit takhle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71473
5.8.13 19:00
@Vanesa19 píše:

Tak mohou mít jinou pojišťovnu, větší štěstí na revizního, co to schvaloval, lépe formulované zprávy, kdo ví…
Jinak někam volat a říkat, že lázně chcete je na prd, co můžete dělat je uvedené určitě na tom zamítnutí, zda a kam je možné se odvolat. Nic moc jiného se dělat nedá.
Na druhou stranu bych zas až tolik nepřeceňovala to, že když tam pojedeš, tak problém s otěhotněním mít nebudeš a když ne, tak jo - to je prostě blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama