Sleva na dani na dítě přítelovi nechodí

Anonymní
10.3.20 11:44

Sleva na dani na dítě přítelovi nechodí

Ahoj,
prosím o radu. Hledala jsem ale přesně to co potřebuji vědět jsem nikde nenašla a většina diskusí je už i dost stará. Také se přiznám že jsem na tohle papírování hodně levá.

Od listopadu jsem na mateřské dovolené, začátkem ledna se nám narodilo dítě, hnet první týden po propuštění z porodnice jsem šla do práce a zavolala odsud firemní účetní že slevu na dani nebudu uplatňovat já ale přítel, řvala na mě do telefonu co ona stím má jako dělat, ale podle toho co jsem si zjišťovala tohle má účetní řešit, no po dlouhém ‚ochotném‘ projevu mi účetní řekla že mi pošle tedy papír pro přítele do práce, ten jsem mu dala a on ho odevzdal v práci své účetní. Ale stále mu sleva na dani na dítě nechodí. Jaké papíry jste odevzdali vy a komu? Nebo jak jste to vyřizovali? Fakt se v tom vůbec nevyznám, a účetní mi neporadí a v práci taky ne takže fakt už nevím kde si tohle zjistit. Děkuji za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6062
10.3.20 11:53

No nevím jak hledáš, na toto téma už jsem tady na emiminu odpovídala několikrát za poslední dobu, případně google nebo zákon o daních z příjmů.
Přítel musí dítě zapsat do prohlášení k dani, doložit rodný list a potvrzení od tvého zaměstnavatele, že ty dítě neuplatňuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
10.3.20 11:54

Do toho růžovýho papíru, kde žádá slevu na poplatníka se píšou i děti. Musí do práce donést rodný list a to potvrzení, že nežádáš ty. Logicky ani nemůžeš, když nemáš příjem. Když mu to nedali teď, můžou mu to dát pak v ročním zúčtování za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3342
10.3.20 11:58
@Anonymní píše:
Ahoj,
prosím o radu. Hledala jsem ale přesně to co potřebuji vědět jsem nikde nenašla a většina diskusí je už i dost stará. Také se přiznám že jsem na tohle papírování hodně levá.Od listopadu jsem na mateřské dovolené, začátkem ledna se nám narodilo dítě, hnet první týden po propuštění z porodnice jsem šla do práce a zavolala odsud firemní účetní že slevu na dani nebudu uplatňovat já ale přítel, řvala na mě do telefonu co ona stím má jako dělat, ale podle toho co jsem si zjišťovala tohle má účetní řešit, no po dlouhém ‚ochotném‘ projevu mi účetní řekla že mi pošle tedy papír pro přítele do práce, ten jsem mu dala a on ho odevzdal v práci své účetní. Ale stále mu sleva na dani na dítě nechodí. Jaké papíry jste odevzdali vy a komu? Nebo jak jste to vyřizovali? Fakt se v tom vůbec nevyznám, a účetní mi neporadí a v práci taky ne takže fakt už nevím kde si tohle zjistit. Děkuji za jakoukoliv radu.

Myslíš si, že ta sleva na dani bude chodit poštou nebo někam nějak zvlášť?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 11:59

@Uslava to ne ale nemělo by to být v pásce?

• Nahlásit
  • Citovat
3365
10.3.20 12:01
@Anonymní píše:

Mělo, hnedka vedle slevy na poplatníka apod.. Každopádně o to nepřijde. Dostane to pak další rok, při zuctovaní daní za tento rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6062
10.3.20 12:02
@Anonymní píše:

Mělo, ale pokud doložil veškeré podklady a zapsal dítě do prohlášení k dani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3342
10.3.20 12:17
@Anonymní píše:

Mělo, ale píšeš, že nechodí. Tak jsem si myslela, že nevíš, jak ta páska vypadá. Jak ti tu už holky psaly, tak to udělej a bude to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2179
10.3.20 13:15

A doložili jste vše včetně RL dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu