Sleva na dítě, jaké podklady potřebuji od druhého manžela?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 27.02.18 11:26
Sleva na dítě - jaké podklady od druhého manžela?

Muž chce uplatnit slevu na dítě na malou, ale z jeho účtárny vyžadují potvrzení od mého zaměstnavatele, že tuto slevu neuplatňuji. Myslela jsem, že stačí moje čestné prohlášení? No, můj zaměstnavatel jim poslal potvrzení nascanované mailem, ovšem teď se zase ozvali, že chtějí papírový originál. Řekněte mi, je tohle normální? 8o Slevu stále uplatněnou nemáme :zed:

Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20518 příspěvků 27.02.18 11:30

@EmmaAnna mně dal muž potvrzení papírové a to jsem dala do práce. Když to požadují, tak jim to dej. Někde kopie neberou. :nevim:

histep
Závislačka 4257 příspěvků 27.02.18 11:30

Ano, je to normální. Pokud jsi zaměstnaná, čestné prohlášení nestačí. A požadavek na originál potvrzení je také normální.

pannda
Kelišová 6796 příspěvků 36 inzerátů 27.02.18 11:31

Divné, naše účetní stačili naskenované tiskopisy.

EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 27.02.18 11:36

@histep @andelka83 Dobře, aspoň vím, že to není nestandardní postup.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50745 příspěvků 4 inzeráty 27.02.18 12:20
@EmmaAnna píše:
Muž chce uplatnit slevu na dítě na malou, ale z jeho účtárny vyžadují potvrzení od mého zaměstnavatele, že tuto slevu neuplatňuji. Myslela jsem, že stačí moje čestné prohlášení? No, můj zaměstnavatel jim poslal potvrzení nascanované mailem, ovšem teď se zase ozvali, že chtějí papírový originál. Řekněte mi, je tohle normální? 8o Slevu stále uplatněnou nemáme :zed:

ANO, DODÁVÁM ORIGINÁL. pŘEDEM I NA KONCI ROKU.

vverru
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 27.02.18 12:37

A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 50745 příspěvků 4 inzeráty 27.02.18 12:45
@vverru píše:
A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

dodávám od jednoho zaměstnavatele

Hanula1212
Kelišová 5322 příspěvků 27.02.18 12:51
@vverru píše:
A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

Teoreticky by mělo stačit potvrzení od toho, kde máš podepsáno prohlášení. Protože tam, kde podepsáno není, nelze dítě uplatnit ze zákona.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější česká transsexuálka o Mostě!: Z posledního dílu mi bylo smutno!

Kontroverzní seriál Most! patří bezpochyby mezi ty nejpovedenější kousky od... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >