Reklama

Sleva na dítě, jaké podklady potřebuji od druhého manžela?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 27.02.18 11:26
Sleva na dítě - jaké podklady od druhého manžela?

Muž chce uplatnit slevu na dítě na malou, ale z jeho účtárny vyžadují potvrzení od mého zaměstnavatele, že tuto slevu neuplatňuji. Myslela jsem, že stačí moje čestné prohlášení? No, můj zaměstnavatel jim poslal potvrzení nascanované mailem, ovšem teď se zase ozvali, že chtějí papírový originál. Řekněte mi, je tohle normální? 8o Slevu stále uplatněnou nemáme :zed:

Reklama

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19310 příspěvků 27.02.18 11:30

@EmmaAnna mně dal muž potvrzení papírové a to jsem dala do práce. Když to požadují, tak jim to dej. Někde kopie neberou. :nevim:

histep
Závislačka 3072 příspěvků 27.02.18 11:30

Ano, je to normální. Pokud jsi zaměstnaná, čestné prohlášení nestačí. A požadavek na originál potvrzení je také normální.

pannda
Kelišová 6466 příspěvků 31 inzerátů 27.02.18 11:31

Divné, naše účetní stačili naskenované tiskopisy.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 27.02.18 11:36

@histep @andelka83 Dobře, aspoň vím, že to není nestandardní postup.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47704 příspěvků 27.02.18 12:20
@EmmaAnna píše:
Muž chce uplatnit slevu na dítě na malou, ale z jeho účtárny vyžadují potvrzení od mého zaměstnavatele, že tuto slevu neuplatňuji. Myslela jsem, že stačí moje čestné prohlášení? No, můj zaměstnavatel jim poslal potvrzení nascanované mailem, ovšem teď se zase ozvali, že chtějí papírový originál. Řekněte mi, je tohle normální? 8o Slevu stále uplatněnou nemáme :zed:

ANO, DODÁVÁM ORIGINÁL. pŘEDEM I NA KONCI ROKU.

vverru
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 27.02.18 12:37

A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47704 příspěvků 27.02.18 12:45
@vverru píše:
A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

dodávám od jednoho zaměstnavatele

Hanula1212
Kelišová 5017 příspěvků 27.02.18 12:51
@vverru píše:
A jak to funguje, když mám více zaměstnavatelů? Ti mi každý musí dát potvrzení, že nečerpám slevu na děti? Vždy dokládám jen čestné prohlášení, problém s tím nikdy nebyl :think:

Teoreticky by mělo stačit potvrzení od toho, kde máš podepsáno prohlášení. Protože tam, kde podepsáno není, nelze dítě uplatnit ze zákona.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama