Slepovaná rodina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:03
slepovaná rodina

Zdravím všechny,
prosím o zachování anonymu
jsme spolu s přítelem 3 roky, rok spolu žijeme v mém domě. Oba máme více dětí z předchozích vztahů. Nebyla jsem příčinou rozpadu jeho manželství, v té době jsme se vůbec neznali.
Problémem je jeho pubertální dcera. Vůbec mě nepřijímá a nerespektuje.Doma nemusí nic dělat a dostane vše nač si zamane. U nás se musí všechny děti podílet na chodu domácnosti, takže neexistuje, že moje děti budou škrabat brambory a hrabat zahradu a ona bude sedět a koukat do mobilu.Ve chvíli kdy ji něco řeknu, tak buzeruju, šikanuju a nemám ji co poroučet, nejsem její máma. Do puntíku vše, co se u nás děje probírá doma s matkou a ta obratem dělá ptíteli hrozné scény na téma co si to k holce dovoluju at se starám o svoje děti atp.
Před pár měsíci se situace vyhrotila natolik, že slečna vyhlásila, že se se mnou nadále odmítá stýkat. Takže nyní každý druhý víkend přítel v sobotu i v neděli dopoledne odjíždí a vrací se v podvečer. Tráví čas se svými dětmi po výletech, sportem atp. Doufám, že ne u exky v domě…Scény ze strany exky úplně ustaly a vidím na příteli jak je co se týká bývalé rodiny víc v pohodě. Cítím se tak, že já a naše současná rodina jsme na druhém místě. Žijeme podle diktátu rozmazlené holky, která je prodlouženou rukou své matky.
Sama mám dospělé dítě, takže vím co obnáší puberta, ale tohle období přece nemůže být omluvou pro všechno a „puboš“by rozhodně neměl řídit život svých rodičů a blízkých dospělých…Trochu se bojím toho, aby to nakonec ještě nedopadlo tak, že se přítel kvůli dětem vrátí k ex i když ji fakt nesnáší. Nechci o něj přijít je to hodný citlivý fajn chlap nepije nekouří podniká a slušně vydělává, nemohu si na nic stěžovat…jen ty děti neumí zrychtovat no…ríká sice, že se mnou souhlasí a je na mojí straně, ale před holkou se za mně nepostaví a skáče jak ona s ex pískají…a řeči at ji nechám na pokoji jsem si už teda taky vyslechla. Snad ani nechci rady spíš by mě zajímalo zda někdo z Vás prošel něčím podobným a jak to dopadlo…vydržel to Váš vztah/ a v jakém stavu/,nebo jste se kvůli dětem rozešli?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 11155 příspěvků 06.04.19 08:11

A proc tu holku prudis? Byla u vas na vikendy ne? Ja bych si ji vubec nevsimala a delala, ze tam neni. Nechces nic delat? Ok ostatni deti dostanou odmenu, dcera ne. Ony cizi deti jsou vzdycky vetsi lemplove nez ty vlastni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:14

Máme to samé. Dvě holky. Jedna se odstěhovala k mamince, druhá tu bydlí s námi. Má problém i pozdravit. Už dospělá holka. Je to neskutečná bordelarka, žije zavalená v odpadcích, které 1×za půl roku milostive nahází do pytlů a dá na zahradu. Nevytridený bordel typu vložky, krabice od pizzy, papíry, plastové lahve. Já tridim vše, takže se sebezaprenim ten smrdutý bordel vytridim a vyhodim. Když jsem muži i řekla, ze je trapné, ze mi neodpoví na pozdrav, tak se zastal jí, ze ona by si nedovolila nepozdravit a ze jsem si to vymyslela. Tím pro mě skončil. Doporučuji se na to vys..t a jít od nej. Já bych věřila, ze ten tvůj ty víkendy tráví u ex. Prosím anonym -osobní informace.

Lama Lama
Hvězda diskuse 52609 příspěvků 06.04.19 08:15

NO, upřímě, ano, nech jí na pokoji. :nevim: Opravdu nejsi její máma. Nemáš vůči ní povinnosti ani práva. Samo by bylo ideální, kdyby tě respektovala. Ale takle.. Maximálně můžeš apelovat na přítele, aby zasáhl on, promluvit si o povinnostech doma, že by měla přispívat a ON na to dohlédnout a zajistit. Problém je v tvém příteli, že nedokáže svému dítěti nastavit u něj pravidla a mantinely, po dohodě s tebou, aby společná domácnost s jeho dítětem fungovala.
Na pbranu holky - je třeba si uvědomit, že ona u vás není doma, nejspíše to vnímá, že je tak nějak na návštěvě. Jako sklidit ze stolu a podobně mě přijde jako samozřejmost a na přítele bych apelovala, že na to dohlédne. Ale hrabat listí už asi vnímá, že na té návštěvě není jej job. Ale to si opět musí ona a její otec promluvit, vyřikat.
Ty můžeš tak maximálně říct, že pokud ona nebude repsektovat nějká domluvená pravidla a přítel to řešit, tak nebudeš dělat ten servis ani ty.
To, že odjíždějí na jejich víkendy pryč je asi v té stávající vyhrocené situaci možné dočasné řešení. U nás, když bylo divoko, navrhla jsem víkend já pryč, víkend v měsíci oni pryč. Ale nakonec se to uklidnilo po dvou takových akcích a byl klid.

Cizinka 999
Kecalka 284 příspěvků 06.04.19 08:16
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
jsme spolu s přítelem 3 roky, rok spolu žijeme v mém domě. Oba máme více dětí z předchozích vztahů. Nebyla jsem příčinou rozpadu jeho manželství, v té době jsme se vůbec neznali.
Problémem je jeho pubertální dcera. Vůbec mě nepřijímá a nerespektuje.Doma nemusí nic dělat a dostane vše nač si zamane. U nás se musí všechny děti podílet na chodu domácnosti, takže neexistuje, že moje děti budou škrabat brambory a hrabat zahradu a ona bude sedět a koukat do mobilu.Ve chvíli kdy ji něco řeknu, tak buzeruju, šikanuju a nemám ji co poroučet, nejsem její máma. Do puntíku vše, co se u nás děje probírá doma s matkou a ta obratem dělá ptíteli hrozné scény na téma co si to k holce dovoluju at se starám o svoje děti atp.
Před pár měsíci se situace vyhrotila natolik, že slečna vyhlásila, že se se mnou nadále odmítá stýkat. Takže nyní každý druhý víkend přítel v sobotu i v neděli dopoledne odjíždí a vrací se v podvečer. Tráví čas se svými dětmi po výletech, sportem atp. Doufám, že ne u exky v domě…Scény ze strany exky úplně ustaly a vidím na příteli jak je co se týká bývalé rodiny víc v pohodě. Cítím se tak, že já a naše současná rodina jsme na druhém místě. Žijeme podle diktátu rozmazlené holky, která je prodlouženou rukou své matky.
Sama mám dospělé dítě, takže vím co obnáší puberta, ale tohle období přece nemůže být omluvou pro všechno a „puboš“by rozhodně neměl řídit život svých rodičů a blízkých dospělých…Trochu se bojím toho, aby to nakonec ještě nedopadlo tak, že se přítel kvůli dětem vrátí k ex i když ji fakt nesnáší. Nechci o něj přijít je to hodný citlivý fajn chlap nepije nekouří podniká a slušně vydělává, nemohu si na nic stěžovat…jen ty děti neumí zrychtovat no…ríká sice, že se mnou souhlasí a je na mojí straně, ale před holkou se za mně nepostaví a skáče jak ona s ex pískají…a řeči at ji nechám na pokoji jsem si už teda taky vyslechla. Snad ani nechci rady spíš by mě zajímalo zda někdo z Vás prošel něčím podobným a jak to dopadlo…vydržel to Váš vztah/ a v jakém stavu/,nebo jste se kvůli dětem rozešli?

Mel pravdu,proc jsi ji.nenechala byt? Protoze tvoje kmitaji tak musi I.ona? Jeji.volba to.nebyla. mam dve pubertacky,a kazda ma uplne jinou.pubertu. ver ze si pak.rada,ze ma dobre znamky, udela doma co nejnutnejsi,a dal ji.neprudim

alimdar
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 06.04.19 08:19

Ona s Vami nebydlí, jezdí na víkend, což znamená, že by si čas u vás měla užívat a ne odpracovat. Nemůžeš po ní přece chtít stejný režim jako u trvale s Vámi žijícími dětmi. Její reakci se nedivím a vlastně ani příteli. On se na dceru určitě těší a diky tobě má teror. A věř mi, že vim, o čem mluvim. Taky ziju v „patcheworkové“ rodině, kdy každý máme své deti. Zacni fakt u sebe, dá se to a drzim palce

Viky211
Kecalka 243 příspěvků 06.04.19 08:24

Neuvadis, kolik te holce je, ale vzij se taky do její situace. Přijmout cizi ženu za macechu je fakt náročné, to vím z vlastních zkušenosti. Navíc, pokud k vám jezdí jen na jeden víkend co 14 dni, nevidím důvod, proč by u vás měla makat. Samozřejmě třeba umýt nádobí nebo utřit a podobne, ale pokud je u vás jen občas na víkend, hrabat na zahradě by se mi fakt nechtělo. Já pomáhala doma mamce v domácnosti a makat ještě u táty na víkend, taky se na to vybodnu. Vy jste s chlapem každý den, ona ne… třeba ho taky chce mít chvili pro sebe a užívat si ty chvíle s tátou. Já mám s macechou dobrý vztah až teď v dospělosti, v dětství to byla katastrofa, neustále hádky a problémy. A proč? Jednoduše moje žárlivost, ze s tátou jsem málo a cizi baba s cizím deckem pořad. Je to smutné. Nemusí být hned rozmazleny fracek, možná ji to fakt trápí

AnneElliot
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 06.04.19 08:30

Pocházím z rozvedené rodiny a kdyby mi partnerka mého otce rozkazovala, co mám u nich doma dělat, taky bych tam nejezdila. Je to váš dům, nevidím důvod, proč by tam měla makat. Navíc je v pubertě, to jí nedokážeš prostě nechat být a neřešit? Vůbec se jí nedivím.

Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 06.04.19 08:38

Zkusila bych na holku jít jinak. Ne jí něco nařizovat, ale poprosit o pomoc. Já doma taky moc pracovat nechtěla a to jsem nebyla u macechy. Je dobře, že chlap se na dceru „kvůli tobě“ nevykašlal a čas s ní tráví. Dospěje a bude to jiné. Přijde k vám na návštěvu. Vaše vztahy nebudou už tak napnuté.

TopSecret
Závislačka 4073 příspěvků 06.04.19 08:41
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,

Nezlob se na me, ale takovy diktovani, co ma delat a nema. Ja bych te poslala nekam. Neni to tvoje dite. Nezije tam s vama, tak ji nech dejchat.
Ja bych udelala to samy jako ona. :nevim:
Tvoje deti tam ziji, takze pomahat ok, ale ona ne. Ty nusis bejt takova ta prava macecha :roll: :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 08:46

Moje máma si našla partnera se dvěma kluky. Měla tendenci je jednou za dva týdny vychovávat. Chlap to chvíli dával, ale stejně utekl…

Theli
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 06.04.19 08:49

S puberťákem zkušenosti nemám, přítelův syn chodí teprve do 2. třídy. Drobné úklidy po něm vždy vyžaduje partner (ač někdy na můj popud), ale jinak respektuje i mě. Puberta je ale obecně problematické období. Po holce bych nic nechtěla, ale vyžadovala bych od chlapa, aby teda uklízel za ní on, pokud třeba odmítne pomáhat na zahradě, její věc, ale nedostala by pak odměnu jako ostatní děti, které pomáhaly. Co by mě vadilo, že 2 víkendy v měsíci jsi vlastně bez partnera, bůh ví, jestli netrandí někde i s exkou :think: Nejvíc by mě mrzelo, že to nevadí chlapovi natolik, aby tu situaci řešil jinak…protože možnosti tam určitě jsou. Zkusila bych to chvíli nechat tak, jak to je, a za čas bych to navrhla vrátit do původní podoby s nastavením nějakých pravidel soužití.

Do-not-touch
Závislačka 4060 příspěvků 06.04.19 08:50
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,

zažila, můžeš mi napsat SZ.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2181 příspěvků 06.04.19 08:57

Holce se nedivím. Podobné tendence měl otčím, že si to mám u nich odmakat a to jsem taky chodila za mámou na návštěvy a jinak bydlela s tátou. Tak jsem chodit přestala. Máma se s ním pak po pár letech rozešla, měl totiž ty tendence k „zrychtování“, jako ty tak nějak obecně a s takovýma lidma se žije těžko.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 06.04.19 08:57

Ona po rozvodu svých rodičů nejspíš nijak netoužila. Táta odešel, vidí ho místo každého dne jednou za týden o víkendu. Místo toho, aby strávila s tátou hezký čas, se musí přizpůsobit jeho „nové rodině“ (podotýkám, že „vaše současná rodina“ to není: jsou to tvoje děti a jeho rodina jsou jeho děti, ne tvoje), dětem, se kterými její táta tráví každý den, maceše, kterou nemá ráda (a nemá žádnou povinnost mít tě ráda). Je tak nepochopitelné, že držkuje?

Co na tom, že „donáší“ mámě? Vždyť je to její máma, komu jinému? Sice to vyjadřuje svým pubertálně neomaleným způsobem, ale má pravdu. Ty nejsi její rodič, ty jsi rodič svých dětí a jim nastavuj pravidla. Výchovu cizích dětí nech na jejich rodičích. Jsem, myslím si, normálně vychovaná ženská, pubertu jsem neměla nijak bouřlivou, doma jsme kmitali jak lodní šrouby, ale v její kůži bych tě asi poslala, kam slunce nesvítí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama