Sleva na děti - přepsat z manžela na mě

Anonymní
9.12.19 11:36

Sleva na děti-prepsat z manzela na me

Dobry den, chtela bych si od ledna napsat sve 2 deti na sebe. Doted je mel manzel ale posledni dobou meni casto zamestnani a zrejme neni posledni protoze zas neni dle jeho predstav, tak je pro zjednoduseni papirovani chci mit ja. Navic budu mit lepsi pocit ze se me tim zvysi cisty prijem a chlap a nebude rejt ze delam za malo penez i kdyz mam zkracenej kvuli detem a vic jak hodinovymu dojizdeni takze asi na furt uz???? ale co se chci zeptat jestli je to opravdu vyhodne a plati porad ze to vyjde stejně kdyz jsem ja s tim mensim prijmem tim ze mam o hodku zkraceny uvazek a zaroven jsem to ja kdo vzdy chodi na OCR nebo i parkrat do roka max. 3tydny marodi se zadama? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.12.19 11:39

Tak pokud ti tím znikne přeplatek na dani, tak ti ty peníze vyplatí, takže já bych řekla, že to je jedno, že máš nižší příjem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5053
9.12.19 11:44

Sleva na dítě je vždy stejná, nezávisí na výši výdělku, takže v případě nízkých příjmů je vyplacená jako daňový bonus (takže dostanete víc na daních než odvedete). Takže ve vašem případě bych to změnila ať pořád nemusíte tolik papírovat. Od manžela budete pak muset doložit výpis z práce nebo čestné prohlášení že on slevu na dítě neuplatňuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
9.12.19 12:40

Podmínkou pro vyplacení bonusu na dítě je aspoň polovina minimální mzdy měsíčně. Pokud tuto podmínku splňuješ, je jedno, jestli uplatňuješ děti ty nebo manžel. Děti uvedeš do Prohlášení k dani, doložíš RL, potvrzení o studiu (pokud je jim více než 18) a potvrzení zaměstnavatele manžela, že on děti neuplatňuje. Čestné prohlášení nestačí, pokud je zaměstnaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 18:42

Moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie