Sleva na děti - o kolik Kč si mám říct?

Anonymní
1.8.20 10:20

Sleva na děti - o kolik Kč si mám říct?

Ahoj lidi,
mám dotaz na slevu na dani ve výplatě za děti. S manželem máme krizi a nejspíš jdeme od sebe. Děti má v práci nalasene on. Zatím to nechci řešit přes účetní, ale v rámci dohody o rozdělení peněz po něm chci, aby mi půlku za dvě děti dával. Doteď jsme měli finance společne, tad každý pojedeme za své. Kolik by mi měl dát? Máme dvě děti 15 a 12 let.
Děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
312
1.8.20 10:23

Tady máš částky, kolik to dělá na měsíc (1267+1617). Tak si řekni o půlku z toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
1.8.20 10:23

Ale jestli se odstěhuje, pak už nebude moci čerpat slevu na děti. Leda byste měli střídavou péči, pak bych chtěla půlku

• Citovat
  • Nahlásit
312
1.8.20 10:25
@Pet32 píše:
Ale jestli se odstěhuje, pak už nebude moci čerpat slevu na děti.

Má pravdu. Musíš s dětmi žít ve společné domácnosti, ale zpravidla to nikdo nezkoumá a dělá se to spíš podle trvalého bydliště :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
1.8.20 10:28
@Nicole 1234 píše:
Má pravdu. Musíš s dětmi žít ve společné domácnosti, ale zpravidla to nikdo nezkoumá a dělá se to spíš podle trvalého bydliště :roll:

A potom čerpají, 2× slevu na jedno dítě, v pořádku, my ostatní to zaplatíme na daních

• Citovat
  • Nahlásit
312
1.8.20 10:30

@Pet32 to ne, to samozřejmě v pořádku neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
1.8.20 10:33
@Nicole 1234 píše:
@Pet32 to ne, to samozřejmě v pořádku neni

Teď nedávno tady byla diskuze, že jak otec, tak matka 3 roky čerpali každý slevu na dítě a nemyslím, že by to byl jen jeden případ

• Citovat
  • Nahlásit
11475
1.8.20 10:34
@Pet32 píše:
A potom čerpají, 2× slevu na jedno dítě, v pořádku, my ostatní to zaplatíme na daních

Pokud si to mzdove ucetni pohlidaji, tak ji 2× cerpat nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
1.8.20 10:35
@cecetka píše:
Pokud si to mzdove ucetni pohlidaji, tak ji 2× cerpat nelze.

Tak její ex údajně padělal podpis, ona měla soudní rozhodnutí a potvrzení ex nepotřebovala

• Citovat
  • Nahlásit
855
1.8.20 10:38

Proc by ti mel davat jen pulku? Je to pro rodice, ktery zije s detmi ve spolecne domacnosti, coz budes ty. Nebo on bude stedre prispivat nebo budete mit stridavku? Nahlas si to v praci na sebe a jeho ucetni to jen oznam nebo jemu, at si to uz v praci zaridi.
Muj ex to taky zkousel. Ze mu to mam nechat napsane na nej a on mi bude davat 2t alimenty, takze vlastne by ze sveho neplatil na deti ani korunu a jeste mu zbylo. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 10:48
@Pet32 píše:
A potom čerpají, 2× slevu na jedno dítě, v pořádku, my ostatní to zaplatíme na daních
:roll: Tak to je i o vlastní zodpovědnosti, neboť se uvádějí RČ dětí a neznamená to, že se a to nepříjde. A jak píšete, že MY ostatní to zaplatíme na daních, já za rok 2019 odvedla na dani z příjmu skoro 1 200 000 Kč, kolik Vy? a že nějaká paní z horní dolní, pokouší svůj osud a okrádá stát o „pár korun“, tak to mě nevadí, mě spíše trápí „trošku“ větší úniky ;)
  • Citovat
  • Nahlásit
11603
1.8.20 10:54
@Pet32 píše:
Teď nedávno tady byla diskuze, že jak otec, tak matka 3 roky čerpali každý slevu na dítě a nemyslím, že by to byl jen jeden případ

Chyba mzdových účetních, mají vyžadovat potvrzení od zaměstnavatele druhého rodice, že neuplatnuje slevu. I k daňovému přiznání na FÚ se to potvrzení přikládá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
1.8.20 10:57
@Anonymní píše: :roll: Tak to je i o vlastní zodpovědnosti, neboť se uvádějí RČ dětí a neznamená to, že se a to nepříjde. A jak píšete, že MY ostatní to zaplatíme na daních, já za rok 2019 odvedla na dani z příjmu skoro 1 200 000 Kč, kolik Vy? a že nějaká paní z horní dolní, pokouší svůj osud a okrádá stát o „pár korun“, tak to mě nevadí, mě spíše trápí „trošku“ větší úniky ;)

Anonymně se pochlubit, každý daňový únik se počítá

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.20 11:15
@Pet32 píše:
Anonymně se pochlubit, každý daňový únik se počítá

To máte sice pravdu. Tady té věty se bohužel drží kontrolní úřady. Malá rybička splní čárečky, ale že 100 rybiček nedosahuje ani zbla té velké…To je proste realita :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1653
1.8.20 12:03

Tak finanční úřad si to snad kontroluje.. Aspoň u nás chtějí vždy u toho, kdo slevu uplatňuje, potvrzení, že neuplatnuje druhý rodič..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama