Sleva na manželku, příjem z nájmu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
40
10.1.22 14:46

Sleva na manželku, příjem z nájmu.

Dobrý den, chci se zeptat jestli má někdo zkušenost, pronajímáme byt a máme z toho příjem, byt vlastníme oba dva. Chci uplatnit slevu na manželku ta je na RD, jenže od koho ten příjem z toho bytu vlastně je? Jak se to bere? Nesmí přesáhnout 68 000.
A další věc když budu platit daň z nájmu, dá se to hodit na manželku a tím že je na RD tak by se nic neplatilo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80447
10.1.22 14:52

@Floppik Tak logicky si musíš vybrat, co vlastně chceš… Buď chceš slevu na manželku, pak nesmí mít příjmy nad 68 tis. nebo nechceš platit daň z pronájmu, ale pak těžko manželka splní tu první podmínku, když na ni bude příjem z nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.1.22 15:09

@j.a.n.i1 tak určitě chci aby jsme dostali slevu na manzelku. Jen nevím komu ten příjem z bytu náleží jestli mi nebo manželce nebo se to nějak dělí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
10.1.22 15:09

@Floppik já bych to teda z logiky v či vydělila dvěma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
10.1.22 15:22
@Floppik píše:
@j.a.n.i1 tak určitě chci aby jsme dostali slevu na manzelku. Jen nevím komu ten příjem z bytu náleží jestli mi nebo manželce nebo se to nějak dělí…

je smlouva na oba? na koho je psaný účet, kam nájemníci posílají peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
10.1.22 15:42
@Floppik píše:
@j.a.n.i1 tak určitě chci aby jsme dostali slevu na manzelku. Jen nevím komu ten příjem z bytu náleží jestli mi nebo manželce nebo se to nějak dělí…

Jinak sleva co ona může odečíst je vyšší než sleva na manželku. Pokud jsou dostatečné odvody.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 15:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.1.22 15:43
@Simisek píše:
je smlouva na oba? na koho je psaný účet, kam nájemníci posílají peníze?

Smlouva na oba, účet na oba. A není to náhodou tím kdo to na konci roku ten příjem z najmu zdaní mě tak napadlo? Tak tomu by se ty příjmy počítaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24159
10.1.22 15:48

Můžeš si uplatnit slevu na manželku pokud nájem zdaníš ty. Pokud ho bude danit ona, tak slevu neuplatňuješ. Ono to ve finále vyjde finančně prašť jako uhoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80447
10.1.22 16:04
@Janli píše:
Můžeš si uplatnit slevu na manželku pokud nájem zdaníš ty. Pokud ho bude danit ona, tak slevu neuplatňuješ. Ono to ve finále vyjde finančně prašť jako uhoď.

Možná ne, záleží na tom, kolik z toho najmu dostanou, pokud relativně malo, tak muze byt vyhodnejsi, aby ho zdanil on a uplatnil si manzelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.1.22 16:11
@Janli píše:
Můžeš si uplatnit slevu na manželku pokud nájem zdaníš ty. Pokud ho bude danit ona, tak slevu neuplatňuješ. Ono to ve finále vyjde finančně prašť jako uhoď.

No my to vedeme přes správce ty byty kterému platíme za to že se stará o hypotéky, pronájem atd takže smlouvu s najemnikem má on. Teď mi bude dělat správce papíry na daň z toho nájmu, takže to asi hodím na sebe aby manželka nepresahla těch 68 000. Ta daň z nájmu dělá nějak 7000 za rok takže je lepší uplatnit tu daň na manželku a mít 24 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
10.1.22 16:25

@Floppik no vidíš jak jsi to krásně vyřešil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.1.22 17:20
@Cenarius píše:
@Floppik no vidíš jak jsi to krásně vyřešil :)

No krásné :P tak asi to chápu správně že ten kdo danou věc danní na konci roku tomu se ty příjmy přičítaji. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
10.1.22 18:07
@Floppik píše:
No krásné :P tak asi to chápu správně že ten kdo danou věc danní na konci roku tomu se ty příjmy přičítaji. :dance:

To jo. Je to takové logické z toho. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat