Sleva na dítě, jaké podklady potřebuji od druhého manžela?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 27.02.18 11:26
Sleva na dítě - jaké podklady od druhého manžela?

Muž chce uplatnit slevu na dítě na malou, ale z jeho účtárny vyžadují potvrzení od mého zaměstnavatele, že tuto slevu neuplatňuji. Myslela jsem, že stačí moje čestné prohlášení? No, můj zaměstnavatel jim poslal potvrzení nascanované mailem, ovšem teď se zase ozvali, že chtějí papírový originál. Řekněte mi, je tohle normální? 8o Slevu stále uplatněnou nemáme :zed:

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19878 příspěvků 27.02.18 11:30

@EmmaAnna mně dal muž potvrzení papírové a to jsem dala do práce. Když to požadují, tak jim to dej. Někde kopie neberou. :nevim:

histep
Závislačka 3439 příspěvků 27.02.18 11:30

Ano, je to normální. Pokud jsi zaměstnaná, čestné prohlášení nestačí. A požadavek na originál potvrzení je také normální.

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6575 příspěvků 35 inzerátů 27.02.18 11:31

Divné, naše účetní stačili naskenované tiskopisy.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 27.02.18 11:36

@histep @andelka83 Dobře, aspoň vím, že to není nestandardní postup.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49022 příspěvků 27.02.18 12:20
@EmmaAnna píše:
Muž chce uplatnit slevu na dítě na malou, ale z jeho účtárny vyžadují potvrzení od mého zaměstnavatele, že tuto slevu neuplatňuji. Myslela jsem, že stačí moje čestné prohlášení? No, můj zaměstnavatel jim poslal potvrzení nascanované mailem, ovšem teď se zase ozvali, že chtějí papírový originál. Řekněte mi, je tohle normální? 8o Slevu stále uplatněnou nemáme :zed:

ANO, DODÁVÁM ORIGINÁL. pŘEDEM I NA KONCI ROKU.

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 27.02.18 12:37

A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49022 příspěvků 27.02.18 12:45
@vverru píše:
A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

dodávám od jednoho zaměstnavatele

Hanula1212
Kelišová 5095 příspěvků 27.02.18 12:51
@vverru píše:
A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

Teoreticky by mělo stačit potvrzení od toho, kde máš podepsáno prohlášení. Protože tam, kde podepsáno není, nelze dítě uplatnit ze zákona.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >